Phone number:
Phone number:
Current language: Čeština

Lecture Capture přes IP

Lecture capture 

technologie

Jak to funguje?

Panasonic hardware a software

Panopto software Whitepaper

Případové 

studie

Kontaktujte nás

 

​​Sledujte, poslouchejte, zapamatujte si. Zachycení přednášek zlepšuje zážitek z učení.

Sdílení přednášek online se rychle stává budoucností vysokoškolského vzdělávání. Nejen, že studentům umožní ze studijní zkušenosti získat více, ale také to umožní univerzitám a středním školám oslovit i ty studenty, kteří se nemohou zúčastnit osobně.

Lecture Capture je technologie, která institucím umožňuje zaznamenávat prezentace ve školních nebo přednáškových sálech a zveřejňovat digitální verze online, které jsou k dispozici buď pro živé vysílání, nebo pro stahování.

Panasonic Lecture capture přes IP je bezdrátové a integrované řešení, které zahrnuje snímání videa, projekci ve 4K rozlišení, interaktivní tabuli a online publikování (prostřednictvím externího softwaru, jako je Panopto).

Proč je lecture capture rostoucím trendem 

Nedávný průzkum trhu naznačuje, že globální trh s přednáškami by se mohl do roku 2022 zvýšit z 2,24 miliardy USD v roce 2017 na 9,39 miliardy USD.

Společnost Panasonic také provedla průzkum, kterého se zúčastnilo 171 univerzit a dalších vysokoškolských institucí ve 14 zemích a zjistil, že téměř 60% z nich plánuje investovat do programu Lecture Capture v následujících 3 letech.

Přečtěte si bílou knihu o potenciálním růstu technologie Lecture Capture ve vysokém školství v Evropě zde. Průzkum provedený společností Panasonic Business ve spojení s technologií AV vysvětluje faktory a trendy na trhu v programu Lecture Capture.

Co by mohlo být překážkou?

Obavy některých lektorů z poklesu fyzické docházky se ukazují jako neopodstatněné. Zpráva University of Aberdeen* zveřejněná na začátku tohoto roku nenalezla žádné důkazy o tom, že by zprostředkování přednášek online snižovalo účast studentů.

Zdroj: (2) University of Aberdeen 
https://psyarxiv.com/fd3yj

Více se dozvíte zde.

 

Co studenti získají?

 • Lepší pochopení

Zachycení přednášek pomáhá lépe porozumět složitým a obtížným tématům.

 • Možnost učení vlastním tempem

Pustit si nahrávku přednášky je skvělé například, když obsah není v rodném jazyce studenta, nebo pokud je psaní poznámek pro studenta obtížné.

 • Podporuje další otázky

Pokud studenti nemohou během přednášky položit všechny otázky, které by chtěli, nebo se nemohli přednášky zúčastnit, pak se na ni mohou podívat později a otázky položit dodatečně.

 • Učení kdykoli, kdekoli

Zachycení přednášek je ideální pro dálkové studium a zahraniční studenty. Je to skvělý způsob, jak zapadnout do různých učebních stylů a preferencí studentů.
Pomáhá zejména studentům se zdravotním postižením nebo dlouhodobými nemocemi, kteří se nemohou účastnit výuky osobně.

 • Obsáhlejší přednášky

Před zahájením živého vysílání mohou lektoři zkontrolovat a vylepšit jejich obsah. A mohou snadno přidávat informace z jiných zdrojů do svých přednáškových prezentací, což je činí nezapomenutelnějšími.

Více se dozvíte zde.

Jaké jsou výhody pro univerzity 

 

 • Zapamatovatelný obsah

Možnost vytváření poutavějších interaktivních přednášek. 

 • Možnost posouzení zajímavosti přednášek

Která přednáška nebo které její části byly nejvíce sledované? Které prvky je potřeba vylepšit nebo lépe objasnit?

 • Účast maximálního počtu studentů

Zvýšení počtu zapsaných studentů přidáním těch, kteří se lekce nemohou osobně zúčastnit.

