Společnost Panasonic nastavuje standard pro 4K a laserovou technologii na veletrhu ISE '19

Společnost Panasonic Business využila veletrh ISE 2019 jako platformu pro nastolení plného přechodu na laserovou technologii v projekci s vysokým jasem přidáním dvou laserových 4K jednotek spolu s rozšířením řady 4K displejů. 

Model PT-RQ50K se stane projektorem s nejvyšším jasem v řadě Panasonic a prvním projektorem s 50 000 lumeny na světě, který přináší značné úspory při instalaci a nastavení. S rozlišením True 4K a použitím samostatných laserových fosforových kotoučů SOLID SHINE pro červenou a modrou zajišťuje projektor pokročilou úroveň reprodukce barev pro živé a působivé obrazy.  

Rovněž zavedení tří nových objektivů s nulovým offsetem pro řady jednočipových a tříčipových DLPTM projektorů Panasonic umožňuje větší všestrannost u událostí naživo a v působivých prostředích, jako jsou muzea a zábavní parky. Díky novému designu ve tvaru písmene „L“ se eliminuje problém offsetu obrazovky spojený s promítáním obrazu z krátkých vzdáleností.

Jan Markus Jahn, ředitel Panasonic Visual System Solutions, řekl: “Společnost Panasonic si udržuje 80% podíl na trhu v projekci událostí naživo [1], díky projektoru s jasem 50 000 lumenů udržuje standardy v odvětví týkající se poměru velikosti a jasu.”

Mezi další inovace pro působivá prostředí patřilo uvedení jednočipového DLPTM projektoru PT-RQ100, který je vhodný pro vytváření poutavého digitálního obsahu. Má jas 10 000 lumenů a pokročilou barevnou technologii a je navržen pro lepší zážitek návštěvníků. Funkce zahrnují technologii posunu obrazových bodů pro dosažení rozlišení Ultra High Definition (3840 × 2400) a harmonizátor rozmanitosti barev pro rozšíření reprodukce barev. Kromě toho projektor nabízí 20 000 hodin bezúdržbového provozu.

Rozšiřte učebnu

V oblasti vzdělávání předvedla společnost Panasonic své ztvárnění ‘Rozšířených tříd’, které umožňuje univerzitám, aby studenty vrátily zpět do centra učení. S využitím nejlepších kolaborativních technologií společnosti Panasonic spolu s technologiemi třetích stran se v moderní učebně propojuje projektor Panasonic s vícenásobnými 43palcovými kapacitními dotykovými interaktivními displeji s živými PTZ kamerami prostřednictvím jediného kabelu LAN. Tímto způsobem technologie podporuje bezproblémové sdílení obsahu a zapojení studentů, což zvyšuje jejich schopnost pracovat s informacemi a uchovávat je.

Rozšíření řady videostěn s nejplynulejšími přechody na světě a 4K displejů

V technologii videostěn byly do profesionální řady LCD displejů přidány dva nové panely, včetně modelu TH-55VF2, který má nejtenčí přechod rámečku na světě, pouhých 0,88 mm. Díky tomu se řada dobře hodí pro zobrazení na více displejích s dynamickým obsahem v prostředích, jako jsou firemní konferenční místnosti nebo pro zobrazení marketingových reklam v maloobchodě. Kromě toho rozšiřuje řadu LFV nový profesionální LCD displej (TH-55LFV9), který je vybaven ultratenkým přechodem rámečku o šířce 3,5 mm.  

Společnost Panasonic do své řady displejů 4K přidala také deset nových displejů, takže nyní obsahuje celkem 18 různých modelů. Rozšířením špičkové řady SQ1 jsou čtyři nové displeje o rozměrech 43 až 65 palců, které se připojují ke stávajícím panelům 98 a 86 palců a zajišťují prvotřídní nabídku tenkých a stylových displejů s jasem 500 cd/m2. V nové řadě základních komerčních displejů CQ1 bylo také uvedeno šest nových modelů v rozmezí 43 až 86 palců, které nabízejí 400 cd/m2 a 16 hodin nepřetržitého provozu.

Produkce naživo ProAV

I u řad Broadcast a ProAV předvede společnost Panasonic svou inovaci v produkci naživo díky modelu AW-UE150, což je první HDR integrovaná PTZ kamera pro funkci 4K 50p. Spolu s tím nabídne dálkové ovládání AW-RP150 velkou LCD obrazovku pro monitorování a nastavení menu s širokým využitím a joystick, který lze kromě tradičního ovládání dvěma rukama ovládat i jednou rukou, a kterým lze spravovat všechny řídicí funkce. Navíc bude společnost Panasonic prezentovat vztahy se společnostmi třetích stran Tecnopoint, Polecam a KST, které poskytují všestranná řešení pro vysílání.

Jan Markus Jahn závěrem řekl: “Bude to naše největší účast na veletrhu ISE všech dob a představí naši nabídku pro události naživo, spolupráci, působivá prostředí a maloobchod. Ať už se jedná o rozšíření třídy nebo o projekční mapování celé budovy, nabízíme technologické řešení, abychom nabídli komukoli pomoc při tvůrčích nápadech a obchodních potřebách.”

Navštivte společnost Panasonic na stánku 1-H20, hala 1, veletrh ISE2019, Amsterdam RAI, 5.–8. února nebo na webu https://business.panasonic.co.uk/visual-system pro více informací o vizuálních systémech Panasonic.

[1] Poznámky pro redaktory:

Futuresource 2018, lampová a laserová projekce EMEA, 20 000-24 999 lumenů

Společnost Panasonic Business využila veletrh ISE 2019 jako platformu pro nastolení plného přechodu na laserovou technologii v projekci s vysokým jasem přidáním dvou laserových 4K jednotek spolu s rozšířením řady 4K displejů.