BACK TO PRODUCT CATEGORY
AG-CX10
Nejmenší a nejlehčí videokamera 4K 50P/60p v oboru*
Main product image
Key Features

Nejmenší a nejlehčí videokamera 4K 50p/60p* v oboru

První videokamera, která obsahuje vestavěnou Wi-Fi pro dálkové ovládání

Kompaktní tělo kamery umožňuje snadnou manipulaci a přenášení.

Kompaktní tělo kamery nabízí snadné přenášení a umožňuje vysoce kvalitní záznam 4K 50p / 60. Dosažení špičkového optického výkonu s širokoúhlým objektivem 25 mm1 a 32x i.ZOOM (nahrávání 4K) poskytuje exkluzivní vysoce přesné automatické ostření vysokorychlostní a přesné ostření pro fotografování v rozlišení 4K i Full-HD.

Videokamera AG-CX10 je vhodná pro reportážní a rozhovorové natáčení, zpravodajství o událostech a sportu. Wi-Fi podporuje živé streamování v rozlišení HD pouze pomocí videokamery.

Exkluzivní vysoce přesné automatické ostření (AF) od společnosti Panasonic poskytuje vysokorychlostní a přesnou detekci obličeje a zaostřování pro fotografování v rozlišení 4K i FullHD. AG-CX10 má dva ruční kroužky, volitelný 1/4, 1/16, 1/64 ND filtr, vestavěné a nastavitelné LED video světlo a 24bitový lineární pcM audio záznam.

Ruční práce při obtížném fotografování z nízkého a vysokého úhlu je jednoduchá pomocí AG-CX10. Kromě optické stabilizace obrazu (OIS) funguje elektronická stabilizace obrazu pro detekci a korekci podání ruky v 5 osách, včetně rotačního rozmazání.

*Pro videokameru s integrovaným objektivem schopným záznamu 4K 60p (podle výzkumu společnosti Panasonic k 6. lednu 2020).


VYSOCE KVALITNÍ CORE TECHNOLOGIE


Leica Dicomar objektiv


Senzor typu 1/2.5


Venus Engine

 • Tento vysoce výkonný objektiv prošel přísnými kontrolními standardy společnosti Leica Camera AG pro aspekty, jako je rozlišení a kontrast.
 • Kromě vykreslování ostrých a ostrých obrazů vytváří výrazné nuance a jemné stínování, kterými jsou objektivy Leica proslulé.
 • Zvýšení rychlosti čtení umožnilo zpracovávat velkoobjemová data 4K při rychlých 60 fps / 50 fps.
 • Tím se potlačí zkreslení rolovací závěrky, ke kterému často dochází při fotografování pohybujících se objektů.
 • Venus Engine, který obsahuje technologie v LUMIX, je nově začleněn do videokamer.
 • Tato vysokorychlostní LSI zpracovává obrovský objem dat 4K rychle a přesně a zároveň snižuje šum.
 • 4:2:2 10bitová verze


Široký úhel 25 mm * 2

Integrovaný objektiv se může pochlubit nejširším úhlem 25 mm v oboru při širokoúhlém nastavení. Umožňuje širokoúhlé fotografování s malým zkreslením, bez použití širokého konverzního objektivu a také umožňuje nahrávání / produkci videa v úzkých prostorech.

 

24x optický zoom, 48x (FHD) / 32x (UHD), i.ZOOM

Pokrývá rozsah širokoúhlého úhlu 25,0 mm až ultra teleobjektivu 600 mm při ROZLIŠENÍ UHD/FHD. (ekvivalent 35mm filmové kamery) Funkce i.Zoom zvyšuje schopnost zoomu na maximum přibližně 48x FHD (32x UHD) při zachování krásy kvality obrazu ve vysokém rozlišení.

DVA RUČNÍ KROUŽKY A ND FILTR

AG-CX10 je dodáván se dvěma manuálními kroužky pro zoom, zaostření a ovládání duhovky. Rychlost zoomu lze měnit použitím tlaku na přepínač houpačky zoomu na těle.

