• Professional Camera Solutions

SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NOVOU PŘENOSOVOU KAMERU S UPEVNĚNÍM NA RAMENO, KTERÁ PODPORUJE ZÁZNAM 4K/HDR A SÍŤOVOU KOMPATIBILITU CZ

SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NOVOU PŘENOSOVOU KAMERU S UPEVNĚNÍM NA RAMENO, KTERÁ PODPORUJE ZÁZNAM 4K/HDR A SÍŤOVOU KOMPATIBILITU 

Záznam vysoce kvalitních snímků s podporou 4K a HDR a vysoce účinným 10bitovým HEVC CODEC. Podporuje konektivitu IP (NDI|HX) a živé vysílání v HD rozlišení

Wiesbaden, DE. 11. září 2019 – Společnost Panasonic představuje na veletrhu IBC 2019 novou přenosovou kameru 4K AJ-CX4000GJ s upevněním na rameno. Produkt, který bude uveden na trh v prosinci 2019, navazuje na typ handheldového zařízení AG-CX350 jako nová řada „CX“ kamerových rekordérů řady 4K.

AJ-CX4000GJ je kamera s B4 objektivem s možností výměny objektivu, což je typické pro použití při vysílání. Je vybavena velkoformátovým obrazovým snímačem 11MP a umožňuje vysoce kvalitní záznam obrazu 4K (UHD) s horizontálním rozlišením 2 000 řádků televizního obrazu. Je také kompatibilní s HDR, s BT.2100 a BT.2020.

Vysoký výkon a vysoká kvalita obrazu “HEVC” CODEC je uzpůsobena pro záznam 4K snímků. Je možné dlouhodobě nahrávat s vysokou kvalitou obrazu 4K/10 bitů při zachování datového toku a úložné kapacity pod kontrolou. Pro nahrávací média lze zvolit spolehlivou a vysokorychlostní kartu „ExpressP2“ nebo kartu „microP2“ s nízkými náklady na provoz (lze použít i paměťovou kartu SDXC). Podporuje také nahrávání „AVC-ULTRA“ CODEC (HD) z konvenční série P2HD. Je také možný 10bitový výstup UHD 60p/50p 4:2:2 přes výstup 12G-SDI.

Navíc nabízí inovativní síťové řešení. Snímky lze distribuovat v režimu HD do streamovacích internetových služeb pomocí funkce „Přímého streamování“, která je kompatibilní s RTSP, RTMP a RTMPS. Terminál LAN vybavený uzamykacím mechanismem (kompatibilita 1000BASE-T) podporuje připojení NDI|HX. Přenos a řízení kamery je možné pomocí připojení IP a lze jej připojit k systému záznamu/distribuce kombinovanému s kamerou s dálkovým ovládáním společnosti Panasonic.

Pro sportovní akce a dokumentační záznamy nabízí tato kamera vysoce kvalitní 4K snímky, které jsou požadovány pro odvětví přenosu.