Panasonic zdokonaluje výkonnost nejprodávanějšího středně odolného notebooku Toughbook CF-53

PRAHA – 19. ZÁŘÍ 2014

Společnost Panasonic představila nejnovější verzi notebooku střední třídy odolnosti Toughbook CF-53 se zdokonaleným výkonem. 4. generace nejprodávanějšího univerzálního profesionálního notebooku Panasonic Toughbook CF-53 používá nejnovější procesor čtvrté generace Intel® CoreTM i5 vProTM, který notebooku zajišťuje vysoký výkon a umožňuje na jedno nabití baterie pracovat až 15 hodin.

FOTOGRAFIE jsou umístěné zde: http://bit.ly/1r3IZUp 

Neuvěřitelný výkon, odezvu a možnosti práce s médii zaručuje 64bitový operační systém Windows 8.1 Pro nebo operační systém Windows 7 Professional (k dispozici prostřednictvím downgrade z operačního systému Windows 8.1 Pro), displej s úhlopříčkou 14", který omezuje odlesky okolního osvětlení a je dobře čitelný v jasně nasvíceném prostředí, a grafický adaptér Intel® HD 4400.

Tento notebook je velmi často používán jako diagnostický nástroj v automobilovém odvětví, ale je určen pro všechny profesionály pracující v terénu, včetně uživatelů z řad malých a středních podniků. Nejnovější notebook Toughbook CF-53 byl uveden na největším automobilovém veletrhu Automechanika 2014 ve Frankfurtu (Německo). Používá standardní porty, kterými byly vybaveny předchozí modely notebooku Toughbook a specifická rozhraní určená pro diagnostiku. Proto je CF-53 ideální pro pracovníky v odvětví výroby a oprav automobilů, telekomunikací, stavebnictví, výroby, pojišťovnictví a zbrojního průmyslu.

Zařízení se dodává ve třech konfiguracích: Model Toughbook CF-53 Automotive se standardními porty včetně sériového portu, dvěma zásuvkami PCMCIA a úchyty podle odvětvových standardů. Model Toughbook CF-53 Touchscreen s obrazovkou zajišťující dobrou viditelnost na jasném denním světle a kruhovým polarizérem, který minimalizuje odraz slunečního světla a model Toughbook CF-53 Standard.

Výkon a účinnost
Pokud se vzdálíte ze své kanceláře, veškerá důležitá data vám díky notebooku Toughbook CF-53 zůstanou na dosah. Procesor Intel® CoreTM i5-4310U vProTM (vyrovnávací paměť 3 MB, 2,0 GHz až 3,0 GHz s technologií Intel® Turbo Boost Technology) a grafickým adaptérem Intel® HD 4400 s podporou DirectX 11 je schopen v terénu pokrýt potřeby nejnáročnějších kancelářských aplikací.

Dlouhá výdrž baterie
Notebook CF-53 je konstruován tak, aby jej bylo možné použít tam, kde jej váš tým v terénu potřebuje, a nabízí až 15 hodin provozu na jedno nabití baterie (minimálně 11 hodin), možnost rychlého nabití na 80 % kapacity baterie pouze za 1 hodinu a plné nabití za 2 hodiny.

Flexibilita pro pracovníky v terénu
Mají-li technici v terénu optimalizovat produktivitu práce, potřebují rozhraní a porty, které jim umožní efektivní komunikaci a přenos dat. Standardně se zařízení dodává se 2 porty USB 3.0 (SuperSpeed), které jsou až 10krát rychlejší než porty USB 2.0, a s digitálním grafickým výstupem HDMI pro kvalitní obraz ve Full HD rozlišení.