Vestavěné ND filtry lze zvolit (1/4, 1/16, 1/64 nebo OFF), aby odpovídaly prostředí fotografování a potlačily množství dopadajícího světla.


ZAOSTŘETE OBJEKT

4K Vysoce přesné funkce AF a Focus Assist

Exkluzivní vysoce přesné automatické ostření (AF) poskytuje vysokorychlostní a přesnou detekci obličeje a zaostřování pro fotografování v rozlišení 4K i Full HD.

Videokamera podporuje širokou škálu funkcí Focus Assist pro přesné zachycení objektů. Mezi tyto funkce patří Detekce obličeje AF/AE pomocí barev, Funkce oblasti, Jednorázové AF, Rozbalení a Peaking.

5OSÝ HYBRIDNÍ O.I.S. (UHD/FHD)

Vestavěný hybridní stabilizátor obrazu zajišťuje výkonnou kompenzaci chvění kamery v pěti axiálních směrech včetně rotačního rozmazání ve všech režimech. Díky této funkci je možná výkonná kompenzace chvění kamery při natáčení z nízkého úhlu, natáčení z velkého úhlu a všech dalších nestabilních podmínkách. Na výběr jsou tři režimy: NORMAL (standardní), STABLE (efektivní pro natáčení s pevným snímkem) a PAN/TILT (efektivní při posouvání a naklápění).


VŠESTRANNÉ REŽIMY NAHRÁVÁNÍ

4:2:0 10bitová verze (4K/60P), 4:2:2 10bitová verze (4K/30P)

 • S 10bitovým vzorkováním 4:2:2 může LongGOP (150 Mbps) získat maximálně 29,98p/25p UHD a maximálně 59,97p/50p FHD.
 • Vysoce účinný kodek: Maximálně 200 Mb/s (4K 59,94p)/150 Mbit/s (4K 29,97p)

 

 

Nové, vysoce efektivní nahrávání HEVC

 • S vysoce účinným novým kodekem HEVC (4:2:0 10-bit)
 • Plynulá reprodukce je možná se softwarem, jako je bezplatný VLC Media Player nebo QuickTime Player.*3

   

 

 

Podporované formáty souborů P2 MXF

Potřebné kodeky P2 MXF jsou nyní podporovány pro profesionální pracovní postupy ENG, což z něj činí nejmenší videokameru P2HD, jakou kdy společnost Panasonic vyvinula. Kodeky P2 MXF lze nahrávat na karty microP2 nebo SDXC UHS-II V90.

 

Super zpomalený pohyb 120/100 snímků za sekundu (FHD, MOV)

Efekt Super-Slow Motion lze dosáhnout vysokorychlostním HD záznamem při 120 fps (59,94 Hz) nebo 100 fps (50 Hz). Oblast obrazu není oříznuta ani při vysokých snímkových frekvencích.

 


IR SNÍMÁNÍ

IR Cut filtr lze zapnout /vypnout (přiděleno na tlačítko Uživatel).Když je filtr vypnutý, IR světla (komerčně dostupná) mohou být použita pro natáčení na tmavých místech

RYCHLEJŠÍ DORUČOVÁNÍ OBSAHU

Rozsáhlé možnosti sítě

Bezdrátové a kabelové dálkové ovládání

Vestavěné Wi-Fi. Vestavěný modul Wi-Fi 2,4 GHz, takže není třeba kupovat samostatný modul bezdrátové sítě LAN. Wi-Fi připojení je možné pouze pomocí hlavní jednotky.

Kabelové dálkové ovládání. Vybaven konektorem REMOTE (2,5 mm super mini jack) pro dálkové ovládání duhovky, zaostření, zoomu a REC start/stop.

Živé streamování v rozlišení Full HD

Streamování HD kompatibilní s RTMP/RTSP. AG-CX10 lze použít pro živé zpravodajství z koncertů a sportovních událostí, stejně jako pro živé vysílání nejnovějších zpráv. Podporovány jsou Facebook, YouTube a další streamovací služby.

