Panasonic představuje základní řadu 4K displejů pro kvalitní spolupráci

Společnost Panasonic Business završila rozšíření řady 4K velkoformátových displejů, která byla poprvé představena na veletrhu ISE 2019, a to řadou CQ1 se šesti novými modely určenými pro kvalitní spolupráci.

Tato řada obsahuje modely s úhlopříčkou od 43 do 86 palců a nabízí vysokou kvalitu obrazu s rozlišením 4K (3840 x 2160) a podporu signálu 4K/60p. Díky tomu nabízí atraktivní zobrazení s jemnými detaily pro účely prezentací a zobrazení informací v zasedacích místnostech, učebnách a kancelářích.

Všechny velkoformátové displeje mají jas 400 cd/m2, dva největší modely jsou vybaveny funkcí In Plane Switching, která zajišťuje vysokou přesnost barev a dobrou viditelnost ze všech úhlů. (TH-86CQ1/TH-75CQ1). Menší displeje disponují technologií Vertical Alignment (TH/65CQ1/TH-55CQ1/TH-50CQ1/TH-43CQ1).

Další funkce této řady zahrnují 16 hodin bezúdržbového provozu a základní terminály, které podporují HDMI CEC a umožňují řízení propojených zařízení z jediného dálkového ovladače s externím řízením prostřednictvím sítí RS-232C/LAN. To centralizuje správu zařízení a zjednodušuje přístup pro širokou škálu uživatelů.

Instalace je zjednodušena díky integrovaným reproduktorům a základním terminálům a umožňuje bezprostřední použití bez externích zařízení. Kromě toho je tato řada kompatibilní s normou VESA, takže lze použít standardní montážní držáky.

“Řada CQ1 byla navržena pro organizace s menším rozpočtem, které hledají řešení pro kvalitní spolupráci a uvítají kompromis v oblasti vyšší úrovně jasu a bezúdržbového provozu, které nabízejí řady EQ1 a SQ1,” uvedl Huong Thanh Ngo, European Product Manager ve společnosti Panasonic Business. “Například ve výukovém prostoru, kde se displeje používají zejména pro sdílení informací, je parametr 400cd/m2 považován za dobrou úroveň jasu a je určen pro kratší doby provozu.”

Všech šest modelů bude k dispozici od září 2019 (TH-86CQ1/ TH-75CQ1/ TH-65CQ1/ TH-55CQ1/ TH-50CQ1/ TH-43CQ1).