Společnost Panasonic uvádí na trh propojenou videostěnu s podporou 4K

Společnost Panasonic se chystá uvést na trh novou řadu LCD videostěn LFV8, která v konfiguraci 2x2 a více dokáže prostřednictvím funkce daisy-chain DisplayPort zobrazovat rozlišení 4K.

Displeje jsou k dispozici ve velikosti 49 a 55" při jasu 450 cd/m2 a 500 cd/m2 (v uvedeném pořadí) a disponují nativními vstupy a výstupy DisplayPort s podporou 4K loop. V konfiguraci 2x2 přes čtyři Full HD panely se dá docílit jednotlivého filmového obrazu v nativním rozlišení 4K (3840 x 2160/30p).

U větších videostěn displeje navíc podporují zvětšení a škálování UHD (3840 x 2160/30p). Tím se zajistí větší přesnost než v případě signálů o nižším rozlišení.

Panely se dodávají profesionálně přednastavené a zachovávají tak přesnost barev a v případě panelu IPS i viditelnost při pohledu za strany mimo osu obrazu. Kombinace tenkého, pouze 3,5 mm širokého rámečku a robustního designu, který zvládne non-stop provoz, činí z těchto displejů ideální kandidáty pro aplikace digital signage.

Displeje navíc využívají technologii dynamického kontrastu, která optimalizuje podsvícení dle aktuálních požadavků daných oblastí na jednotlivých zobrazovaných snímcích. Výsledkem je lepší interpretace  černé barvy a tím vyšší kontrastní poměr, který k displejům zaručeně přiláka lidi.

„Panely lze instalovat v orientaci na výšku či na šířku a výborně se hodí pro videostěny v působivém rozlišení 4K určené pro segment maloobchodu, pohostinství nebo přepravy,“ řekl Enrique Robledo, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic.  

Expedice řady LFV8 začne v létě 2017.

Navštivte nás na veletrhu ISE2017 ve dnech 7. – 10. února na stánku H20 v hale 1 v Amsterdam RAI, nebo alespoň zavítejte na naši mikrostránku: business.panasonic.eu/ISE2017. Další informace o divizi Panasonic Visual System Solutions naleznete na: https://business.panasonic.cz/visual-system