Při streamování je také možné nahrávat (MOV) na SD karty v kameře.

 

Snadné připojení IP: Předinstalovaný | NDI HX*4

Videokamera je vybavena NDI | Režim HX*4, který umožňuje přenos videa a ovládání kamery prostřednictvím připojení IP bez použití externího převodníku. Kameru lze bez problémů zabudovat do větších systémů spolupracujících s PTZ kamerovými systémy Panasonic vybavenými NDI | HX a Live Production Center AV-HLC100.

3G-SDI pro připojení k externímu rekordéru 1080/60p, 1080/50p

Výstupní terminál 3G-SDI (BNC konektor, 5CFV) lze použít k přenosu signálů FHD 1080/60p, 1080/50p koaxiálním kabelem na vzdálenost až 100 m.

Bezdrátové ovládání z tabletu nebo smartphonu

Tablet/chytrý telefon*2 s HC ROP (k dispozici zdarma v App Store nebo Google Play) lze použít pro bezdrátové dálkové ovládání.
Aplikaci lze použít k výběru kamery, kterou chcete ovládat, až z osmi kamer.

 

 

      


 

VYLEPŠETE OBRAZ KAMERY

Profesionální funkce nastavení obrazu kamery

8-režimová gama
Gama lze vybrat z osmi režimů, včetně dvou režimů podobných Cine vyvinutých na základě know-how VariCam. Požadované gradace lze dosáhnout tak, aby vyhovovala specifickým potřebám produkce videa.

16osá nezávislá funkce korekce barev
Každou z 16 fází obrazu lze nastavit individuálně. To umožňuje sladění barev více kamer za stejných světelných podmínek a také kreativní vykreslování obrazu.

Detail tónu pleti
Způsobuje, že barvy pleti vypadají jemně a krásně. Zvláště účinné při nahrávání osoby zblízka.
 

Funkce a návrhy pro podporu profesionální práce s kamerou

 • Vestavěné LED světlo lze snadno nastavit na místě, aby se zabránilo oslnění při natáčení osob.
 • Snadno odnímatelná rukojeť
 • Simultánní zobrazení na LCD monitoru s úhlopříčkou 3,5 (2 760 KB) a EVF
 • 24bitový lineární záznam zvuku PCM
 • Dvojitý slot pro paměťovou kartu SD zvyšuje spolehlivost záznamu
 • Na celkem 12 uživatelských tlačítek lze přidělit 38 funkcí. Tlačítka O.I.S. a AE LEVEL lze také použít jako uživatelská tlačítka.

 

*1 ekvivalent 35mm kamery

*2 35mm filmové vybavení

*3 V závislosti na vestavěném úložišti nebo paměťovém prostředí nemusí být obrazy videa plynule reprodukovány.

*4 NDI: Network Device Interface, technologie společnosti NewTek, Inc. Chcete-li použít tuto funkci, je vyžadován aktivační kód klíče od společnosti NewTek.Klíčové kódy lze zakoupit na následující webové stránce: http://new.tk/ndi_panasonic 

 

