Panasonic představil video stěnu s ultratenkým přechodem rámečků

Společnost Panasonic se chystá uvést dva profesionální LCD displeje pro videostěny s vysokým rozlišením s nejtenčími přechody rámečků na světě, pouhých 0,88 mm, a s pokročilou správou barev.

Nové modely (TH-55VF2H/TH-55VF2) umožňují nakonfigurovat zobrazení na více obrazovkách pro velkoplošné dynamické snímky prakticky bez přechodů. Při použití v konfiguraci 2x2 v řetězovém zapojení přes DisplayPort může být zobrazen každý bod 4K signálu z jediného 4K vstupu.

Navíc nový profesionální LCD displej (TH-55LFV9) rozšiřuje řadu LFV a je vybaven ultratenkým přechodem rámečků o šířce 3,5 mm. Použití vysoce odolných komponent u obou řad umožňuje společnosti Panasonic zaručit nepřetržitý, 24hodinový provoz a splnit požadavky na klíčové aplikace.

Všechny tři panely jsou 55palcové, buď s jasem 700 cd/m2 (TH-55VF2H), nebo 500 cd/m2 (TH-55VF2/TH-55LFV9), což umožňuje uživatelům zvolit optimální model v závislosti na umístění instalace. Každá obrazovka je navíc vybavena technologií In-Plane Switching, čímž je zajištěna vysoká viditelnost z jakéhokoli úhlu pohledu, přičemž povrch každého nového panelu byl zpracován tak, aby redukoval odlesky a potlačil vnější odrazy.

Rovnoměrnost je zdokonalena také u obou nových řad, přičemž každý displej sestávající z více obrazovek je předem kalibrován tak, aby byly barevné rozdíly minimální.

Dalším prvkem je dvousystémový vstupní přepínač, který může být použit pro záložní signál s funkcí „fail-over“ a „fail-back“, pokud by to bylo potřeba. [1] Tím je zajištěna vysoká úroveň spolehlivosti displejů. Proces instalace je usnadněn použitím originální aplikace, která zjednodušuje konfiguraci systému.

“Máme obrovskou radost, že můžeme oznámit rozšíření naší řady videostěn a nabídnout tak našim zákazníkům možnost výběru panelů s nejplynulejšími přechody na trhu. Toto, navíc k zavedené technologii řízení barev, musí publikum zaujmout,” řekl Hartmut Kulessa, Marketing Manager společnosti Panasonic. “V kombinaci s 24hodinovým provozem je zajištěno, že lepší viditelnost není na úkor spolehlivosti.”

Řadu LFV9 bude možné zakoupit v říjnu 2019 a řada VF2 bude k dispozici počátkem roku 2020.

Navštivte společnost Panasonic na stánku 1-H20, hala 1, ISE2019, Amsterdam RAI, 5.–8. února nebo na stránkách https://business.panasonic.co.uk/visual-system/products-and-accessories/professional-displays pro více informací o displejích a ostatních vizuálních systémech Panasonic.

[1] TH-55LFV9: pouze zajištění proti výpadku

Společnost Panasonic se chystá uvést dva profesionální LCD displeje pro videostěny s vysokým rozlišením s nejtenčími přechody rámečků na světě, pouhých 0,88 mm, a s pokročilou správou barev.