Panasonic přináší novou řadou objektivů CZH s nulovým posunem objektivu

Společnost Panasonic oznámila podrobnosti tří nových objektivů s nulovým posunem pro svou řadu 1čipovových a 3čipových projektorů DLP™ včetně prvního objektivu UST na světě, který je vybaven napájeným optickým zoomem.

Řada zahrnuje objektiv se zoomem pro ultra krátkou projekční vzdálenost ET-DLE020, první objektiv v odvětví s napájeným optickým zoomem, navržený tak, aby vyhovoval 1čipovovým DLP™ projektorům Panasonic. Kromě toho byly vyvinuty dva objektivy pro 3čipové laserové projektory Panasonic DLP™ s vysokým jasem. Objektivy ET-D3LEW200 se zoomem pro krátkou projekční vzdálenost a ET-D3LEU100 pro ultra krátkou projekční vzdálenost jsou vhodné pro 20 000 a 30 000 lumenů, WUXGA a 4K+ projektory.

Objektivy pro 3čipové projektory DLPTM mají neotřelý design ve tvaru písmene L, který eliminuje problém posunu obrazovky, řeší problémy spojené s promítáním obrazu z krátké vzdálenosti v omezeném prostoru, zejména v místech s nízkými stropy. Díky inovativnímu designu byl také odstraněn problém vizuální překážky způsobený některými objektivy UST, které vyčnívají z projektoru. To také znamená, že může být seskupeno více projektorů pro redundanci nebo pro znásobení jasu na jediném povrchu.

Hartmut Kulessa, marketingový manažer společnosti Panasonic pro Evropu, řekl, “Tato inovace umožňuje instalace, kde je využit každý centimetr dostupné promítací plochy na místech, kde to dříve nebylo možné, jako jsou například okna skladiště, muzejní chodby, zastřešené zábavní parky a výstavní prostory. Pokud jde o rozsah instalací, které budou naši věrní zákazníci schopni uskutečnit, zde měníme pravidla hry.”

Uvedení na trh je stanoveno na září 2019. Všechny tři objektivy mají plný rozsah napájeného posuvu objektivu, což umožňuje větší flexibilitu při nastavování, zatímco dva modely s napájeným zoomem zjednodušují nastavení velikosti a pozice obrazu po instalaci.

Objektiv ET-D3LEU100 pro ultra krátkou projekční vzdálenost podporuje poměr projekce 0,37:1 (4K+) pro projekci na velké obrazovce z velmi krátké vzdálenosti, zatímco objektiv ET-D3LEW200 se zoomem pro krátkou projekční vzdálenost má poměr projekce 0,70–0,91:1 (4K+). U obou je eliminován posun bez navýšení projekční vzdálenosti. Napájený ±59 % (vertikální)  posuv objektivu umožňuje po instalaci projektoru nastavení v širším rozsahu. Paměťová funkce objektivu Panasonic dále urychluje kalibraci.

Objektiv ET-DLE020 se zoomem pro ultra krátkou projekční vzdálenost podporuje poměr projekce 0,28–0,30:1 (WUXGA) a napájený posuv objektivu +50 % až -16 % (V) a +23 % až -10 % (H) poskytuje větší možnosti nastavení obrazovky ve všech čtyřech směrech.

Navštivte Panasonic na stánku č. 1-H20, hala 1, ISE2019, Amsterdam RAI, 5.–8. února nebo na https://business.panasonic.co.uk/visual-system pro více informací o 4K UHD displejích a dalších systémech Panasonic Visual Systems.

Společnost Panasonic oznámila podrobnosti tří nových objektivů s nulovým posunem pro svou řadu 1čipovových a 3čipových projektorů DLP™ včetně prvního objektivu UST na světě, který je vybaven napájeným optickým zoomem.