Current language: Čeština

50 projektorů Panasonic rozzářilo budovu parlamentu a Budínský hrad v Budapešti

20. srpna se v Budapešti konala nejvýznamnější událost roku. Přenášela ji celostátní televize.

Praha, 25. listopadu 2021 – Dvacátý srpen je v Maďarsku nejvýznamnějším státním svátkem, který je oslavou založení státu. V rámci této důležité události se konala největší umělecká akce. Ohňostroj, světelná show, dronová show a video-mapping na nejvýznamnější budovy v Budapešti, parlament a Budínský hrad.

Jedinečná výzva

Příprava a tvorba video-mappingu trvala téměř dva roky a talentovaný tým zahrnoval 6 animačních týmů a 17 výtvarných umělců. Celá produkční plocha měřila 4,3 km a bylo použito 200 km elektrických rozvodů. „Naše produkce konečně ožila – produkce, kterou jsme žili poslední dva roky, práce, se kterou jsme sdíleli každý okamžik našeho života. Bylo to poprvé, kdy se mohlo sejít tolik různých tvůrců z různých oborů a vytvořit něco nového v tak velkém měřítku," říká Daniel Besnyő z Centrum Production.

Proč projektory Panasonic?

„Od první chvíle nám bylo jasné, že chceme na budovu parlamentu promítat pomocí projektorů Panasonic. V posledních letech jsme sledovali vývoj společnosti Panasonic, především v oblasti laserových projektorů, které mají mnohem působivější kontrast a jas než jiné podobné vysoce výkonné projektory na trhu. Důležitým aspektem při návrhu byla také velikost projektorů, a proto jsme se rozhodli pro společnost Panasonic. Dalším z rozhodujících prvků byla spotřeba energie, protože elektrické nastavení projektorů muselo být řešeno z agregátu na místě konání akce. Velmi důležitým aspektem bylo, kolik energie bude během projektu potřeba. Spolehlivost a kvalitu obrazu, kterou jsme požadovali, nám nabídly pouze projektory Panasonic s tímto množstvím speciální dlouhé optiky," vysvětluje Daniel Besnyő.

Technické řešení pro video-mapping ze vzdálenosti 250 metrů

  • O 3D videomapping na budově Parlamentu se postaralo 40 projektorů: 15 kusů PT-RZ31K s objektivem 7,3 - 18,8:1 + 25 kusů PT-RQ35K s objektivem 4,6 - 7,4:1.
  • 10 projektorů rozzářilo na Budínský hrad: 6 kusů PT-RZ31K se standardními objektivy + 4 kusy PT-RQ50K se standardními objektivy.

Celou případovou studii můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=0w-SUXTBo1I

Fotografie ke stažení naleznete ZDE.