Phone number:

Panasonic uvádí projektory řady PT-LRZ35 s vylepšenou technologií barev

Řada projektorů DLP PT-LRZ35 s revolučním světelným zdrojem RGB LED přináší zářivý barevný obraz

 

Praha, 24. června 2020 – Společnost Panasonic oznámila, že její jednočipové projektory řady DLP® PT-LRZ35 budou k dispozici od července tohoto roku. Tyto projektory, které používají revoluční samostatné R/G/B LED světelné zdroje, nabízí zářivý barevný obraz. Projektory najdou využití v přednáškových sálech, malých učebnách nebo při obchodních prezentacích.

Řada PT-LRZ35 nabízí světelný výkon 3 500 lumenů a je k dispozici ve verzích s rozlišením WUXGA[1] a WXGA[2]. Světelný LED zdroj pro každý barevný kanál využívá diskrétní LED diody, které zabraňují viditelnému lámání barev a rozšiřují barevnou škálu pro lepší zážitek ze sledování. Díky provedení bez koleček se u obrázků s vysokou viditelností neobjevuje efekt duhy.

Projektory řady PT-LRZ35 nabízí nejen vynikající zobrazovací vlastnosti, ale také intuitivní ovládání. Funkce rychlého zapnutí a vypnutí znamená, že obraz lze zobrazit za méně než 1 sekundu a po skončení promítání není třeba projektor chladit. Prostřednictvím kompatibility HDMI-CEC je možné přes HDMI rozhraní možné nejen promítat, ale můžete ho přes HDMI i ovládat (spustit, vypnout, …) Projektory nabízí také možnost bezdrátového přenosu obrazu z mobilních zařízení[3] připojením zařízení pro streamování médií do vstupu USB DC.

Vysoký výkonost, nenáročná údržba

Řada PT-LRZ35 byla navržena s ohledem na spolehlivost a dlouhou životnost – pro co nejnižší nároky na IT oddělení a maximální dostupnost uživatelům. Provedení LED laser s efektivním chlazením a vylepšená hermeticky zapouzdřená optická cesta chránící DMD blok před prachem, snižuje nároky na údržbu a zachovává kvalitu obrazu po dobu více než 20 000 hodin[4] provozu.

Rychlé nastavení a snadné úpravy

Objektiv s 1,3násobným zoomem a projekčním poměrem 1,28–1,69: 1[5], funkce vertikálního posunu objektivu (+50 %, +40 %, manuálně) a vertikální korekce lichoběžníkového zkreslení (±30°) zaručují uživatelům větší pohodlí a menší zkreslení obrazu při projekci z desky stolu. Projektory lze použít v libovolné pozici (360° instalace) pro kreativní projekci a digitální reklamu.

Projektory s hmotností 6,7 kg a kompaktní velikostí (375 × 124*3 × 314 mm)[6] jsou nenápadné a ideální pro rušné a rychle se měnící firemní nebo vzdělávací prostory.

„Firmy a vzdělávací instituce začínají stále více využívat sílu týmové spolupráce pro práci a učení. Potřebují spolehlivé, nákladově efektivní a intuitivní projektory, které zajistí vysoce kvalitní obraz,“ říká Thomas Vertommen, evropský produktový manažer Panasonic Business. „Řada PT-LRZ35 představuje v této oblasti pro Panasonic novinku. Jedná se o první z projektorů Panasonic se světelným zdrojem RGB LED pro vysoce kvalitní obraz a s kompaktními rozměry, které usnadňují přepravu.“

Řadu PT-LRZ35 tvoří dva modely – PT-LRZ35 (WUXGA) a PT-LRW35 (WXGA), k dispozici budou od července.

Další informace naleznete na webu: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-lrz35

Fotografie projektorů naleznete ZDE.

 

[1] Model PT-LRZ35

[2] Model PT-LRW35

[3] Vyžaduje kompatibilní modul pro síťový streaming a řídicí aplikaci / webový prohlížeč pro mobilní zařízení nebo počítač. Společnost Panasonic nemůže zaručit kompatibilitu se zařízeními třetích stran.

[4] Přibližně po 20 000 hodinách doporučuje společnost Panasonic nechat projektor vyčistit nebo zkontrolovat v místě nákupu. Životnost světelného zdroje může být nižší v závislosti na okolních podmínkách. Za kratší dobu může být nutná výměna jiných dílů, než je světelný zdroj. Po 20 000 hodinách se jas sníží na přibližně 50 % své původní úrovně.

[5] Projekční poměr: 1,35–1,77: 1 u modelu PT-LRW35.

[6] Bez objektivu a vyčnívajících částí.