AKTUALIZACE FIRMWARU

Show more

Technology

Click an icon to find out more about the technology used

4K Professional Gold
 • Case Studies
 • Brochures
 • Studiové kamery Panasonic v přenosovém voze SAT Plus
  Studiové kamery Panasonic v přenosovém voze SAT Plus
  Zajištění televizního přenosu z terénu má svá specifika a vyžaduje na místě veškerou nezbytně nutnou techniku. Podle charakteru události to obvykle znamená dostatečný počet kamer, techniku pro režii, střih a zařízení pro opakování záznamu, zvukových mixážních pultů, korekčních jednotek a alespoň minimální zázemí pro kabeláž. To lze zajistit přenosovým vozem, který si navrhla a postavila společnost SAT Plus.
 • Kamery Panasonic ve slovinském Parlamentu
  Kamery Panasonic ve slovinském Parlamentu
  Pro účely přenosů zasedání Státního shromáždění nainstalovala Radiotelevizija Slovenija (RTV Slovenija) do sálů a zasedacích místností kamery Panasonic. Dálkově řízené kamery natáčejí nebo živě přenášejí události z Parlamentu prostřednictvím speciálního TV programu způsobem, který neruší členy parlamentu a zároveň umožňuje přístup k těmto přenosům tvůrcům zpravodajských pořadů.
 • Tuning Rail System with Panasonic PTZ camera brings a new level of movement to live production at TV Pink
  Tuning Rail System with Panasonic PTZ camera brings a new level of movement to live production at TV Pink
  The first Robotics System with tracks for high quality PTZ cameras. Cost-effective solution for studio with live broadcast-style movements using floor dolly with Panasonic PRO PTZ remote cameras.
 • FACEIT and Panasonic ensure it’s game on
  FACEIT and Panasonic ensure it’s game on
  FACEIT relies on Panasonic PTZ Cameras for secure production coverage of esports tournament
 • El Clasico played in 4K
  El Clasico played in 4K
  Dashboard generated file: "El Clasico played in 4K"
Marketing
Case Studies
Operating Instructions
Firmware
Brochures
Image Data
Marketing Videos
Logo Data