 • Zlepšení výkonu lektora

Projděte si přednášky, identifikujte oblasti pro zlepšení a pomozte lektorům s jejich profesionálním rozvojem.

 • Menší tlak na přednášejícího

Odpadá nutnost neustále opakovat informace, zejména před velkým publikem.

 • Sdílejte osvědčené postupy

Zajistěte, aby kolegové měli rychlý a snadný přístup k přednáškám toho druhého.

 

Jak to funguje? 

Systémy pro přednášky zahrnují software a hardware odpovídající potřebám institucí. Software umožňuje studentům recenzovat kurzy.

K němu obvykle přidáte projektor a displeje.

Panasonic Hardware a software technologie

Panasonic Lecture Capture je plně integrován přes IP, což vám dává svobodu nahrávat, sdílet a přehrávat 4K video bez kabelů.

 • Profesionální kamery: zaznamenávejte a sdílejte bez viditelného kabelu

Díky široké škále možností společnost Panasonic důsledně vybírá kamery podle kvality snímání a rozsah zoomu, stejně jako podle konstrukčního designu a softwaru zdarma.

Nové kamery Panasonic (HN32, HN40 a HN130) jsou nyní zdrojem pro všechny systémy a software kompatibilní s NDI ve vaší síti.
S NewTek NDI | Ovladač HX povolen, všechny kamery detekované ve vaší síti jsou okamžitě k dispozici pro použití - bez nutnosti složité konfigurace.

NewTek poskytuje bezplatné softwarové nástroje, které lze stáhnout zde včetně Studio Monitor a Virtual Camera, které mohou být používány s NDI|HX s Lecture Capture systémem jako Panopto.

*Není kompatibilní s Auto Tracking
   

Kromě hardwaru doplňuje společnost Panasonic nabídku o bezplatný software speciálně navržený pro použití pro přednášky.

Vše v jednom – Auto tracking software: 

Vždy vás udržíme v obraze

Náš snadno instalovatelný software pro automatické sledování využívá rozpoznávání obličeje, které umožňuje kameře sledovat přednášejícího během přednášky, takže nepotřebujete samostatného operátora kamery. Kromě toho udržíte zapojení studentů na nejvyšší úrovni, abyste zabránili velkým širokoúhlým pohledům, které nejsou zaměřeny na učitele.

Serverová licence AW-SF200 může ovládat až 4 kamery najednou

Auto Tracking AW-SF200 30 dní na zkoušku zdarma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezplatné ovládací centrum PTZ:

 • Centralizovaná správa více kamer PTZ: Pan / Tilt / Zoom pomocí tlačítek, posuvníků nebo dotyku na obrazovce
 • Přednastavená tlačítka kamery s miniaturami (registrace / vyvolání / mazání až 9 bodů)
 • Úprava kvality obrazu kamery a současné ovládání více kamer
 • SD kamera nahrávání Start / Stop (pouze pro kamery, které podporují nahrávání na SD kartu)
 • Omezuje funkce ověřováním správce. Kopíruje data nastavení mezi více počítači
 • Automatické zjišťování kamer a nastavení sítě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezplatný virtuální ovladač USB: jednoduše přidejte libovolnou kameru Panasonic PTZ a připojte se k softwaru pro snímání přednášek

Virtual USB je bezplatný software ke stažení pro Windows. Tento software převádí stream RTSP z PTZ společnosti Panasonic do formátu WDM (Windows Driver Model).
To znamená, že video a zvuk jsou nyní převedeny do čitelného formátu pro aplikace založené na systému Windows s přizpůsobitelnou snímkovou frekvencí a rozlišením pomocí jediného kabelu CATV. Lze použít až 4 streamy najednou.

Ke stažení zde.

