Current language: Čeština

OSVĚTLENÍ PRAHY K PŘÍLEŽITOSTI FESTIVALU SVĚTLA SIGNAL

Společnost AV Media vdechuje život uměleckým dílům díky projektorům Panasonic

Společnost AV Media působí jako integrátor a technologický partner festivalu již od roku 2013 a v ročníku 2016 zajišťovala technologie celkem pro pět instalací, z nichž tři využívaly projektory Panasonic. Práce společnosti AV Media se dostala do užšího výběru v kategorii Live Event na každoročním udělování cen InAVation Awards v Amsterdamu.

Prezentace na tomto festivalu jsou ukázkovým příkladem toho, kam se technologie videoprojekčního mapování během pouhých několika let posunuly. Z průzkumu, který společnost Panasonic prováděla mezi specialisty na projekční mapování, vyplynulo, že čtvrtina dotázaných zaznamenala u svých mapovacích projektů meziroční nárůst zisku převyšující 50 % a téměř polovina uvedla, že jejich zisky vzrostly o více než 100 %.

„Vědomí, že projektory si hravě poradí s dlouhým provozem, je nesmírně uklidňující.“

Organizátory akcí již tolik nelákají tradiční oslavy formou ohňostrojů a čím dál tím více svou pozornost upírají k možnostem vysokojasové projekce.

Projekce Signal Dome ve stylu planetária se na festivalu poprvé objevila v roce 2015. Publikum se zde nechává unášet podívanou nad svými hlavami, kdy je obklopuje svět plný tvarů, světel a obrazců, jako kdyby šlo o noční oblohu. A srdce instalace Signal Dome tvoří právě projektory Panasonic.

„Jsme rádi, že můžeme díky projekčním technologiím realizovat vize umělců.“

Díky pěti projektorům PT-DZ21K si návštěvníci mohli každý večer od 19:00 vychutnat opravdu strhující zážitek. Všech pět projektorů o svítivosti 20 000 lumenů se uvnitř kupole podílelo na vytvoření obrovského 100 000lumenového obrazu.

V další části festivalu se model PT-DZ21K uplatnil při 3D projekci z dílny barcelonského designového studia Tigrelab. Instalace s názvem ‚Mutis‘ vznikla na počest španělského vědce a botanika Joseho Celestina Mutise.

Návštěvníkům se dostalo fantasticky a kosmologicky laděného audiovizuálního zážitku na téma vědcových poznámek. Model PT-DZ21K využívá čtyřlampovou technologii, takže v případě poruchy jedné lampy se o plynulost projekce starají zbývající tři, byť s menším jasem.

V tomto uspořádání mají navíc operátoři k dispozici čtyři režimy s různou mírou jasu.

Třetí atrakcí, která na ročníku 2016 využívala projektory Panasonic PT-DW740, byla prezentace „Noisescape“ od finského umělce Teemu Määttänena. Toto impozantní umělecké dílo se zabývalo tvarem a krásou vlny. Vlnění složitých obrazců pak ve výsledku připomínalo jakýsi ornamentální kaleidoskop.

Speciálně navržená iluzorní projekce vdechla život jinak statické překližkové budově. Model PT-DW740 je díky zesilovači RGB barev ideální po živoucí barevné projekce a podpora více displejů se zase stará o splývání okrajů, které usnadňuje přípravu instalace.

„Pražský festival světla Signal je ostře sledovaná událost, při které je důležité, aby všechno proběhlo podle plánu. Vědomí, že projektory si hravě poradí s dlouhým provozem, je nesmírně uklidňující a přispívá k hladkému chodu celého festivalu,“ řekl Michal Maťko ze společnosti AV Media. 

„S pořadateli festivalu spolupracujeme v roli technologického partnera už několik let a jsme rádi, že můžeme díky projekčním technologiím realizovat vize umělců. Těšíme se, až v říjnu 2017 opět navážeme na naši spolupráci.“