Společnost Panasonic na veletrhu InfoComm 2019 představila bezdrátový prezentační systém

Společnost Panasonic na veletrhu InfoComm 2019 představila nejnovější přírůstek do své prvotřídní řady SQ1. Tím je prezentační systém Plug and Play s volitelným bezdrátovým připojením, který ve firemním prostředí zvyšuje potenciál pro spolupráci.

Díky bezdrátovým funkcím mohou zaměstnanci ušetřit čas a snadno navazovat spojení mezi vlastními zařízeními a zobrazovacími zařízeními kompatibilními se systémem SQ1.

Ke spojení stačí stisknout tlačítko na vysílači připojeném k počítači a zobrazí se obrazovka počítače, čímž se eliminuje potřeba HDMI kabelu a instalace softwaru. Díky funkci přepínače mohou uživatelé prezentovat obsah i z alternativního počítače.

Technologie je tudíž přístupnější širší skupině zaměstnanců a návštěvníků, protože pracovníci si s sebou již nemusí nosit kabely ani se připojovat do firemní sítě Wi-Fi. Vestavěná infrastruktura sady SB1 zajišťuje automatické spojení prostřednictvím tlačítka vysílače, čímž se významně zkracuje čas přípravy bez nutnosti zadávat hesla. 

Tyto funkce také zjednodušují instalaci. Vysílač se totiž zapojuje do rozšiřující patice v zadní části zobrazovacího zařízení, čímž se vytvoří ucelená jednotka, která pro video signál, audio signál a napájení nevyžaduje žádný instalační prostor ani kabely mezi přijímačem a displejem.

Vysoce kvalitní zobrazení zajišťuje hardwarové kódování, které umožňuje kompresi obrazu a jeho dekompresi do rozlišení Full-HD. Systém je v souladu s vysoce náročnou normou 1EEE802.11ac a nejvyšší kvality dosahuje i u přenosu videa. 

Kombinace volitelných funkcí sady SB1 zvyšují vhodnost řady SQ1 pro prvotřídní obchodní aplikace. Díky kompatibilitě s rozšiřujícími paticemi Intel® SDM představuje jednoduché řešení pro prezentační činnosti.

„Počet zobrazovacích ploch integrovaných do firemních prostor pro účely prezentací v zasedacích místnostech dramaticky stoupá a podniky neustále hledají nejefektivnější a snadno přístupná řešení,“ uvedl Hartmut Kulessa, European Marketing Manager, Panasonic Business.„Integrace bezdrátové funkce do zobrazovacích zařízení umožňuje zaměstnancům snadnou interakci s technologií. Díky tomu nemusí řešit problémy mohou se soustředit na skutečnou spolupráci.“

Řešení TY-SB01WP a TY-SB01WPB budou na trhu k dispozici od ledna 2020.