Current language: Čeština

PANASONIC VYBAVIL ZOBRAZOVACÍ TECHNIKOU NEJLEPŠÍ NOVÉ EVENT CENTRUM NA SVĚTĚ

Cubex Centrum Praha je moderní multifunkční centrum, které se nachází v lokalitě „pražského City" na Pankráci. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů spolu se špičkovým prezentačním video systémem se řadí mezi naprostou špičku ve střední a východní Evropě.

„Kladli jsme důraz na to, aby dodaná projekční technika byla na špičkové úrovni a nenarušila čistý design konferenčních prostor. Panasonic byl schopen naše požadavky splnit a dodal řešení, díky kterému vznikl technologicky i vizuálně unikátní prostor, který dokáže běžnou projekci přetvořit v multimediální zážitek."

Ing. Dagmar Alexandra Bernardová, Marketingová manažerka, Cubex Centrum Praha

Client – Cubex Centrum Praha
Location – Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00
Výzva

Zajištění kompletního vybavení multifunkčního centra zobrazovací technikou.

Řešení

Projekci kompletně zajišťují projektory PT-RZ970. Zasedací místnosti jsou vybaveny 84" dispeji EF1 a LFE8. Jako informační panely slouží 32" a 48" LCD zobrazovače. Videostěna na hlavní recepci se skládá z osmi 55" displejů. Instalaci doplňuje venkovní informační 47" panel.


Cubex Centrum Praha je nové multifunkční centrum, které vyrostlo na pražské Pankráci v jedné z nových budov s názvem Trimaran. Nachází se v ulici Na Strži mezi výškovými budovami City Empiria a hotelem Panorama. Tato poloha zajišťuje ideální dopravní dostupnost (2 stanice metra od historického centra), a rozvinutá okolní infrastruktura vytváří dostatečné kapacity pro stravovaní, ubytovaní i parkovaní. O kompletní technické vybavení centra nejmodernější technikou se postarala firma Panasonic.

Cubex Centrum Praha získalo vítězné ocenění v mezinárodní soutěži 9th Global Eventex Awards v kategorii nové venue. Global Eventex Awards je jedna z nejznámějších soutěží ve světě eventů, která byla založena již v roce 2009 a oslavuje tvořivost, inovaci a vysokou kvalitu v oblasti pořádání akcí.

 

Před vstupem do Cubex Centra Praha je umístěn informační panel s vestavěným LED displejem TH-47LFX60W. Ten díky vysokému jasu 2000 cd/m2 a IPS panelu se širokým pozorovacím úhlem nabízí návštěvníkům snadno čitelné informace i v případech zhoršené viditelnosti způsobené například prudkým sluncem nebo deštěm. Displej je navíc odolný vůči extrémním venkovním teplotám, což umožňuje jeho celoroční chod v teplotním rozmezí mínus 20°C až plus 50°C. 

Na hlavní recepci návštěvníka upoutá videostěna, která je osazena celkem osmi 55" displeji TH-55LFV70W (2 x 4). Tyto displeje byly pro vstupní prostor zvoleny, protože využívají nový Anti-Glare Treatment Panel, který redukuje odlesky světla a přispívá k bezproblémové projekci i většímu komfortu návštěvníků při sledování videostěny. 

Prvnímu patru dominuje 102 m2 projekční plochy Media Wall s rozlišením 4K Plus. Projekci zajišťuje pět laserových projektorů PT-RZ970 v portrétovém módu a souhrnném světelném výkonu 50000 lumenů. Další čtyři projektory tohoto typu jsou využity i v hlavním multifunkčním sále. Tento prostor nabízí kapacitu až pro 1000 osob a je unikátní i díky mimořádnému stropu s 325 m osvětlovacích LED můstků.

Atmosféru eventů podporují unikátní služby, jako například "KONCEPT CHAMELEON", který  přizpůsobuje barevnost sálů a předsálí potřebám klienta. Pro snadnou orientaci návštěvníků jsou v předsálích Cubexu umístěny displeje řady EF s uhlopříčkou 32" a řady LFE o velikosti 48".

 

Díky špičkové projekční technice a variabilitě interiérů je Cubex Centrum Praha ideálním místem pro pořádání firemních prezentací, kongresů, konferencí, školení, hudebních či filmových eventů, plesů či gala večeří. Klienti si mohou vybrat až z 8 sálů a salonků a využít 4 foyer a 2 bary. Specialitou centra je možnost výstavy automobilů v hlavním sále a ve foyer. Díky 70 závěsným bodům s extrémně vysokou nosností ve stropě je dokonce možné i zavěšení vozu přímo uprostřed sálu. Tato technologie se netýká pouze aut, ale i jakékoli jiné těžké techniky či reklamních prvků, které si bude klient přát v hlavním sále instalovat.

Prostory jsou inspirovány českou kubistickou architekturou. To se odráží nejen v interiérech jako takových, ale i v doplňcích, vybavení či nábytku, který získal prestižní ocenění Red Dot Award. 

Hlavní sál

Media Wall

Venkovní displej