Případové studie

Zobrazovací řešení Panasonic se osvědčily zákazníkům po celé Evropě. Společnost Panasonic poskytuje možnost vytvářet velkolepá živá vystoupení a 3D video projekce. Naše ohromující interaktivní zobrazovací řešení poskytují tvůrcům svobodu a díky svým vlastnostem je neomezují, ať už tvoří v divadlech, muzejích, na výstavách nebo jiných akcích. Naše projektory s nízkými náklady na vlastnictví a profesionální displeje jsou pro ně nástroji v jejich tvorbě, ať už se jedná o jakoukoli oblast. 

Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Leisure, Museums
24 pieces of Panasonic laser projectors provide visitors with a unique experience.
Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe
Produktová kategorie: Projectors
Sector: Europe, Leisure, Media Entertainment & Events, Rental & Staging
Projection mapping a celebration of man’s understanding of Space onto Stockholm’s iconic City Hall was an ideal challenge for Panasonic projectors.
Produktová kategorie: Broadcast & ProAV, Projectors
When a Swedish University wanted to build a new campus that would be the best place to study and work, it turned to Panasonic for its varied projector and camera requirements.
When Lighthouse Immersive undertook the task of reimagining an immersive exhibit highlighting the works of post-impressionist Dutch artist Vincent van Gogh, their first job became finding the perfect space. Once the group made arrangements to house the exhibit in the Toronto Star building, a historic location with deep ties to the greater Toronto community, the team would begin to make plans for the next stage of the project: Designing a setup consisting of a series of projectors that would work in tandem to transform the floors and walls of the industrial space. The finished exhibit would immerse visitors into the works of Van Gogh from every angle.

Pages