Přenos dat prostřednictvím světla se díky zařízení Panasonic LinkRay stává skutečností

Platforma pro světelnou distribuci dat představená jako koncept na veletrhu ISE 2016 brzy spatří světlo světa.

Platforma LinkRay bude uvedena do prodeje v roce 2017. Přenos obsahu do mobilních zařízení se uskutečňuje prostřednictvím LED světla, což znamená, že displeje pro digital signage, poutače a světelné zdroje bude možné přetvořit v marketingové nástroje pro chytré telefony ve stylu 1-2-1.

Uživatelé mohou přijímat data odesílaná vysílači LinkRay prostřednictvím fotoaparátu mobilního telefonu. Informace se stáhnou a zobrazí v nativním jazyce uživatele, čímž se prožitek z návštěv například muzeí, galerií, ale i prostorů prodejen ještě umocní.

Technologie LinkRay bude k dispozici v řadě profesionálních displejů (42, 49 a 55") a také v modulátorech s pevným ID a napájecích jednotkách s konstantním napětím. Tyto modulátory s pevným ID zprostředkovávají identifikační kódy LinkRay do připojených LED zdrojů, jako jsou například poutače či lampy. Uvedení displejů o velikosti 70 a 80" se očekává v zimě 2017.

„Do platformy LinkRay jsme zakomponovali analytiku, aby si pracovníci marketingu i managementu mohli zobrazovat statistiky o počtu návštěvníků, kteří displeje skenují, a měli přehled o nejoblíbenějších nabídkách a výstavách,“ řekl Enrique Robledo, marketingový manažer společnosti Panasonic.

Navštivte nás na veletrhu ISE2017 ve dnech 7. – 10. února na stánku H20 v hale 1 v Amsterdam RAI, nebo alespoň zavítejte na naši mikrostránku: business.panasonic.eu/ISE2017. Další informace o divizi Panasonic Visual System Solutions naleznete na: https://business.panasonic.cz/visual-system