• Professional Camera Solutions

Společnost Panasonic rozšiřuje řadu KAIROS pro produkci živého videa

Výkonnější přepínač mainframe rozšiřuje možnosti video přenosů i procesního výkonu a zvyšuje kapacitu nahrávání.

Praha, 20. dubna 2021 – Společnost Panasonic představuje aktualizaci své platformy nové generace pro produkci živého videa, KAIROS. Dočkala se dalšího zlepšení funkcí produkce, vykreslování a distribuce videa.  Platforma KAIROS Core 1000 (AT-KC1000) je další, a dokonce ještě výkonnější volba přepínačů mainframe pro rozšíření možností přenosu videa, procesního výkonu a zvýšení kapacity pro zachycování videa i statických snímků, se kterou získá kreativita nový rozměr.

Platforma pro zpracování obrazu KAIROS IT/IP nabízí systém s otevřenou softwarovou architekturou pro přepínání živého videa. Přináší úplnou flexibilitu vstupů i výstupů, nezávislost na rozlišení a formátu, maximální využití jednotek CPU/GPU a prakticky neomezenou škálovatelnost M/E (mix/effect) s neomezenými „vrstvami“. Ty mohou uživatelé volně vytvářet a přesouvat díky intuitivnímu a uživatelsky přívětivému uživatelskému rozhraní.

Poptávka po systémech pro vzdálenou produkci videa roste. Společnost Panasonic dodala systémy KAIROS do produkčních společností a významných korporací v Evropě i USA. Patří mezi ně mimo jiné společnosti Creative Technology (CT) s pracovišti ve Spojeném království a severní Evropě, Mediapro ve Španělsku, AED v Belgii, RTL2 a KST Moschkau – Inovační centrum v Německu a LiveX v USA.

Společnost Panasonic bude nyní pro produkci živého videa kromě stávající kompaktní platformy KAIROS Core 100 (AT-KC100) nabízet také novou platformu KAIROS Core 1000 (AT-KC1000).

Nový přepínač mainframe KAIROS Core 1000 poskytuje větší procesní výkon díky vyšší kapacitě jednotek CPU a GPU. Umožňuje využití platformy pro širší a komplexnější škálu produkcí, posouvá na vyšší úroveň pojetí „neomezených vrstev videa“ a schopnost současně spravovat více různých scén a vysílat je různými výstupy. Díky vyšší kapacitě zpracování videa jednotky GPU se významně zvyšuje počet vrstev, které lze použít, což umožňuje plné využití vícevrstvé kompozice videa a výstup ve vysokém rozlišení – včetně videa v rozlišení 8K.

Systém KAIROS Core 1000 také rozšiřuje škálu standardních systémových výstupů na 20 výstupů v rozlišení HD nebo pět výstupů v rozlišení 4K a navíc standardně nabízí podporu rozlišení 4K a funkci CANVAS. Výkonná funkce CANVAS umožňuje například používat nestandardní rozlišení a formáty, díky nimž se platforma KAIROS stává nejlepším řešením, které si poradí s LED panely ve formátu 32:9 nebo s obsahem ve formátu 9:16 pro chytré telefony, přičemž samozřejmostí jsou klasické výstupy ve formátu 16:9.

Společnost Panasonic posílila také funkce streamování videa – platforma KAIROS Core 1000 rozšiřuje streamování přes protokoly RTP/SRT/RTMP/RTSP na osm vstupů.

Platforma KAIROS Core 1000 přináší významné zvýšení nahrávací kapacity pro statické snímky i videa (přehrávače RAM, přehrávače klipů). Kapacita přehrávačů RAM (bez komprese) se zvýšila na 64 GB a uložit lze zhruba 170 sekund videa v rozlišení HD (nebo 42 sekund videa v rozlišení 4K). Přehrávač klipů (s kompresí) zvyšuje kapacitu na 180 GB a uložit lze zhruba 55 minut videa v rozlišení HD (nebo 14 minut videa v rozlišení 4K). Uložit lze také celkem 12 GB statických snímků. 

Program Panasonic KAIROS Alliance Partners zahrnuje výrobce hardwaru IP COTS a přední výrobce grafických, automatizačních a multimediálních serverů. Partnerství se společnostmi, které platformu KAIROS aktivně podporují, umožňuje společnosti Panasonic snadno rozšiřovat funkce a kompatibilitu s externími zařízeními přidáním softwaru v podobě aplikace. Více informací naleznete na webu: https://pro-av.panasonic.net/en/support/kairos_partners.html

Další informace o systému KAIROS najdete na: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/itip-centric-video-platform/KAIROS.

Fotografie ke stažení naleznete ZDE.