Společnost Panasonic uvádí první trojčipový DLPTM SOLID SHINE laserový projektor na světě se svítivostí 50 000 lumenů a s rozlišením True 4K

Společnost Panasonic oznámila uvedení prvního trojčipového DLPTM SOLID SHINE laserového projektoru na světě v jediném zařízení s 50 000 lumeny a s rozlišením True 4K, který poskytuje nový potenciál pro vytváření mimořádných zážitků v rámci živých akcí a tématických atrakcí.

Projektor PT-RQ50K následuje trend společnosti Panasonic při vytváření projektorů, které spojují vysoký jas s poměrně malými rozměry, což zjednodušuje instalaci a je obzvláště důležité při práci v časové tísni na velkých akcích. Samotný projektor RQ50K navíc nabízí stejný potenciál jako několik projektorů s nižším jasem, což usnadňuje instalaci a nastavení.

Projektor RQ50K spojuje jas 50 000 lumenů s extrémně ostrým nativním rozlišením 4K ve snadno ovladatelném provedení vše v jednom. Kromě toho využití samostatných laser-fosforových ovladačů SOLID SHINE pro červenou a modrou zajišťuje vysokou úroveň reprodukce barev a poskytuje živé a pohlcující obrazy, které publikum zaujmou.

“Klíčovým faktorem stojícím za vývojem projektoru RQ50K byla rostoucí popularita projekcí zaměřených na zážitek u živých akcí a v sektoru tématických atrakcí,” řekl Hartmut Kulessa, marketingový manažer pro Evropu společnosti Panasonic Business. “Více než kdy jindy se rozmanité prostory halí do projekcí, které vytvářejí pro publikum nezapomenutelné zážitky. Vynikající jas a kvalita obrazu projektoru umožňuje tvůrcům v tomto zábavním prostředí posunout hranice ještě dále, pokud jde o úroveň detailů a přesvědčivost kvality jejich obsahu.”

Společnost Panasonic vytěžila ještě vyšší výkon z technologie chladicího systému, kterým je vybaven stěžejní projektor PT-RQ32K s 30 000 lumeny tak, aby dosáhl téměř dvojnásobku jasu v podobně malém provedení. Hermeticky utěsněná optika a konstrukce bez filtrů přispívá k 20 000 hodinám projekce bez údržby, a to i v náročných podmínkách.

Spolehlivost je ještě více navýšena novou ‘dualizovanou’ koncepcí v rámci projektoru. Kromě dvou laserových ovladačů a záložních vstupů pro video je projektor RQ50K vybaven také dvojitým napájením, které zajišťuje jeho plnou spolehlivost.

Projektor PT-RQ50 je připraven k uvedení na trh v prosinci 2019. Další informace získáte na stánku společnosti Panasonic 1-H20, hala 1, ISE2019, Amsterdam RAI, 5.–8. února nebo více informací o projekčních řešeních a řešeních profesionálních displejů Panasonic naleznete na https://business.panasonic.co.uk/visual-system/  

Společnost Panasonic oznámila uvedení prvního trojčipového DLPTM SOLID SHINE laserového projektoru na světě v jediném zařízení s 50 000 lumeny a s rozlišením True 4K, který poskytuje nový potenciál pro vytváření mimořádných zážitků v rámci živých akcí a tématických atrakcí.