Service and Support
 • Studiové kamery Panasonic v přenosovém voze SAT Plus
  Studiové kamery Panasonic v přenosovém voze SAT Plus
  Zajištění televizního přenosu z terénu má svá specifika a vyžaduje na místě veškerou nezbytně nutnou techniku. Podle charakteru události to obvykle znamená dostatečný počet kamer, techniku pro režii, střih a zařízení pro opakování záznamu, zvukových mixážních pultů, korekčních jednotek a alespoň minimální zázemí pro kabeláž. To lze zajistit přenosovým vozem, který si navrhla a postavila společnost SAT Plus.
  Wed, 26/07/2017 - 17:25
  Download pdf - 977.21 KB
  Kamery Panasonic ve slovinském Parlamentu
  Kamery Panasonic ve slovinském Parlamentu
  Pro účely přenosů zasedání Státního shromáždění nainstalovala Radiotelevizija Slovenija (RTV Slovenija) do sálů a zasedacích místností kamery Panasonic. Dálkově řízené kamery natáčejí nebo živě přenášejí události z Parlamentu prostřednictvím speciálního TV programu způsobem, který neruší členy parlamentu a zároveň umožňuje přístup k těmto přenosům tvůrcům zpravodajských pořadů.
  Thu, 07/03/2019 - 14:38
  Download pdf - 14.29 MB
  Tuning Rail System with Panasonic PTZ camera brings a new level of movement to live production at TV Pink
  Tuning Rail System with Panasonic PTZ camera brings a new level of movement to live production at TV Pink
  The first Robotics System with tracks for high quality PTZ cameras. Cost-effective solution for studio with live broadcast-style movements using floor dolly with Panasonic PRO PTZ remote cameras.
  Wed, 18/05/2022 - 16:29
  Download pdf - 10.19 MB
  FACEIT and Panasonic ensure it’s game on
  FACEIT and Panasonic ensure it’s game on
  FACEIT relies on Panasonic PTZ Cameras for secure production coverage of esports tournament
  Tue, 02/08/2022 - 16:04
  Download pdf - 8.74 MB
  El Clasico played in 4K
  El Clasico played in 4K
  Dashboard generated file: "El Clasico played in 4K"
  Tue, 22/10/2019 - 12:54
  Download File
 • AG-CX10 Operating Manual
  AG-CX10 Operating Manual
  AG-CX10 Operating Manual
  Mon, 31/10/2022 - 11:50
  Download pdf - 9.68 MB
  Broadcast & ProAV Operating Manual Database
  Broadcast & ProAV Operating Manual Database
  Link to the Panasonic global Operation Manual Database for Broadcast & ProAV Products
  Mon, 12/02/2018 - 13:50
  Download File
 • Broadcast & ProAV Firmware Database
  Broadcast & ProAV Firmware Database
  Global Broadcast & ProAV Firmware Database
  Wed, 02/11/2022 - 12:31
  Download File
  OLD Broadcast & ProAV Firmware Database
  OLD Broadcast & ProAV Firmware Database
  Global Broadcast & Firmware Database
  Tue, 08/11/2022 - 13:06
  Download File
 • CX Series Flyer
  CX Series Flyer
  Tue, 03/11/2020 - 10:18
  Download pdf - 469.78 KB
  AG-CX10 Brochure
  AG-CX10 Brochure
  Mon, 16/03/2020 - 11:30
  Download pdf - 9.72 MB
  2022 Broadcast and Pro AV Quick Reference Guide
  2022 Broadcast and Pro AV Quick Reference Guide
  2022 Broadcast and Pro AV Quick Reference Guide
  Tue, 11/08/2020 - 15:32
  Download pdf - 2.2 MB
  Broadcast and Professional Video Product Lineup Catalog PDF [Aug. 2019]
  Broadcast and Professional Video Product Lineup Catalog PDF [Aug. 2019]
  Catalog PDF : Professional Video Product Lineup Catalog
  Thu, 11/07/2019 - 06:06
  Download pdf - 10.18 MB
  System Camera and Switcher Product Lineup Catalog [April 2018]
  System Camera and Switcher Product Lineup Catalog [April 2018]
  Catalog : System Camera and Switcher Product Lineup Catalog PDF
  Tue, 08/11/2022 - 09:43
  Download pdf - 28.56 MB
 • The AG-CX10 Memory Card Camera Recorder Teaser
  The AG-CX10 Memory Card Camera Recorder Teaser
  Wed, 15/01/2020 - 10:03
  View video
  How to Live Stream Using The AG-CX10
  How to Live Stream Using The AG-CX10
  Wed, 15/01/2020 - 10:04
  View video
  Panasonic @ IBC 2015
  Panasonic @ IBC 2015
