Případové studie

Zobrazovací řešení Panasonic se osvědčily zákazníkům po celé Evropě. Společnost Panasonic poskytuje možnost vytvářet velkolepá živá vystoupení a 3D video projekce. Naše ohromující interaktivní zobrazovací řešení poskytují tvůrcům svobodu a díky svým vlastnostem je neomezují, ať už tvoří v divadlech, muzejích, na výstavách nebo jiných akcích. Naše projektory s nízkými náklady na vlastnictví a profesionální displeje jsou pro ně nástroji v jejich tvorbě, ať už se jedná o jakoukoli oblast. 

Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Education, Leisure
High performing, reliable and cost effective Panasonic LCD projectors are at the heart of this innovative solution taking the education world by storm.
Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Enterprise
High performing, reliable and easy to use Panasonic LCD projectors and 4K PTZ cameras are the vital visual elements in the state-of-the-art Grundfos corporate events venue.
Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Education, University & College
Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Enterprise, Media Entertainment & Events
The most important event of the year in Budapest took place on August 20, and spectacular celebrations were broadcast on national television.
Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Leisure, Museums, Services, Exhibition
The project started in November 2019 with what seemed to be a simple equipment order: Sensea Immersive contacted Panasonic to procure roughly a dozen projectors for an immersive exhibit based on the works and life of Leonardo DaVinci, produced by Crossmedia Group of Florence Italy. Similar exhibits had already been built in Italy and Mexico, and those teams were expected to be involved in the creation of the newest exhibit in Tsawwassen, British Columbia.

Pages