Nové projektory Panasonic jsou nejmenší a nejlehčí ve své třídě

Řada projektorů Panasonic PT-RQ35K – nejmenší a nejlehčí 3čipové DLP projektory s výkonem 30 000 lumenů na světě – vynikají bohatšími a poutavějšími barvami a designem pro jednodušší a rychlejší instalaci.

Praha, 27. října 2020 – Nejnovější řada 3čipových laserových DLP projektorů od společnosti Panasonic bude dostupná v prosinci. Udává nové standardy pro poutavé projekce ve veřejných prostorech díky jedinečné obrazové kvalitě 4K, snadnému nastavení a použití. Modely PT-RQ35K (4K) a PT-RZ34K (WUXGA), nejmenší a nejlehčí projektory na světě s výkonem 30 000 lumenů, jsou vytvořeny tak, aby vizuálně nadchly návštěvníky muzeí, výstav, tematických parků i veřejných akcí, a jsou také ideálním řešením pro videomapping. Díky bezkonkurenční spolehlivosti a režimu Quiet Mode (46 dB) se také dokonale hodí pro použití v konferenčních sálech a v posluchárnách.

„Chování zákazníků se mění, a proto výrobci zařízení a pořadatelé zábavných akcí (location-based entertainment, LBE) musejí nabídnout větší a poutavější atrakce, aby na akce nalákali více návštěvníků,“ uvedl Hartmut Kulessa, ředitel pro evropský marketing u společnosti Panasonic Business. „Poutavé digitální zážitky hrají v dnešní době zásadní roli. Díky fascinující obrazové kvalitě a rozšířené barevné škále, kompaktnímu tělu a zjednodušenému pracovnímu toku jsou projektory řady PT-RQ35K ideální pro vytváření dokonalých projekcí s umocněním vizuálního zážitku diváka.”

Dokonalá kvalita obrazu spolu s vynikající spolehlivostí  

Kombinace výjimečného výkonu 30 000 lm, rozlišení 4K s jednotkou Quad Pixel Drive a zcela nového laserového světelného zdroje vytváří poutavé projekce a vynikající obraz, tím nastavují novou laťku pro tuto třídu projektorů. Originální Panasonic technologie Pixel-Shiftingu přispívá k vytvoření těch nejjasnějších a nejdetailnějších projekčních obrazů (3 840 x 2 400 pixelů; 4K/16:10).

Nejnovější laserový světelný zdroj společnosti Panasonic, disponující červeným a modrým laserem, pozvedá barevnost na novou úroveň realističnosti tím, že rozšiřuje barevnou škálu na 114 % oproti svému předchůdci. Tato výjimečná obrazová kvalita je zachována po dobu životnosti projektoru použitím těch nejspolehlivějším laserových zařízení, která jsou dnes na trhu. To zahrnuje optimalizované vlnové délky modrého laseru a funkci Dynamic Digital Control k regulaci výstupu červeného laseru a chlazení pro konzistentní kvalitu obrazu.

Efektivní z hlediska přepravy a instalace

Projektor řady RQ35K je nejen výkonný, ale zároveň také nejmenší a nejlehčí na světě ve své třídě. Je o 40 % menší než aktuální projektor se stejným světelným výkonem PT-RQ32K, takže je možné jej snadno přepravovat nebo instalovat jen ve dvou lidech. Jakmile je projektor umístěný, disponuje řadou funkcí k urychlení a usnadnění instalace.

Ovládání Smart Projector pomocí funkce NFC čipu umožňuje instalujícímu technikovi připravit se na instalaci prostřednictvím aplikace na svém mobilním telefonu, aniž by projektor zapojil. Funkce Remote Preview je skvělá k úspoře času a umožňuje projekčním technikům kontrolovat obraz a obsah signálu na webovém prohlížeči nebo aplikaci, zatímco je projektor stále v pohotovostním režimu nebo má zaklopenou závěrku objektivu.

Rovněž je odstraněna potřeba editace obsahu pro eliminaci barevných pruhů, a to zavedením jiné unikátní funkce Gradation Smoother. Operátoři si mohou ze tří úrovní korekce obrazu vybrat vhodnou podle závažnosti problému, nebo funkci zakázat, pokud není potřeba. Dobře viditelný informační monitor na projektoru dále zjednodušuje instalaci i provoz a zobrazuje případné chyby v reálném čase pro rychlejší odezvu.

Řada se také dodává s předinstalovaným softwarem Geometry Manager Pro uživatele, kteří potřebují funkce jako masking či automatickou a simultánní kalibraci obrazů pro spojené projekce tzv. edge-blend.

Vestavěná spolehlivost

Díky prémiovým optickým dílům, hermeticky uzavřenému DMD bloku a bezfiltrovému designu nabízí projektory řady PT-RQ35K bezúdržbový provoz po dobu 20 000 hodin[1]. Pro zajištění nepřerušeného zážitku zaručuje záložní obrazový vstup kontinuální obraz tím, že v případě přerušení signálu na primárním obrazovém vstupu automaticky přepne na záložní za pouhé 0,3 sekundy.

 Nová řady PT-RQ35 je plně kompatibilní s objektivy Panasonic pro stávající 3čipové DLP projektory, a to včetně objektivu Fisheye pro tzv. Dome projekci a krátkých a ultrakrátkých objektivů (0,370:1 a 0,645–0,850:1, WUXGA) s nulovým offsetem.

Další informace o projektorech řady PT-RQ35K naleznete na stránce: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-rq35k

Fotografie projektorů ke stažení naleznete ZDE.

[1] Po této době provozu klesne světelný výkon přibližně o 50 %. IEC62087: obsah vysílání 2008, NORMÁLNÍ režim, dynamický kontrast [ZAP], teplota 35 °C (95 °F), elevace 700 m (2 297 ft) s obsahem vzdušných částic 0,15 mg/m3. Odhadovaný čas do poklesu jasu na 50 % bude záviset na prostředí a způsobu používání. Před dovršením 20 000 hodin provozu může být nutné vyměnit jiné součástky než světelný zdroj, a kolem této doby je také doporučeno provést servis.