Společnost Panasonic zjednodušuje práci správců audiovizuálních systémů s novými 3LCD laserovými projektory

Společnost Panasonic představuje nové LCD laserové projektory řady PT-MZ16K, speciálně navržené pro zjednodušení práce správců audiovizuálních systémů ve firmách a ve školství díky zjednodušenému nastavení, bezúdržbovému provozu a prevenci technických problémů.  

Řada PT-MZ16 kombinuje jas až 16 000 lumenů (PT-MZ16K) a rozlišení WUXGA pro vysokou kvalitu projekce s tichým provozem (38 dB v normálním režimu) a lehkou konstrukcí (22 kg), díky čemuž je ideálním řešením pro učebny a seminární místnosti.

Laserová bezúdržbová technologie navíc nevyžaduje zásahy správců audiovizuálních technologií. Za to lze poděkovat konstrukci odolné proti prachu a filtru Eco, které prodlužují dobu bezpečného provozu bez výměny dílů až na 20 000 hodin.

Projektory disponují také řadou preventivních prvků pro případ technických problémů, například sekundární záložní vstup signálu nebo monitorovací funkce, která informuje provozovatele o problému a konkrétním typu chyby, aby bylo možné snadno obnovit provoz.

Nastavení systému usnadňuje duální systéme LAN, který podporuje připojení DIGITAL LINK s možností přenosu signálu HDMI, videa, audia a ovládacích příkazů na vzdálenost až 150 m. Stávající stropní držáky mohou být také použity společně s korekcí lichoběžníkového zkreslení pro zvýšení rychlosti instalace a snížení nákladů.

“Trh audiovizuálních technologií pro školství zaznamenal v posledních letech dramatický nárůst, což přináší vyšší nároky na správce audiovizuálních a IT systémů, kteří musí zajistit technickou správu zařízení na více pracovištích,” říká Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic. “Naše nová řada LCD laserových projektorů je navržena s cílem snížit tyto nároky díky bezproblémového provozu technologií po delší časové úseky s jednoduchým řešením případných závad.”

Řada PT-MZ16, představená na veletrhu InfoComm 2019, sestává z modelů PT-MZ16K (16 000 lm), PT-MZ13K (13 000 lm) a PT-MZ10K (10 000 lm) a k dostání bude od listopadu 2019.

Navštivte stánek společnosti Panasonic s číslem 1300 na veletrhu InfoComm 2019, který se bude konat od 12. do 14. června ve městě Orlando na Floridě, nebo se podívejte na další informace o Panasonic Visual System Solutions na http://business.panasonic.co.uk/visual-system/