Current language: Čeština

BYLO NEBYLO, VAN GOGH, MONET, RENOIR...NEJVĚTŠÍ LASEROVÁ PROJEKCE V ČESKÉ REPUBLICE

Pražské Forum Karlín je dějištěm unikátní multimediální výstavy s názvem Bylo nebylo, van Gogh, Monet, Renoir...imerzivní zážitek. Na ploše více než 2 000 m2 jsou představena mistrovská díla proslulých impresionistů zcela novým způsobem prostřednictvím projekcí doplněných prostorovými zvukovými efekty.

Popisovat tuto výstavu slovy je velmi těžké, protože je to opravdu vyjímečná záležitost. Je to jako snažit se popsat pocity při vzletu letadla někomu, kdo nikdy neletěl. Díky projektorům Panasonic jsme divákům vytvořili dokonalé prostředí pro zprostředkování unikátního zážitku,

říká Serge Grimaux, producent výstavy

Client – Les Productions Unique s.r.o.
Location – Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8 - Karlín
Výzva

Největší výzvou v tomto projektu bylo navrhnout technické řešení na nejvyšší možné úrovni a vytvořit pomocí projekcí prostor, který pohltí návštěvníky a poskytne jim nezapomenutelný zážitek.

Řešení

Pro zajištění kompletní projekce bylo použito 28 projektorů Panasonic.


Koncept

Tato multimediální výstava přináší do České republiky nový koncept, díky kterému máme šanci vidět umění jiným způsobem. Je vyjímečná nejen způsobem prezentace umění, kdy obrazy vlastně nejsou fyzicky přítomny, ale jsou ukazovány formou obrovské projekce, ale také tím, jak veliký prostor je obrazem pokryt. Mistrovská výtvarná díla jsou promítána na čtyři vysoké stěny umístěné po obvodu sálu, na dva kvádry uprostřed i na zem. To vše je doprovázeno dobovou hudbou s prostorovým 3D zvukem. Divák se tak nachází přímo uprostřed zážitku.

 

Malé děti chodí a dotýkají se obrazů, dospělí si sedají a dívají se na to, co se všude kolem nich odehrává a stávají se součástí obrazu.

 

Stejný typ spektakulární výstavy je v současné době s velkým úspěchem prezentován v dalších hlavních městech po celém světě. "Jsem hrdý na to, že mohu tento nový koncept představit v České republice. V těchto dnech nejistoty je jedna věc jistá – musíme chodit ven. Potřebujeme znovu sdílet nádherné okamžiky s lidmi, které máme rádi. Jsem přesvědčen, že díky proměně Fora Karlín v magické místo lidé rádi přijmou naše pozvání na velkolepou cestu, kterou jsme pro ně připravili,“ říká Serge Grimaux, producent výstavy.


Technické řešení

Technické řešení kombinuje různé rozlišení projektorů, od WUXGA až po 4K+. Zajímavé je použití a sladění různých svítivostí projektorů, od 10 000 do 30 000 ANSI lumen. Unikátní na celém řešení je velikost projekce a synchronizace obrazu pro 28 výstupů / projektorů, což zahrnuje náročnou produkci obsahu.

Hlavní kritéra pro výběr konkrétních projektorů byla:

  • 3 chip DLP laserové projektory poskytují nejlepší reprodukci barev.
  • Vybrané modely projektorů Panasonic nabízejí nejlepší bleding a jednotnost obrazu na velké zobrazovací ploše.

Použitá technika

18 x 3-chip DLP laserový projektor Panasonic PT-RZ21K

2 x 3-chip DLP laserový projektor Panasonic PT-RQ32K

4 x 3-chip DLP projektor Panasonic PT-DZ13K

4 x 1-chip DLP laserový projektor Panasonic PT-RZ970