• FZ-G1

  Lehký a odolný tablet se systémem
  Windows 8 a 10,1" Full HD displejem
  nejnovější generace, vhodným pro
  použití v terénu

V reakci na rostoucí poptávku společnost panasonic rozšiřuje rodinu odolných pracovních tabletů Toughpad

Uvádí na trh první tablety 10.1” Windows 8 pro a 7” Android s maximální ochranou pro pracovníky v terénu

BRACKNELL, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ 9. LEDNA 2013

Společnost Panasonic dnes rozšiřuje svou řadu odolných pracovních tabletů Toughpad o dvě nová zařízení. Tenké, lehké a maximálně odolné tablety 10.1” Windows 8 Pro a 7” Android jsou konstruovány tak, aby splnily rostoucí poptávku po tabletech určených pro konkrétní podmínky s nejnovějšími funkcemi a zvyšovaly produktivitu pracovníků v terénu.

Odolný a tenký Windows 8 Toughpad

Tablet Toughpad FZ-G1 je první maximálně odolný tablet společnosti Panasonic s operačním systémem Windows 8 Pro, který je určen pracovníkům, kteří většinu svého pracovního času tráví mimo své vozidlo. Organizace, kterým přinese tento produkt výhody jsou především podniky s mnoha techniky a pracovníky údržby v terénu v odvětvích, jako jsou veřejné sítě, přeprava a distribuce, stejně tak jako záchranné a pohotovostní služby a likvidátoři pojišťoven.

Tenké a lehké zařízení, jehož hmotnost je pouze 1,1 kg, bylo konstruováno tak, aby plně využilo nové funkce nabízené operačním systémem Windows 8 Pro. Také umožňuje zadávání údajů na kapacitní dotykové multi-touch obrazovce deseti prsty a použití pera digitizéru pro takové úlohy, jako je záznam podpisu.

Jako první maximálně odolné zařízení používající nejnovější technologii IPSα Panel, která byla vyvinuta společností Panasonic, tablet FZ-G1 přináší novou kvalitu obrazu pro uživatele v terénu. Nabízí mimořádně široké úhly pohledu, zpevněné sklo, vysoký kontrastní poměr, 800cd/m2 vysoký jas spolu s antireflexní vrstvou Panasonic, obrazovku 10,1” s rozlišením Full HD (1920x1200), která byla vytvořena tak, aby fungovala v jakýchkoliv světelných podmínkách.

„Jsme přesvědčení, že FZ-G1 stanovuje pro trh nový etalon čitelnosti obrazovky v terénu. Tato skutečnost spolu s nejnovějšími funkcemi operačního systému Windows 8 Pro a zkušenostmi společnosti Panasonic z výroby odolných tabletů s prokazatelně příznivými celkovými náklady vlastnictví znamená, že uživatelé budou moci využít skutečné svobody plně integrovaného workflow.“ říká Jan Kaempfer, Marketing Director společnosti Panasonic Computer Product Solutions.

Rodina tabletů Toughpad je konstruována tak, aby plnila stejné standardy odolnosti jako řada notebooků Toughbook. Toughpad FZ-G1 bude mít hodnocení MIL-STD-810G pro pád z výšky 120 cm a odolnosti proti prachu a vodě podle IP65. Tato zařízení budou také určena pro práci v extrémních teplotách.

S vestavěným čidlem okolního osvětlení, které pomáhá šetřit baterii, může tablet Toughpad FZ-G1 fungovat celých 8 hodin při napájení ze své standardní 6článkové baterie a 16 hodin z volitelné 9článkové baterie. Baterie lze také vyměňovat v terénu, takže zařízení může pracovat tak dlouho, jak uživatel potřebuje a nabízí tak lepší celkové náklady vlastnictví než běžné tablety.*

Tablet FZ-G1 je standardně vybaven vysoce kvalitní přední webovou kamerou HD 720p a volitelnou zadní kamerou 3MP s možností dvojitého blesku umožňující jasné fotografování dokumentů, předmětů nebo pracoviště za jakýchkoliv světelných podmínek.

Windows a klávesy, které lze přiřadit aplikacím, na přední straně zařízení pomáhají pracovníkům přeskakovat mezi aplikacemi a nástroji stisknutím pouze jednoho tlačítka.

Díky konfigurovatelným portům USB 2.0, Micro SD, True Serial port, LAN Connector, GPS a volitelné integrované čtečce čipových karet lze zařízení konfigurovat tak, aby přesně odpovídalo stanovenému účelu. Standardním vybavením jsou možnosti USB 3.0, Bluetooth® 4.0, HDMI a bezdrátové sítě LAN.