  Panasonic @ IBC 2015
  Mon, 12/02/2018 - 13:50
  View video
  NAB2016: Panasonic Varicam, 4K lineup, 8K demo
  NAB2016: Panasonic Varicam, 4K lineup, 8K demo
  NAB2016: Panasonic Varicam, 4K lineup, 8K demo
  Mon, 12/02/2018 - 15:04
  View video
  Broadcasting equipment delivered excitement across the world – Rio 2016 Behind the Scenes
  Broadcasting equipment delivered excitement across the world – Rio 2016 Behind the Scenes
  Broadcasting equipment delivered excitement across the world – Rio 2016 Behind the Scenes
  Wed, 21/02/2018 - 06:16
  View video
  Panasonic at Sochi 2014
  Panasonic at Sochi 2014
  Panasonic at Sochi 2014
  Wed, 21/02/2018 - 06:16
  View video
  IBC2014 VARICAM
  IBC2014 VARICAM
  IBC2014 VARICAM
  Wed, 21/02/2018 - 06:16
  View video
  View from the top | Andre Meterian on Panasonic Live@IBC 2017
  View from the top | Andre Meterian on Panasonic Live@IBC 2017
  View from the top | Andre Meterian on Panasonic Live@IBC 2017
  Wed, 21/02/2018 - 06:16
  View video
 • Tour of the live studio Panasonic Live IBC 2017
  Tour of the live studio Panasonic Live IBC 2017
  Tour of the live studio Panasonic Live IBC 2017
  Wed, 21/02/2018 - 06:16
  View video
  IBC 2017 | TEASER | 15-19 September 2017 | Hall 11 | Stand C45 | RAI Amsterdam
  IBC 2017 | TEASER | 15-19 September 2017 | Hall 11 | Stand C45 | RAI Amsterdam
  IBC 2017 | TEASER | 15-19 September 2017 | Hall 11 | Stand C45 | RAI Amsterdam
  Wed, 21/02/2018 - 06:18
  View video
  Blacktraxx Real Time Automation | Panasonic Live @IBC 2017
  Blacktraxx Real Time Automation | Panasonic Live @IBC 2017
  Blacktraxx Real Time Automation | Panasonic Live @IBC 2017
  Wed, 21/02/2018 - 06:19
  View video
  The Berliner Philharmoniker Project | Panasonic Live @IBC 2017
  The Berliner Philharmoniker Project | Panasonic Live @IBC 2017
  The Berliner Philharmoniker Project | Panasonic Live @IBC 2017
  Wed, 21/02/2018 - 06:19
  View video
  IBC 2013: Introduction by André Métérian
  IBC 2013: Introduction by André Métérian
  IBC 2013: Introduction by André Métérian
  Wed, 21/02/2018 - 06:20
  View video
  Uwe Rohr General Manager DACH auf der IBC 2012 in Amsterdam
  Uwe Rohr General Manager DACH auf der IBC 2012 in Amsterdam
  Uwe Rohr General Manager DACH auf der IBC 2012 in Amsterdam
  Wed, 21/02/2018 - 06:20
  View video
  IBC2012: Panasonic Tour
  IBC2012: Panasonic Tour
  IBC2012: Panasonic Tour
  Wed, 21/02/2018 - 06:20
  View video
  Panasonic: Ronnie Scott
  Panasonic: Ronnie Scott's Jazz Club
  Panasonic: Ronnie Scott's Jazz Club
  Wed, 21/02/2018 - 06:21
  View video
 • Welcome to Panasonic Business
  Welcome to Panasonic Business
  Welcome to Panasonic Business
  Wed, 21/02/2018 - 06:21
  View video
  Panasonic building up its stand at the IBC 2012
  Panasonic building up its stand at the IBC 2012
  Panasonic building up its stand at the IBC 2012
  Wed, 21/02/2018 - 06:21
  View video
  Panasonic Broadcast and ProAV
  Panasonic Broadcast and ProAV
  Panasonic Broadcast and ProAV
  Wed, 21/02/2018 - 06:21
  View video
  Stunning TV and Cinema productions shot on VariCam35 and VariCamLT in our IBC 2016 sizzle reel
  Stunning TV and Cinema productions shot on VariCam35 and VariCamLT in our IBC 2016 sizzle reel
  Stunning TV and Cinema productions shot on VariCam35 and VariCamLT in our IBC 2016 sizzle reel
  Tue, 20/03/2018 - 10:57
  View video
  Panasonic Live @ IBC - Introducing the UX series
  Panasonic Live @ IBC - Introducing the UX series
  Panasonic Live @ IBC - Introducing the UX series
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  Panasonic Live @ IBC - Innovations in studio cameras from Panasonic
  Panasonic Live @ IBC - Innovations in studio cameras from Panasonic
  Panasonic Live @ IBC - Innovations in studio cameras from Panasonic
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

