• Professional Camera Solutions

SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NA VELETRHU IBC 2019 DOSUD NEJROZSÁHLEJŠÍ ŘADU KAMER S DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM A ROBOTICKÝCH ŘEŠENÍ CZ

SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NA VELETRHU IBC 2019 DOSUD NEJROZSÁHLEJŠÍ ŘADU  KAMER S DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM A ROBOTICKÝCH ŘEŠENÍ 

Přednosti řady kamer PTZ spolu s novým virtuálním studiem a aplikacemi rozšířené reality

Wiesbaden, DE. 11. září 2019 – Při oslavách 10. výročí špičkové řady PTZ kamer předvede společnost Panasonic na veletrhu IBC 2019 svou dosud nejrozsáhlejší řadu robotických řešení. Účastníci budou mít možnost prohlédnout si nejnovější PTZ kamery a ovladače společnosti Panasonic v akci u celé řady použití včetně živých sportovních a zábavních akcí ve vnitřních i venkovních prostorách, vládních a firemních prezentací a konferencí v zasedacích místnostech přenosů a nahrávání přednášek v oblasti vzdělávání.

Výčet předností PTZ

Na stánku společnosti Panasonic na veletrhu IBC bude představena kamera s ultra širokoúhlým objektivem AW-UE4 Compact 4K PTZ. Díky 111° zornému poli a schopnosti video výstupu se třemi rozhraními (HDMI, LAN a USB), je kamera AW-UE4 ideální pro velké či malé plochy, od skupinek až po elektronickou sportovní produkci.

Jednotka, která byla navržena s jediným kabelovým řešením pro přenos videa, ovládání kamery a napájení, podporuje napájení přes Ethernet a lze ji použít jako USB kameru napájenou z počítače. Model AW-UE4 se může pochlubit rozsáhlými možnostmi ovládání přes kompatibilní protokoly RTMP (Real-Time Messaging Protocol) pro přímé nahrávání videa do live streamovacích služeb a je rovněž vynikající pro živou produkci. Bude k dispozici od letošního podzimu za doporučenou maloobchodní cenu €1190.

Kamera 4K PTZ AW-UE150 společnosti Panasonic dokazuje své špičkové schopnosti pomocí řady technologických předností. Díky přijetí protokolu FreeD je model AW-UE150 první PTZ kamerou kompatibilní s aplikacemi virtuálního studia a rozšířené reality, která bude na veletrhu IBC vystavena. Navíc je tato kamera první PTZ kamerou schopnou 4K rozlišení při 50/60p. Disponuje úhlem záběru 75,1 stupně, který je nejširší na trhu.

Stejně jako nejnovější kamery zde budou k vidění také nejnovější dálkové ovladače kamer AW-RP150 a AW-RP60, které doplňují komplexní profesionální řadu kamer PTZ společnosti Panasonic.

Model AW-RP150 má stejnou skvělou funkčnost jako model AW-RP120 a připojuje se k řadě s výrazným vylepšením oproti těmto modelům, včetně joysticku ovládaného jednou rukou (k ovládání PTZ nebo ostření) a velkého dotykového panelu LCD obrazovky pro monitorování a nastavení nabídky. Pohyblivá páčka namontovaná na joysticku řídí operace otočení a náklonu pro ovládání zoomu a ostření pro intuitivní ovládání jednou rukou.

Bude také představen zbrusu nový dálkový ovladač kamery AW-RP60. Tento ovladač je vybaven velkým LCD displejem pro zobrazení obrazovky s grafickým uživatelským rozhraním s jasným obrazem a vylepšeným joystickem pro plynulejší ovládání a je kompatibilní se všemi současnými modely PTZ společnosti Panasonic. Díky vylepšenému grafickému uživatelskému rozhraní je nyní možné všechny důležité informace o kamerách, jako jsou clona, zoom a ostření, vidět kdykoli přímo na obrazovce. Model AW-RP60 je také schopen podporovat až 200 kamer ve 20 skupinách, spravuje 100 předvoleb a přichází s podporou PoE umožňující snadnou integraci. Bude k dispozici od října.

„Řada kamer PTZ se díky třem výrazným inovacím rychle stala špičkovým řešením pro produkci s dálkovým ovládáním na trhu střední a vyšší třídy,“ uvedl Sivashankar Kuppusamy, marketingový manažer jednotky profesionálních videosystémů pro oblast EMEA společnosti Panasonic. „Kamera PTZ je navržena tak, aby poskytovala vysoce kvalitní obraz s přirozenou reprodukcí barev, a aby byla zajištěna srovnatelná funkčnost nastavení barev v porovnání se stěžejními studiovými kamerami společnosti Panasonic. Tato vizuální kvalita je poskytována společně s jednoduchým používáním, kde systém zajišťuje přesný a plynulý pohyb při provozu. A konečně, trvalé investice společnosti Panasonic do inovací postupů přinášejí pro řadu zákazníků s různými požadavky na aplikace stále nové způsoby jak snížit provozní náklady.“

Robotická řešení

Řada kamer PTZ je doplněna řadou robotických řešení třetích stran vystavených na veletrhu IBC, která přinášejí novou úroveň pohybu do živých produkcí pomocí kamer s dálkovým ovládáním. Tecnopoint Tuning je pokročilý robotický systém, který zajišťuje pohyb ve vysílací kvalitě u PTZ kamer společnosti Panasonic s přidáním různých kombinací motorizovaných kamerových vozíků, teleskopických sloupků a stropních/podlahových kolejnic.

Společnosti Panasonic a Polecam spolupracovaly na vývoji zařízení Panapod pro dálkově ovládané kamery s možností připojení až 5 PTZ najednou pomocí vyhrazených nožních spínačů nebo ovladačů pro zvýšení z 1,5 na 3 m. Zařízení Panapod umožňuje pozici kamery, která neruší a je skvělá pro diváky, aniž by překážela umělcům, hráčům, moderátorům nebo sekvencím, které jsou natáčeny.

KST-CamBot.system je robotický kamerový systém s řízeným pohybem pro skvělé záběry v televizních studiích. Díky své inovativní koncepci umožňuje pohyb s vysokou přesností při omezeném prostoru. Na základě softwarového rozhraní lze robotické rameno plně automatizovat pomocí opakujících se trajektorií. Spojení systému KST-CamBot.system a skříňové kamery AK-UB300 nebo řady VariCam vytváří balíček pro 4K rozlišení, který lze nabídnout pro zpravodajská a sportovní studia, koncerty, zábavné pořady a aplikace rozšířené reality. Systém je řízen pomocí IP, což umožňuje flexibilní a vzdálenou konfiguraci.