• Whitepapers

Visual Systems Whitepapers

We’re constantly working in partnership with renowned institutes and industry experts to generate insight into current and futureVisual technologies. Based on direct customer contact and in-depth analysis of the market, our research is an ideal source of information when you’re making your visual solutions purchasing decisions.

You’ll find all of our reports and research below.

 • Full Laser Light Source Projectors

  The latest generation of laser-light projectors delivers much enhanced brightness, making laser projection a reality for the largest halls in museums, galleries and education settings. The technology also enters the Rental & Staging sector with sufficient power for live public-facing performance in almost any indoor setting. ROI team’s evaluation has highlighted important operational and commercial gains for the three sectors.
  Read more here.

 • Long-Lasting Reliability and High Picture Quality with combined LED/Laser technology projection

  LED/Laser technology projectors provide both solid reliability and long lasting brightness unprecedented by conventional lamp-based projectors. 
  ROI Team analysed the market with the target to benchmark the performance of LED/ Laser projectors against conventional lamp lit models.

 • Projection Mapping Whitepaper

  Demand for projection mapping is growing. Over the past three years, both the number of projects and the revenue they have generated have grown, driven by the need of a broad range of organisations to respond to the growing sophistication of increasingly blasé, tech-saturated consumers. Projection mapping is a market enabled by a combination of the growing capability of projectors and the availability of cutting edge tools to enable the imaginations of creative designers to express themselves almost without restriction. 

 • Jak mohou zkušenosti založené na technologiích pomoci organizacím v rozvoji

  Do pěti let budou zkušenosti založené na technologiích představovat standard do té míry, že budou klíčové pro úspěch
  zábavy, vzdělávání a kultury. Přečtěte si o faktorech úspěchu a konkrétní případové studii týkající se zábavného parku Comics Station.

 • Proč je laserová technologie výhodná pro trh se živou zábavou

  Přečtěte si, jakým způsobem přispívá technologie laserových projektorů k trhu s pronájmy a přenosy v porovnání s projektory s konvenčními lampami. Kromě působivého 54% snížení nákladů na vlastnictví v průběhu celé životnosti v porovnání s modely využívajícími konvenční lampy eliminuje laserová technologie nutnost zálohy za chodu, a dokonce umožňuje využívat společnostem zabývajícím se pronájmy a přenosy nové obchodní modely.

 • Proč je technologie laserových projektorů výhodná pro muzea a výstavní haly

  Přečtěte si, proč je technologie laserových projektorů výhodná pro muzea a výstavní haly v porovnání s projektory s konvenčními lampami. Kromě minimální údržby, významné úspory prostoru a nižších emisí hluku a tepla nabízí laserová technologie také nižší náklady na vlastnictví v průběhu celé životnosti (nižší o více než 11 %).

 • Proč je technologie laserových projektorů výhodná pro sektor vyššího vzdělávání

  Přečtěte si, jakým způsobem přispívá technologie laserových projektorů k trhu vzdělání v porovnání s projektory s konvenčními lampami. Kromě jiného se zjistilo, že laserová technologie umožňuje jasnější a lepší projekci (kumulativní světelný výkon je vyšší o 22 %) a nižší náklady na vlastnictví v průběhu celé životnosti (nižší o více než 11 %).

 • Informace o rizikové skupině pro projektory s laserovou technologií

  Přečtěte si klasifikaci rizikové skupiny laserových projektorů společnosti Panasonic a informace o podmínkách instalace, které vám umožní předcházet rizikům spojeným s vystavením světlu.
  Potenciální nebezpečí spojené s používáním projektorů s laserovou technologií vyzařujících rozptýlené světlo je podobné, jako u konvenčních projektorů využívajících lampu jako zdroj světla. Nyní však byly vytvořeny mezinárodní bezpečnostní normy, které jsou zvlášť vhodné pro laserové projektory. Je důležité, aby uživatel porozuměl možným nebezpečím spojeným s vystavením světlu – pokud však dodržíte podmínky instalace popsané v přiložené studii, můžete předejít rizikům týkajícím se vystavení světlu.