General service & downloads Contact technical support

There are currently no other services available.

Specifications

Sensor Section ---
Image Sensor 1/2.5-type (inch) MOS Sensor
Effective Pixels 8.29 megapixels
Lens Section ---
F Value F1.8-4.0
Optical Zoom 24x
Focal Length 4.12-98.9mm
35mm Film Camera Equivalent 25.0-600.0 mm
Filter Diameter 62 mm
Lens Brand Leica Dicomar Lens
Camera Section ---
Minimum Illumination 1.5 lx (F1.8, Super Gain +, 1/30)
Focus Auto / Manual
Zoom Intelligent Zoom OFF: 24x Intelligent Zoom ON: Max. 48x (UHD 32x) Digital Zoom: 2x / 5x / 10x
ND Filter 1/4, 1/16, 1/64, OFF
IR Filter Incorporates the ON/OFF control function
White Balance Auto / ATW LOCK / 3200K / 5600K / VAR (2000K-15000K) / Ach Fixed / Bch Fixed
Shutter Speed 59.94 Hz mode ・59.94i/59.94p: 1/60, 1/100, 1/120, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500,1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec ・29.97p: 1/30, 1/50, 1/60, 1/100, 1/120, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec ・23.98p: 1/24, 1/48, 1/50, 1/60, 1/100, 1/120, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec 50.00 Hz mode ・50i/50p: 1/50, 1/60, 1/100, 1/125, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec ・25p: 1/25, 1/50, 1/60, 1/100, 1/125, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec
Slow Shutter Speed 59.94 Hz mode 59.94i/59.94p: 1/8, 1/15, 1/30 sec 29.97p: 1/8, 1/15 sec 23.98p: 1/6, 1/12 sec 50.00 Hz mode 50i/50p: 1/6, 1/12, 1/25 sec 25p: 1/6, 1/12 sec Super Slow Recording Frame Rate 59.94 Hz mode FHD 120 fps (1/2 speed at 60p, 1/4 speed at 30p, 1/5 speed at 24p) 50.00 Hz mode FHD 100 fps (1/2 speed at 50p, 1/4 speed at 25p)
Iris Auto / Manual
Image Stabilizer Ball O.I.S., 5-Axis HYBRID O.I.S. (UHD/FHD)
Recording Section ---
Recording Media SDHC/SDXC Memory Card, microP2 card (A series, B series)
Video Compression Method MOV/MP4: H.264/MPEG-4 AVC High Profile, H.265/MPEG-H HEVC Main10 Profile AVCHD: H.264/MPEG-4 AVC High Profile P2: AVC-LongG 50/AVC-LongG25: MPEG-4 AVC/H.264 High Profile
Audio Compression Method MOV / P2: LPCM (24bit 2ch) MP4: AAC (16bit 2ch) AVCHD: Dolby Audio (16bit 2ch)
System Frequency 59.94Hz / 50.00Hz
Recording/Playback Mode MOV (HEVC) [4:2:0 10bit] UHD 3840 x 2160 59.94p/50.00p HEVC 200M: Average 200 Mbps (VBR) UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p HEVC 150M: Average 150 Mbps (VBR) MOV [4:2:0 8bit] UHD 3840 x 2160 59.94p/50.00p 150M: Average 150 Mbps (VBR) UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p 100M: Average 100 Mbps (VBR) [4:2:2 10bit] UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p 150M: Average 150 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p 200M (ALL-Intra): Average 200 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 29.97p/25.00p/23.98p 100M (ALL-Intra): Average 100 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94i/50i 100M (ALL-Intra): Average 100 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p 100M: Average 100 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 29.97p/25.00p/23.98p/59.94i/50.00i 50M: Average 50 Mbps (VBR) MP4 (HEVC) [4:2:0 10bit] UHD 3840 x 2160 59.94p/50.00p HEVC 100M: Average 100 Mbps (VBR) UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p HEVC 72M: Average 72 Mbps (VBR) MP4 [4:2:0 8bit] UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p 72M: Average 72 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p/23.98p 