Current language: Čeština

PANASONIC PŘEDSTAVUJE NOVOU ŘADU PTZ KAMER

Pohlcující video komunikace ve 4K kvalitě, plynulým vertikálním a horizontálním pohybem nového patentovaného motoru s přímým pohonem a až 24x optickým zoomem.

Praha, Česká republika. 12. října 2021 – Společnost Panasonic oznámila rozšíření své řady PTZ kamer o pět nových modelů, které uspokojí potřeby trhu.

Integrované 4K kamery AW-UE80W/K, AW-UE50W/K, AW-UE40W/K, AW-UE20W/K a HD integrovaná kamera AW-HE20W/K budou uvedeny postupně od prvního čtvrtletí roku 2022.

Kamery mají nový patentovaný systém přímého pohonu založený na vlastní technologii Panasonic pro tiché a plynulé pohyby vertikálním a horizontálním směrem. Vzhledem k tomu, že se organizace musely přizpůsobit zrychlenému digitálnímu prostředí, stala se kvalita videopřenosu obzvláště důležitá pro vzdělávání, podniky, živé akce a vysílací průmysl. Díky jasným obrazům a dynamické produkci obrazu, které lze získat pouze pomocí pohybu Panasonic pan, tilt a zoom, je možné zlepšit kvalitu online komunikace a zlepšit pocit přítomnosti, i když nejste tváří v tvář.

AW-UE40, AW-UE50 a AW-UE80 budou mít 24x optický zoom a až 36x inteligentní zoom a také pozorovací úhel 74,1 stupňů pro podporu použití ve vnitřním i venkovním prostředí.

O vynikající stabilitu se stará nejnovější generace optické stabilizace obrazu (OIS). Všechny kamery budou podporovat PoE, což umožní jednokabelové řešení, pomocí kterého může být video a zvuk, ovládání a napájení poskytováno do a z kamery prostřednictvím jediného ethernetového připojení. Podporovány budou nejnovější videoprotokoly založené na IP, včetně NDI|HX verze 2 a v případě AW-UE80 celopásmové NDI.

Spolu s RTMP a RTMPS bude podporován také protokol SRT. AW-UE80 bude také podporovat protokol FreeD, aby byla zajištěna integrace se systémy AR a VR spolu s možnostmi videa 4K/50p. AW-UE20W/K s rozlišením 4K a integrovaná HD kamera AW-HE20W/K jsou PTZ kamery základní úrovně vyráběné speciálně pro firemní trhy a trhy vyššího vzdělávání. Oba modely budou vybaveny širokoúhlým objektivem, nejnovější certifikací protokolu IP a konektivitou pro SDI, HDMI, USB a IP. Panasonic nabízí celý ekosystém řešení, která umožňují bezproblémové zavedení nových PTZ kamer do stávajících kamerových systémů. To zahrnuje použití s ​​jeho dálkovými ovladači kamery, softwarem centralizovaného ovládání PTZ Control Center a jeho softwarem pro automatické sledování prezentací a přednášek, který umožňuje rozpoznávání obličeje a detekce lidského těla. „PTZ kamery Panasonic jsou nejpoužívanější na světě[1] a splnily potřeby zákazníků, kteří natáčejí vše od národních vlád po esporty.

V poslední době byly použity v místech konání olympijských a paralympijských her v Tokiu 2020, včetně japonského národního stadionu a tokijského centra vodních sportů,“ řekl Guilhem Krier, vedoucí rozvoje nového obchodu a trhu společnosti Panasonic pro obchodní jednotky MEBD & DSC. „Pozorně jsme naslouchali zpětné vazbě od našich zákazníků. Z toho věříme, že nové modely poskytují našim zákazníkům flexibilitu při snadném výběru PTZ kamery, která nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Nové PTZ kamery jsou skutečným plug-and-play řešením.”

Další informace o řadě produktů Broadcast a ProAV společnosti Panasonic naleznete na:

•AW-UE80W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-ue80/

•AW-UE50W/K, AW-UE40W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-ue50-40/

•AW-UE20W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-ue20/

•AW-HE20W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-he20/[SL1] 

[1] Na základě podílu značky na globálním prodeji Futuresource PTZ Camera Report 2020.

 [SL1] Pokusíme se mít webové stránky EU hotové do 11. října, takže budeme sdílet odkazy. Pokud ne, zůstaneme u japonských verzí.