Nejmenší a nejlehčí 20 000lumenový laserový projektor na světě

Společnost Panasonic odhalila na veletrhu InfoComm 2017 další parametry projektoru PT-RZ21K. Pokud jde o laserové světelné zdroje, jedná se o bezfiltrového nástupce evropského bestselleru mezi projektory s vysokým jasem.

Projektor PT-RZ21K půjde do prodeje začátkem listopadu, nabízí 20 000 hodin bezúdržbového provozu a uplatní se především v oblasti pronájmů, živé zábavy a projekcích na velkých akcích.

Jedná se o první projektor na světě v bezfiltrovém provedení s ultra vysokým jasem, který má nejmenší rozměry ze všech 20 000lumenových modelů na trhu.

Tento3čipový DLP™ projektor obsahuje laserový zdroj s dvojitými laserem, má vestavěnou redundanci a zajišťuje projekci přerzšení i v případě výpadku některé laserové diody – ideálně se tedy hodí pro vysoce exponované akce.

Nový projektor představuje laserovou alternativu ke stávajícímu modelu PT-DZ21K, který je s tržním podílem ve výši 50 % aktuálním lídrem v oblasti AV pronájmů. 

Všechny objektivy a ochrané rámy pro projektory Panasonic dostupné pro aktuální model PT-DZ21K budou kompatibilní i s modelem RZ21K, čímž pronájmové spolešnosti svou investici do zařízení Panasonic maximalizují.

„Na trhu je evidentní poptávka po přechodu z lampy na laser,“ prohlásil Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic. „Podařilo se nám dosáhnout toho, že RZ21K je lehčí a menší než všechny ostatní projektory v této třídě. To umožňuje snazší manipulaci, kdy se nemusejí používat vysokozdvižné vozíky a složité zvedací mechanismy."

„Projektor je konstruován na nepřetržitý provoz 24/7, nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a díky laserové technologii dochází postupem času k mnohem menší degradaci obrazu, což s sebou přináší i nižší náklady na vlastnictví produktu.“

Další informace o společnosti Panasonic Visual System Solutions naleznete na webu https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/