Společnost Panasonic uvádí na trh laserového nástupce nejvytrvalejšího projektoru v celém odvětví

Společnost Panasonic na ISE 2017 představí nový projektor se světelným výkone 20 000 lumenů, laserového nástupce modelu PT-DZ21K, který se stal celoevropsky nejprodávanějším projektorem s vysokým jasem.

Model PT-RZ21K spadá do 3čipové DLP™ laserové řady SOLID SHINE, která cílí na segment pronájmů AV techniky, větších akcí a veletrhů. Je kompatibilní se stávajími objektivy pro 3čipové DPL projektory Panasonic a dodává se v obdobně kompaktním odlehčeném provedení jako model DZ21K, který se na trhu etabloval hned po svém uvedení v roce 2012.

Model RZ21K generuje jas až 20 000 lm při rozlišení WUXGAa využívá při tom dva polovodičové laserové moduly. Odolný optický systém rezistentní vůči prachu zajišťuje v porovnání s konkurencí delší dobu bezúdržbového provozu.

„Trh je na přechod z lampy na laser připraven,“ prohlásil Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic. „Z výzkumu společnosti Panasonic vyplynulo, že většina projekčních projektů se nerealizuje z důvodu vysokých provozních nákladů, jejichž příčinou je výměna lamp a servis. Jsme přesvědčeni, že přechodem nejoblíbenějších projektorů s vysokou svítivostí na laser se trh významně rozroste.

„U modelu RZ21K jsme se v zájmu usnadnění manipulace – oproti projektorům v této třídě –snažili o obdobně odlehčené provedení. Profesionálům v oblasti výpravy větších akcí se urychlí přeprava a instalace a laser ulehčí práci i půjčovnám, které nebudou mít tolik starostí s udržováním úrovně svítivosti jako v případě lampových verzí.“

Řada PT-RZ21K zahrnuje modely PT-RZ21K (WUXGA) a RS21K (SXGA+) a její uvedení na trh je plánováno na podzim 2017.

Navštivte nás na veletrhu ISE2017 ve dnech 7. – 10. února na stánku H20 v hale 1 v Amsterdam RAI, nebo alespoň zavítejte na naši mikrostránku: business.panasonic.eu/ISE2017. Další informace o divizi Panasonic Visual System Solutions naleznete na: https://business.panasonic.cz/visual-system