Current language: Čeština

Nový projektor Panasonic zaručí plynulý a detailní obraz ve 4K rozlišení

Praha, 7. června 2021 –Společnost Panasonic doplnila osvědčenou jednočipovou technologii laserové projekce DLP™ SOLID SHINE o technologii Quad Pixel Drive a vyvinula projektor PT-FRQ50 se svítivostí 5 200 lumenů, aby uspokojila rostoucí poptávku po velmi vysokém rozlišení. Kromě plynulého a detailního obrazu ve 4K rozlišení (3840 × 2160), který je ideální pro potřeby školství, firem, uměleckých a muzejních expozic, podporuje projektor také snímkovou frekvenci 240 Hz/1080p s minimální vstupně-výstupní latencí pod 8 ms. To rozšiřuje možnosti využití projektoru pro zobrazení plynulého pohybu například při simulacích a v esportu.

Technologie Quad Pixel Drive, originální technologie společnosti Panasonic pro čtyřnásobení pixelů, vytváří na projekční ploše mimořádně detailní 4K obraz, který si zachovává přirozenou ostrost a čistotu. Vysokorychlostní 240Hz zpracování a úzký clonový poměr DMD vytvářejí působivý realistický dojem s rozlišením nejjemnějších podrobností a textur v hladkém obrazu bez mřížek. Funkce Rich Colour Enhancer vytváří přesné barvy pro věrnou reprodukci obsahu.

Projektor PT-FRQ50 disponuje dvěma HDMI vstupy, které podporují příkazy CEC z kompatibilního zařízení, a je tak vhodný pro širokou škálu projekčních aplikací a instalačních prostředí s 4K rozlišením.; Dále nabízí snadno integrovatelné připojení DIGITAL LINK pro přenos videa  ve 4K rozlišení a řídicích signálů na velké vzdálenosti nebo samostatný terminál LAN pro ovládání.

Univerzální objektiv s 2,0x optickým zoomem a variabilní projekční vzdáleností dokáže přenést velké rozměry obrazu i do stísněných prostor. V kombinaci s funkcí V/H Lens Shift (V: +71 %, -49 %, H: +34 %, -27 %) poskytuje větší volnost při nastavení umístění projektoru a polohy obrazu. Pomocí technologie Free Grid lze snadno použít funkci Geometric Adjustment dálkovým ovladačem bez nutnosti použití počítače, zatímco předem aktivované sady pro aktualizaci aplikace Geometry Manager Pro[1] umožňují automatickou kalibraci více obrazů současně prostřednictvím kamery a také rozšířenou škálu softwarových možností geometrických úprav a pokročilého maskování. Funkce Remote Preview Lite umožňuje kontrolu vstupního obrazu na počítači bez promítání obrazu.

Tento vysoce spolehlivý projektor s nízkými nároky na údržbu nabízí až 20 000 hodin bezúdržbové projekce, přičemž technologie Multi Monitoring & Control Software usnadňuje údržbu. Volitelné funkce včasného varování mohou pomoci předejít neočekávaným výpadkům.

Projektor PT-FRQ50 uvede společnost Panasonic na trh v lednu 2022. Další modely přibydou do řady později v průběhu roku. Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-frq50

Fotografie ke stažení naleznete ZDE.

[1] Některé funkce budou k dispozici až na jaře 2022.