• FZ-G1

    Lehký a odolný tablet se systémem
    Windows 8 a 10,1" Full HD displejem
    nejnovější generace, vhodným pro
    použití v terénu

Využití tabletů ke zvýšení produktivity v leteckém a přepravním průmyslu

Společnost EasyJet a belgická státní železniční společnost představují doporučené postupy pro využití tabletů

PRAHA – 6. ČERVNA 2014

Ukázky využití technologie odolných tabletů ve společnosti EasyJet a v belgické státní železniční společnosti k radikální změně způsobu práce posádek letadel a vlaků představovaly pouze dvě z případových studií, které byly představeny na fóru Panasonic Aviation and Transport Innovation Forum 2014 v Londýně 5. června.

Společnost EasyJet nasadila odolné tablety Panasonic Toughpad FZ-G1 ve svých 222 letadlech, kde je posádky využívají k výpočtům letového výkonu a zobrazení schémat elektroniky a dokumentace. Strojvedoucí vlaků v belgické státní železniční společnosti NMBS využívají své tablety Panasonic Toughpad k zobrazení aktuálních na míru přizpůsobených informací o trati a technických informací potřebných pro bezpečný provoz vlaků. Zástupci obou společností popsali, jak pomocí tabletů zásadně proměnili způsob práce svých mobilních zaměstnanců a jakých úspor nákladů a zvýšení produktivity díky tomu dosáhli.

Hlavním řečníkem byl přední evropský futurolog Patricke Dixon, který seznámil auditorium také se svými myšlenkami o budoucnosti oboru přepravy. Analytik společnosti IDC Andrew Buss přednesl příspěvek o nejdůležitějších trendech v oblasti mobilních počítačů v oborech letectví a přepravy a Fredrik Uddegard ze společnosti Microsoft se zabýval obchodní hodnotou moderních informačních technologií v přepravě.

Fóra se zúčastnili také odborní technologičtí partneři, jako jsou společnosti NetMotion Wireless, Loccioni Group, Absolute a Scandanavian Avionics, kteří předvedli, jak lze v oborech letectví a přepravy nasadit tablety a vytvořit tak revoluční technické řešení.

„Spojujeme obchodní a technologické odborníky, aby diskutovali o radikálních změnách, které tablety přinášejí do způsobu práce mobilních zaměstnanců v oborech letectví a přepravy,“ řekl Jan Šplíchal, Marketing Manager ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Diskutovány byly nejvhodnější postupy pro současné implementace a příležitosti, které tato technologie nabídne firmám v budoucnosti. Tyto obory jsou samozřejmě komplikované a denně řeší vážné problémy bezpečnosti a shody s předpisy, příklady z podnikové praxe a technologičtí partneři, s nimiž spolupracujeme, nám pomohou postavit se jakékoli výzvě, které čelí mobilní profesionálové.“