• CF-LX3

    SLIM AND LIGHTWEIGHT 14" WINDOWS 8.1 PRO BUSINESS NOTEBOOK

Panasonic přichází s nejlehčím odolným notebookem Toughbook pro manažery na cestách

Nejlehčí notebook kategorie Business Ruggedized na trhu* se 14palcovým displejem nabízí 14 hodin provozu na baterii**

PRAHA – 30. ZÁŘÍ 2014

Společnost Panasonic dnes představila odolný notebook kategorie Business Ruggedized pro manažery na cestách. Panasonic Toughbook CF-LX3 je velký notebook se 14palcovým displejem a 14hodinovou** výdrží baterie, který se i jako nejlehčí notebook na trhu* (1,26 kg) může pochlubit vyhlášenou odolností řady Toughbook.

FOTOGRAFIE jsou umístěné zde: http://bit.ly/1pDp7Cd

Díky využitelnosti, mobilitě a odolnosti u horní hranice své třídy je Toughbook CF-LX3 ideálním nástrojem pro manažery v pohybu, kteří potřebují výkon stolního počítače pro práci mimo kancelář, na cestách nebo u zákazníků. Notebook se 64bitovými Windows 8.1 Pro je vhodný pro manažery, konzultanty, pracovníky prodeje, uživatele z odvětví médií a financí, pro které jsou vizuální a datové aplikace zásadní a pracují často mimo kancelář.

Bezkonkurenční využitelnost
Panasonic Toughbook CF-LX3 nabízí bezkonkurenční využitelnost ve své třídě. Velký 14palcový displej je elegantně zabudován do kompaktního těla, které lze očekávat spíše u 13palcového notebooku. Vzhledem k 10 procentům zobrazovací plochy navíc oproti 13,3palcovým displejům a o 10 procent kompaktnější velikosti v porovnání s tradičním 14palcovým notebookem se skvěle hodí pro práci a prezentace na cestách.

K pohodlné práci přispívá také klávesnice s roztečí tlačítek 19 mm s prolisem ve tvaru listu, který minimalizuje překlepy, a s velmi dobře viditelnými popisky usnadňujícími rychlou identifikaci. Pro manažery pohybující se na mnoha různých místech je velmi důležitým aspektem univerzální možnost připojení k jakémukoliv kancelářskému perifernímu zařízení. Navzdory své velikosti je Toughbook CF-LX3 vybaven všemi rozhraními pro kancelářské potřeby včetně standardního připojení LAN, konektorů VGA a HDMI pro datové projektory, tiskárny a monitory, a samozřejmě také porty USB 3.0 a 2.0 a slotem na SD kartu. Rychlý přenos dat zajišťuje Wireless LAN a/b/g/n (až 300 Mbit) a Bluetooth® v4.0.

Být daleko od kanceláře neznamená být daleko od kritických firemních dat a aplikací – nový notebook v sobě skrývá Windows 8.1 Pro 64-bit (z Windows 8.1 Pro lze přeinstalovat na Windows 7 Professional), výkonný procesor Intel® Core™ i5-4310U vPro™ (mezipaměť 3 MB, 2,0 až 3,0 GHz s Intel® Turbo Boost Technology) a grafickou kartu Intel® HD 4400 s podporou DirectX 11, která na cestách zvládne i ty nejnáročnější kancelářské aplikace. Technické vybavení doplňují 4 GB operační paměti (volitelně 8 GB) a úložiště SSD s kapacitou 128 GB.

Mobilita vyhovující každému pracovnímu stylu
Toughbook CF-LX3 nabízí výjimečnou 14hodinovu výdrž baterie**, díky které splní požadavky náročného dne. Navíc se umí rychle dobít (za pouhé 3 hodiny), takže potřebuje méně odpočinku než ten nejvytíženější manažer. Pro ty, kdo potřebují, aby zařízení běželo 24 hodin denně, je zde možnost snadné a rychlé výměny baterií uživatelem.

Stálý kontakt se zákazníky nebo kanceláří pomůže udržet webová kamera s Full HD rozlišením (max. 1920x1080 pixelů) a dva zabudované mikrofony s filtrací hluku a vysoce kvalitním příjmem.

Odolný, avšak lehký
Toughbook CF-LX3 vychází z osvědčené řady zařízení Panasonic s odolnou a ergonomickou konstrukcí. Tento notebook třídy Business Ruggedized si zachovává vysokou odolnost při mimořádně nízké hmotnosti. Tělo je vyrobeno ze speciální magnéziové slitiny zpevněné zvlněnými žebry, která snese i pád ze stolu (76 cm***).
Toughbook CF-LX3 je doprovázen celým ekosystémem příslušenství, které snadno dokáže proměnit notebook v regulérní stolní počítač pro použití v kanceláři. Duální dokovací stanice USB 3.0 představuje univerzální rozšiřující řešení pro notebooky s operačním systémem Windows v jediném konektoru USB. Monitory, tiskárny, sítě, klávesnice, myši – to vše je okamžitě dostupné díky podpoře technologie Plug and Play v této univerzální dokovací stanici. Konektor USB „Always On“ zajišťuje nepřetržité napájení jakéhokoliv připojeného zařízení, i když je notebook odpojen od elektrické sítě (například tak lze dobíjet chytré telefony nebo tablety).

Cena a dostupnost
Toughbook CF-LX3 je již nyní v prodeji za cenu 1.864,-€ bez DPH. Další informace naleznete na webu www.toughbook.eu.

* Na trhu mobilních počítačů se 14” displejem k 30. září 2014.
** Měřeno pomocí MobileMark 2007, 60 cd/m². Liší se podle způsobu používání.
*** Zkoušeno v továrně společnosti Panasonic upuštěním notebooku v provozním režimu naplocho spodkem dolů na překližkovou desku o tloušťce 5 cm.