Standardní porty zahrnují sériový port, port VGA, PCMCIA typ II a model Automotive je vybaven dvěma konfigurovatelnými zásuvkami. Při konfigurování zásuvky může uživatel volit z následujících možností:

 • Druhý port pro místní síť LAN (gigabitový)
 • Modemový port (RJ11)
 • Port Firewire (IEEE1394a)
 • Odolný port USB 2.0 (Fischer)

Nejlepší konektivita pro rychlost a přesnost
Pro zajištění bezdrátové konektivity a rychlého přenosu dat používá notebook Toughbook C 53 nejnovější přenosy dat Wirelexx LAN AC (až 867 Mb/s) a Bluetooth v4.0. Dodávají se i vestavěné moduly WWAN a RFID. Zařízení může být vybaveno i webovou kamerou s integrovaným mikrofonem pro videokonference.

Nejnovější notebook Toughbook C-53 může být rovněž vybaven nejnovější špičkovou technologií GPS, která mobilním pracovníkům a technikům v terénu umožňuje určit pracovní pozice rychleji a přesněji než kdykoli předtím. Modul u-blox M8 poskytuje kompatibilitu se všemi významnými globálními satelitními polohovacími systémy včetně GPS a GLONASS s rychlejšími časy načtení informací a dosud nevídanou přesností pro komerční organizace.

Mobilita a odolnost
Nový notebook Toughbook CF-53 je odolný jako nikdy předtím a plní standardní kritéria pro použití v ozbrojených silách*. To znamená, že snese pád z výšky 76 cm, vibrace i vlhkost a díky horní části vyrobené ze slitiny hořčíku, přesným ocelovým závěsům a pružně upevněným součástem klávesnice se snadno vypořádá s nárazy a škrábanci, ke kterým dochází při každodenní práci v terénu.

Příslušenství, které umožní maximální využití notebooku Toughbook
Při uvedení notebooku Toughbook CF-53 na trh bude pro mobilní profesionály k dispozici komplexní sortiment příslušenství, které zahrnuje stolní kolébku, dokovací zařízení do automobilu a brašny od certifikovaných partnerů společnosti Panasonic.

Klid při práci
Na všechny notebooky Toughbook se vztahuje tříletá záruka na veškeré závady hardwaru u systémů, které byly používány k zamýšlenému účelu a pětiletá záruka na náhradní díly se závazkem provedení opravy do 96 hodin. Lze využít i dalších rozšířených služeb včetně: rozšířené záruky na 4 nebo 5 let, záruky proti náhodnému poškození, záruky na baterii (3/4/5 let) a záruky na pevný disk.

Cena a dostupnost
Notebook Toughbook CF-53 mk4 bude v prodeji od září 2014.

Model Toughbook CF-53 Standard - 1 544 euro bez DPH
Model Toughbook CF-53 Automotive - 1 799 euro bez DPH
Model Toughbook CF-53 Touchscreen - 1 999 euro bez DPH

* Poznámky

 • MIL-Std-810G 516.6 - Postup I – funkční šok (40 g, 11 m/s, v 6 směrech, třikrát, zapnutý,  
  Postup IV – pád při přepravě, 30 cm pád na překližku (12"), 26 pádů, vypnutý, 76 cm pád na překližku (30"), 6 pádů, vypnutý
 • MIL-Std-810G 501.5 - Test při vysoké teplotě I (skladování), výchozí teplota (30° až 71 °C) Postup II (funkce), 60 °C
 • MIL-Std-810G 502.5 - Test při nízké teplotě I (skladování), -29 °C Postup II (funkce), 0 °C
 • MIL-Std-810G 503.5 - Teplotní šok postup I (ustálený stav) mimo provoz, -20 °C až 60 °C, 3 cykly
 • MIL-Std-810G 507.5 - Vlhkost postup II (zvýšená) 60 °C/95 % konstantní, 120 hodin
 • MIL-Std-810G 500.5 - Nadmořská výška (nízký tlak) postup I (skladování) - 15 000 stop, 57,2 kPa Postup II (funkce) - 15 000 stop, 57,2 kPa
 • MIL-Std-810G 514.6 - Vibrace postup I (transport) kategorie 24, obecná minimální integrita, vypnutý
 • MIL-Std 810G 510.5 Prach - Postup I proudící prach (za provozu) při 60 °C