50M: Average 50 Mbps (VBR) AVCHD [4:2:0 8bit] PS 1920 x 1080 59.94p/50.00p: Average 25 Mbps (VBR) PH 1920 x 1080 59.94i/50.00i/23.98p: Average 21 Mbps (VBR) HA 1920 x 1080 59.94i/50.00i: Average 17 Mbps (VBR) PM 1280 x 720 59.94p/50.00p: Average 8 Mbps (VBR) P2 [4:2:2 10bit] FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p/59.94i/50.00i: Average 50 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94i/50i: Average 25 Mbps (VBR) HD 1280 x 720 59.94p/50.00p: Average 50 Mbps (VBR) HD 1280 x 720 59.94p/50.00p: Average 25 Mbps (VBR)
Live Streaming Yes
Video Compression Format H.264/MPEG-4 AVC Main Profile, High Profile
Video Resolution 1920 x 1080 (FHD), 1280 x 720 (HD), 640 x 360, 320 x 180
IP Streaming Unicast, Multicast
Frame Rate System frequency = 59.94 Hz: 30 fps, 60 fps 50.00 Hz: 25 fps, 50 fps
Bit Rate 24 Mbps, 20 Mbps, 16 Mbps, 14 Mbps, 8 Mbps, 6 Mbps, 4 Mbps, 3 Mbps, 2 Mbps, 1.5 Mbps, 1 Mbps, 0.7 Mbps, 0.5 Mbps
Audio Compression Format AAC-LC, 48 kHz/16 bit, 2ch
Network Protocol RTSP/RTP/RTMP/RTMPS
Still Image Section ---
Recording Format JPEG (DCF/Exif2.2)
Recording Image Size | Still Picture Video Playback Mode*: 3840 x 2160 (16:9), 1920 x 1080 (16:9), 1280 x 720 (16:9)
General Section ---
Power Supply 7.28V (Battery) / 12V (AC Adaptor)
Power Consumption 15.5W (LCD Monitor)
Dimensions (W x H x D) Approx. 129 x 159 x 257 mm (5.08 x 6.26 x 10.1 inch)
Weight Body: approx. 0.9kg (1.98 lb) (body only, excluding handle, lens hood, battery, and accessories) Shooting: approx. 1.5kg (3.31 lb) (including handle, lens hood, battery, and eyecup)
LCD Monitor 3.5-inch Wide LCD monitor (About 2,760,000 dots)
Viewfinder 0.24-inch Wide EVF (About 1,560,000 dots)
Manual Ring Focus / Zoom or Iris
Accessory Shoe Yes
LED Video Light | Average Illumination Approx. 70 lx (1.0m)
LED Video Light | Irradiation Angle Approx. 30°
LED Video Light | Color Temperature Approx. 4600K
Interfaces ---
Video SDI OUT: BNC x 1, 0.8V[p-p], 75Ω, 3G/1.5G HD-SDI supported Output format: 1080/59.94p LEVEL-A/50.00p LEVEL-A, 1080/29.97PsF/25.00PsF/23.98PsF, 1080/59.94i/50.00i, 720/59.94p/50.00p HDMI: Type A x 1 (VIERA Link not supported) Output format: 2160/59.94p/50.00p/29.97p/25.00p/23.98p, 1080/59.94p/50.00p/29.97p/25.00p/23.98p/59.94i/50.00i, 720/59.94p/50.00p, 480/59.94p, 576/50.00p
Audio Input Built-in Microphone: Stereo microphone Microphone Input: 3.5mm stereo mini jack x 1 XLR Input: XLR (3 pins) x 2 Input high impedance, LINE/MIC/MIC+48 V (switchable SW) LINE: +4dBu/0dBu (switchable menu) MIC: -40dBu/-50dBu/-60dBu (switchable menu)
Audio Output SDI: 2 ch (LPCM 24bit) Gain: 0dB/-6dB/-8dB
Other Input/Output Camera Remote: 2.5mm super mini jack x 1 USB 2.0 HOST: Micro-AB connector, 5-pin, only USB LAN conversion supported USB 2.0 DEVICE: Micro-AB connector, 5-pin, mass storage function (read only) DC IN: DC 12V (11.4V - 12.6V) EIAJ Type4
Wi-Fi Yes - integrated
Standard IEEE 802.11b/g/n
Frequency 2.4GHz band
Standard Accessories ---
AC Adapter Yes
AC Cable Yes
Rechargeable Battery Pack Yes (5,900mAh)
Hand Grip Yes (detachable)
Battery Charger -
IR Remote Control -
HDMI Cable -
AV Cable -
Interface | USB USB LAN Conversion Adaptor: Yes (VW-UEA1)
Microphone Unit Microphone Holder & Holder Screws: Yes
Lens Hood Yes
Footnote *Only images cut from video in video playback mode are supported. Note: Specifications are subject to change without notice.