Společnost Panasonic přechází u projektorů s vysokým jasem kompletně na laserovou technologii

Společnost Panasonic oznámila, že přesune kompletní řadu projekce s vysokým jasem na laserovou projekci s ukončením prodeje série projektorů PT-DZ21K, což znamená nižší nároky na údržbu a vyšší spolehlivost na trhu pronájmu techniky a pořádání akcí.

Projektor DZ21K, který bude na jaře stažen z prodeje, uvedl novou platformu pro 20 000 lumenů a změnil svět projekce. Původně byl navržen pro zahajovací ceremoniál olympijských her v Londýně v květnu 2012, ale změnil se v nadějné řešení pronájmu techniky a pořádání akcí a pomohl společnosti Panasonic dosáhnout 80 % tržního podílu v odvětví a udržet značku na prvním místě. S poloviční velikostí a poloviční hmotností oproti ostatním výrobkům ve své třídě umožnil zobrazení obrovských projekcí jako Oslava 555 let Bukurešti v roce 2014, kterou zajistilo 104 jednotek, nebo rekord Guinnessovy knihy rekordů v projekčním mapování, kde bylo k vidění 142 jednotek použitých na Moskevském festivalu „Circle of Light“ v roce 2015.

Společnost Panasonic postupovala v této inovaci a v roce 2014 představila na ISE v roce 2017 svou první laserovou platformu a uvedla na trh svou vlajkovou loď mezi laserovými projektory PT-RZ21K, která poskytuje stejnou úroveň jasu 20 000 lumenů v originálním malém pouzdře DZ21K.

Díky hermeticky uzavřeným laserovým modulům nabízejí projektory RZ21K nepřerušovanou projekci po dobu až 20 000 hodin. To zajišťuje větší spolehlivost a jednotnost barev pro půjčovny a snižuje náklady na údržbu a celkové náklady na vlastnictví.

Projektory RZ21K jsou referenčním modelem pro velkoformátové projektory a projektory k pronájmu už od svého uvedení na trh a byly použity k osvětlení Eiffelovy věže při 160letém výročí francouzsko-japonského přátelství ‘Japonismes 2018’. Navíc bylo šest projektorů RZ21K použito při představení díla ‘Poslední soud. Michelangelo a tajemství Sixtinské kaple’ přenáší diváky do 270stupňové projekce Sixtinské kaple, ve které zobrazuje slavné umělecké dílo.

“DZ21K změnil trh projektorů 20 000 lumenů, ale trhy s pronájmy techniky, pořádání akcí a přenosů plně přijaly laserovou projekci,” řekl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic. “Výhody, pokud jde o celkovou spolehlivost a snazší údržbu laserové platformy, jsou zřejmé, takže je čas završit toto období. Díky laserové technologii vidíme, jak se trh bude dále rozšiřovat s rostoucím počtem polotrvalého a trvalého mapování, které se díky vylepšenému výkonu laserových projektorů stává komerčně realizovatelným.”

Prodej projektoru PT-DZ21K bude ukončen v březnu 2019 s tím, že bude momentálně možné zakoupit PT-RZ21K.

Další informace o řešeních divize Panasonic Visual System Solutions najdete na stránkách: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/