Current language: Čeština

SLAVNÁ BUDOVA CASA BATLLÓ V BARCELONĚ OŽIVUJE TVŮRČÍ SVĚT GAUDÍHO POMOCÍ TECHNOLOGIÍ PANASONIC

Casa Batlló chceme nadchnout návštěvníky tím, že umocníme magický odkaz Antoniho Gaudího. Vybavili jsme jednotlivé prostory neviditelnými AV technologiemi a citlivě je integrovali do prostoru, což představovalo velkou výzvu, protože tato lokalita je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví.

Gary Gautier, generální ředitel Casa Batlló

Client – Casa Batlló
Location – Barcelona
Předmětné produkty – PT-RZ660, ET-D3LEF70, PT-JX200
Výzva

V tomto multisenzorickém muzeu můžete díky strhujícímu uměleckému zážitku nahlédnout do mysli nejvýznamnějšího představitele katalánského modernismu, Antoni Gaudího.

Řešení

Vybavení těchto úchvatných prostor AV technologiemi a laserovými projektory pomocí čipů 1 a 3 DLP a jejich citlivá integrace do tohoto architektonického skvostu byla velkou výzvou.


V Casa Batlló byla propojena projekční technologii Panasonic s nevšedním kulturním programem, čímž vznikl jedinečný zážitek pro návštěvníky.

Casa Batlló, jedno z nejznámějších architektonických děl modernistického architekta Antoniho Gaudího, které se nachází v Paseo de Gracia v Barceloně, spojilo nejlepší technologii Panasonic s kulturním zážitkem. Výsledek tohoto spojení byl již několikrát mezinárodně oceněn. V Casa Batlló bylo využito virtuální reality a umělé inteligence k vytvoření překvapivé umělecké instalace, která vás zve na výlet ke géniovi největšího jména katalánského modernismu, Antonimu Gaudímu.

Úchvatné projekce, prostorový zvuk, pohybové senzory, dechberoucí prostory a detaily apelují na smysly návštěvníků a podtrhují kouzlo Gaudího díla překvapivým, vzrušujícím a zábavným způsobem. V Casa Batlló byly použity projektory Panasonic k zajištění různých druhů projekce.

"V Casa Batlló chceme nadchnout návštěvníky tím, že umocníme magický odkaz Antoniho Gaudího. Citlivě zaintegrovat AV technologie do těchto uniktních prostor byla velká výzva. Naším cílem bylo nejen skrýt projektory Panasonic před zrakem diváků, ale také jsme je chtěli projekcí překvapit. Teprve tak vytvoříte nezapomenutelný pohlcující zážitek." říká Gary Gautier, generální ředitel casa Batlló.

S pomocí technologií Panasonic bylo možné v Casa Batlló představit různé součásti prohlídky jiným způsobem. Například v Gaudí Dôme je k vidění video mapování na nádvoří, které je viditelné pouze v noci.


"Většina muzeí nebo historických budov nebyla postavena s ohledem na pohlcující zážitky. Projektory jsou vybaveny objektivy s velmi krátkou projekční vzdáleností, které umožňují promítat videa na povrchy, které by bylo obtížné zmapovat jinou technologií. Můžeme díky tomu promítat obsah v místnostech jakékoli velikosti nebo tvaru, s nízkými nebo vysokými stropy. Díky použitým ultra krátkým objektivům nedochází k zastínění obrazu návštěvníky. Ať už se jedná o vytvoření pohlcujícího zážitku pro velkou atrakci nebo o zvýšení zájmu pomocí digitálního značení, společnost Panasonic má správnou projekční technologii (3-Chip DLP/1-Chip DLP/3-LCD) s úrovněmi jasu až 50 000 lumenů, aby vyhovovala jakémukoli rozpočtu a ambicím, "říká Oriol Massague, Field Marketing Manager společnosti Panasonic.

Místnost Gaudí Dôme, první imerzivní místnost, kterou návštěvníci uvidí, je vybavena celkem 36 projektory: 30 x PT-RZ660 a 6 x PT-JX200. Na více, než 1 000 projekčních plochách je zde originálním způsobem umožněno divákům nahlédnout do mysli mladého Gaudího Příroda je tím, co inspirovalo katalánského architekta k životu a tvorbě. Projektory umožňují projekci videa na povrchy, které je obtížné mapovat pomocí jakékoli jiné technologie. Důležité je také zvolit ultrakrátkou optiku, aby návštěvník nezasahoval do promítaného obrazu.

V podkroví domu, prostoru tradičně vyhrazeném pro domácí práce, různé projekce vezmou návštěvníka na zvláštní výlet do minulosti, aby se znovu podíval na každodenní činnosti, které byly prováděny v domácnosti. Návštěva tak vyzývá diváky, aby si tyto situace představili prostřednictvím speciálních instalací s projekcemi překvapivých obrazů z tohoto období, jako je pradlena nebo kuchařka.

Při mapování terasy, která se nachází na nádvoří Casa Batlló a je inspirována Středozemním mořem, je promítán nepřetržitý vodopád se sedmi laserovými projektory DLP o velikosti 20 000 lumenů 3-Chip. Vzhledem k tomu, že oblast má spoustu přirozeného světla, byly použity obzvláště výkonné projektory. Díky optice rybího oka ET-D3LEF70 se mapování dokonale přizpůsobuje projekční ploše.


The famous Casa Batlló recreates Gaudí’s creative universe with Panasonic


Array