Aby mohli být pracovníci v terénu neustále ve spojení se svou kanceláří, je FZ-G1 vybaven konektorem pro doplňkovou duální externí anténu, pomocí kterého se mohou zařízení namontovaná ve vozidle připojit k anténě na střeše vozidla a rozšířit tak možnosti připojení ve vzdálených místech.

Zařízení je vybaveno procesorem 3. generace Intel® Core™ i5-3437U vProTM 3 MB vyrovnávací pamětí, 1,9 GHz nebo až 2,9 GHz s použitím technologie Intel® Turbo Boost Technology a dodává se s 4 GB RAM a standardně diskem 128 GB SSD, který lze nahradit diskem 256 GB SSD.

První tablet Toughpad 7”Android

Tablet Toughpad JT-B1 je první maximálně odolný tablet Panasonic 7” Android, který je ergonomicky řešen pro ovládání jednou rukou pracovníky v terénu v odvětvích, jako jsou veřejné sítě, veřejná doprava, logistika, správa aktiv a policejní složky.

Tato nová zařízení dělají čest prvnímu tabletu Toughpad FZ-A1 10” Android a kombinují výkon operačního systému Android 4.0 s rodokmenem odolných mobilních počítačů Panasonic. JT-B1 těží ze snadného vývoje aplikací a zkušeností uživatelů se systémem Android 4.0 a také nabízí zvýšenou odolnost, perfektní zabezpečení, konektivitu, technologii zobrazování a výdrž baterie, která je praxí žádána, a odlišuje tak řadu Toughpad od běžných tabletů.

Lehký (544 g) tablet je vybaven kapacitní 7" dotykovou obrazovkou pro 4 prsty se snadnou čitelností, nízkým odrazem a vysokým jasem 500 cd/m², rozlišením WSGVA (1024 x 600) a čidlem okolního světla, které zajišťuje optimální čitelnost a úsporu baterie.

Ergonomický design dal JT-B1 prolisovaný klenutý povrch, který usnadňuje uchopení jednou rukou a na zadní stranu dal popruh na ruku pomáhající pohodlnému použití a přenášení. Je vybaven i třemi klávesami, kterým lze přiřadit aplikace. Uživatelé mohou vstoupit do aplikace, kterou potřebují, krátkým nebo dlouhým kliknutím.

Zařízení je vybaveno přední kamerou 1,3 MP a špičkovou zadní kamerou 13 MP s automatickým zaostřením a LED svítilnou pro snímání detailů dokumentů z obrázků.

JT-B1 je možná malé zařízení, ale má odolnost zařízení Toughpad, kterou profesionální uživatelé očekávají. Zařízení má hodnocení MIL-STD-810G pro pád z výšky 150 cm a ochranu proti prachu a vodě podle IP65. Zařízení má také atest pro použití v extrémních teplotách od -100C do +500C.

Se snadno přístupnou baterií je provozní doba JT-B1 v terénu 8 hodin a má prvotřídní konektivitu včetně 3G, Bluetooth® 4.0, bezdrátové připojení LAN a možnost NFC.

Zařízení je také vybaveno jedinečnou možností miniaplikací, otevřeným rozhraním pro vývojáře třetích stran pro tvorbu speciálního příslušenství tabletu, jako jsou čtečky čárového kódu, platební terminály a čtečky čipových karet.

Zařízení je vybaveno nejnovějším procesorem Texas Instruments Ti® OMAP™ 4460 1,5 GHz Dual Core ARM, 1 GB RAM a 16 GB flash pamětí.

 
Ecosystém příslušenství Touchpad

Aby bylo možné přizpůsobit zařízení specifickým potřebám uživatelů, má Panasonic ecosystém příslušenství a periférií, které zlepšují mobilitu a produktivitu uživatelů Toughpad. K dnešnímu dni toto příslušenství zahrnuje:

 
 • Ergonomická pouzdra a brašny na popruzích pro celodenní ovládání jednou rukou.
 • Odolné systémy napájení.
 • Nástroje pro montáž do vozidla.
 • Stolní stojany.
 
Panasonic také nabízí uživatelům Toughpad širokou škálu profesionálních služeb včetně řízení projektů, zobrazování a vytváření sestav.

Ve Spojeném království bude Toughpad FZ-G1 dostupný u oficiálních distributorů a partnerů Panasonic od února 2013. Jeho cena bude začínat na 1 582 GBP plus DPH u modelu Standard a 1 730 GBP plus DPH u modelu 3G. Cena JT-B1 modelu Standard bude 591 GBP plus DPH a cena verze 3G bude 706 GBP plus DPH.

 
* Baterie, kterou může uživatel vyměňovat. Zařízení musí být vypnuto.
** Musí být konfigurováno při koupi hlavní jednotky.
Zde uvedené specifikace se mohou kdykoliv změnit bez předchozího upozornění.