 

 • Projektory s laserovou technologií a rozlišením 4K

Naše projektory jsou ideální pro učebny a sály. Zajišťují vizualizaci obrázků, dat a videa v nejvyšší kvalitě od 3 000 do 30 000 lumenů. Navíc s nejnovějšími laserovými technologiemi nabízejí nejvyšší spolehlivost a jednoduchou údržbu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přečtěte si o výhodách technologie laserové projekce pro trh vzdělávání ve srovnání s projektory založenými na lampách. Mezi další zjištění přináší laserová technologie jasně lepší projekci (kumulovaný světelný výkon o 22% vyšší) a nižší celoživotní náklady na vlastnictví (o více než 11% nižší).

 

 • Informační a dotykové displeje

Použijte naše profesionální displeje k doručování vašich zpráv kamkoli a efektivnější interakci s publikem. Naše displeje mají křišťálově čistý obraz s bezkonkurenčním jasem a čistotou a nabízíme je v široké škále, od standardních plochých obrazovek po videostěny nebo dotykové displeje v rozlišení FHD nebo 4K.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panopto software 

Žádné kabely. Žádné potíže.

S naším softwarovým partnerem Panopto vám usnadníme integraci našich kamer do vašeho systému bez nutnosti kabelů.

 • Usnadněte si zachycení přednášek 

Společnost Panopto umožňuje snadno rozšířit používání videa. Panopto nabízí flexibilitu pro záznam jakékoli kombinace zdrojů videa, v jakékoli konfiguraci, v učebnách jakékoli velikosti.

 • Zjednodušte nastavení

Panopto automaticky rozpozná všechny připojené kamery a mikrofony a pamatuje si nastavení nahrávání lektorů, aby bylo nastavení snadné.

 • Automatizujte nahrávky

Správcům nabízíme možnost naplánovat nahrávky předem s možností automatizovaného nahrávání. To znamená, že přednášky jsou zachyceny v plném rozsahu, aniž by lektoři museli dělat cokoli jiného, než prezentovat svůj obsah jako obvykle.

 • Sdílejte správný obsah se správnými studenty ve správný čas

Granulární sdílení oprávnění a integrace se všemi nejčastěji používanými systémy pro správu učení znamená, že vaše instituce může zajistit, aby byl správný obsah sdílen se správnými studenty, když to nejvíce potřebují.

 • Začněte webcasting jediným kliknutím

Panopto usnadňuje bezpečné přednášky naživo jediným kliknutím, zvyšuje přístup k populárním přednáškám a pomáhá vám spojit se s externím publikem.

 • Vytvářejte interaktivní video kvízy

S Panopto můžete do videí přidat více možností, zaškrtávací políčko a pravdivé / nepravdivé otázky, abyste otestovali porozumění studentům, posílili klíčové pojmy a zlepšili uchování znalostí. Tím se pro vaše studenty vytvoří aktivnější zážitek z učení.

 • Pomozte studentům rychle se dostat k obsahu, který potřebují

Výkonná funkce vyhledávání videí společnosti Panopto - Smart Search - umožňuje studentům hledat klíčové slovo a být přesměrováni na konkrétní okamžik na přednášce, kde je toto klíčové slovo zmíněno. Panopto automaticky indexuje každé vyslovené slovo, zobrazené na obrazovce nebo zobrazené na diapozitivu, takže studenti mohou ve videích, kde je jejich hledaný výraz použit, najít a rychle se přesunout na přesný okamžik.

 

Přečtěte si o přednáškách, projektorech nebo instalacích displejů 

Řešení Panasonic se osvědčila pro zákazníky po celé Evropě. Naše projektory s nízkými náklady na vlastnictví a profesionální displeje jsou tichými pracovními koňmi v pozadí, což dává organizacím ve vzdělávání svobodu spolupráce. Prohlédněte si naši knihovnu případových studií ke stažení a zjistěte, jak přesně naše technologie umožňuje pracovnímu světu uspět.

Kontaktujte nás nebo získejte informace společnosti Panasonic o vzdělávacích řešeních 

Pokud jste univerzitou nebo střední školou, která se zajímá o řešení přednášek, neváhejte nás kontaktovat kliknutím na následující odkaz:

Pokud si přejete dostávat informace společnosti Panasonic týkající se našich produktů nebo vzdělávacího trhu, klikněte níže a přihlašte se k odběru: