Phone number:
  • Professional Camera Solutions

SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NA VELETRHU IBC 2019 VÝZNAMNÉ INOVAČNÍ PŘENOSOVÉ TECHNOLOGIE CZ

SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NA VELETRHU IBC 2019 VÝZNAMNÉ INOVAČNÍ PŘENOSOVÉ TECHNOLOGIE 

Živé přepínání IP s použitím zcela nové platformy Panasonic založené na IT/IP, nejnovější organické senzorové technologie 8K, kamery 8K ROI (Region of Interest) a jejího kompaktního přepínače 4K Live Switcher

Wiesbaden, DE. 11. září 2019 – Společnost Panasonic představí na veletrhu IBC 2019 své převratné inovace v oblasti přenosových technologií, které spojí to nejlepší z jejího nového řešení generace živého přepínání IP, kamery 8K ROI a možností organického senzoru 8K a jejího nejnovějšího přepínače 4K.

Společnost Panasonic před uvedením produktu v roce 2020 představí na veletrhu IBC zcela novou platformu založenou na IT/IP. Tento systém nové generace není specializovaným nástrojem: je založen na otevřené softwarové architektuře a přinese převratné inovace na mnoho videoprůmyslových trhů, počínaje velmi výkonným přepínačem přenosu videa.

Tato platforma má plné rozlišení a je zcela nezávislá na formátu. Je založena na nejnovější technologii v oblasti softwaru a zpracování CPU/GPU a umožňuje přidělit uživatelům procesní výkon se 100% účinností a dosáhnout takové úrovně výkonu, která je v současné době u tradičních hardwarových produktů nemožná. Nabízí zpracování bez komprimace, skutečné nekomprimované 4K vstupy a plnou podporu signálů v základním pásmu a IP (např. ST2110 a NDI) současně. Platforma je plně vybavena nejnovějšími technologiemi IP, je rovněž připravena pro vzdálenou produkci a může být integrována do prostředí zcela založeného na IP.

Díky velmi intuitivnímu, velmi dobře navrženému grafickému uživatelskému rozhraní a plně přizpůsobitelnému rozhraní nastavuje tato platforma pro zákazníky nový standard možností používání a umožňuje jim spravovat neomezený počet vrstev videa. A spolu s podporou prakticky jakéhokoli signálu na jediném serveru nabízí platforma zpracování s velmi nízkou latencí u jediného snímku, což z ní činí extrémně výkonný nástroj ve všech směrech a použitích. Je perfektním řešením pro hladký přechod do světa IP a nabízí novou úroveň flexibility a řízení.

„Tato nová modulární a otevřená architektonická platforma je převratná pro mnoho zákazníků v oblasti produkce a poskytování vysoce kvalitního videa, ať už živě nebo ve studiu, a umožňuje zákazníkům optimalizovat a zabezpečit své investice do budoucna při zachování maximální flexibility,“ uvedl Andre Meterian, ředitel jednotky profesionálních videosystémů pro oblast EMEA společnosti Panasonic. „Aplikace Live IP Switching je pro tuto novou platformu pouze začátkem. Její architektura zpracování videa umožňuje uživatelům vytvářet a spouštět jakýkoli typ aplikace. V blízké budoucnosti bude tato nová platforma jádrem videoprodukce a bude se používat jako videoprocesor, přístroj pro ladění videa, videomixážní zařízení nebo server. V podstatě neexistuje omezení v tom, čeho lze u mnoha aplikací s touto jedinou platformou dosáhnout.“

Představuje inovaci organického senzoru 8K

Společnost Panasonic rovněž na veletrhu IBC 2019 představí svou nejnovější technologii organického senzoru 8K. Je navržen pro širokoúhlé záběry kamer s vysokým rozlišením a chystá se provést revoluci u komerčního zpravodajství ze sportovních a dalších živých událostí.

Pro první komerční využití, které se očekává na olympijských hrách 2020 v Tokiu, má technologie organických senzorů řadu konkurenčních výhod. Přichází s širokým dynamickým rozsahem, který poskytuje více barev a kvalitnější snímky než kdykoli předtím. Filtr s elektronickou neutrální hustotou (ENDF) může redukovat nebo přivádět světlo plynuleji než jeho tradiční protějšky s optickou neutrální hustotou (OND) a jeho inovativní globální závěrka poskytuje výhody oproti současným mechanickým závěrkám tím, že odstraňuje zkosení při snímání rychle se pohybujících snímků a eliminuje odlesky z osvětlení pevných kamer při živých akcích a tiskových konferencích.

Kamera 8 K ROI bude dostupná koncem tohoto měsíce

Společnost Panasonic rovněž představuje nový multikamerový systém 8K ROI (Region of Interest), který slibuje změnu podoby produkce přenosu. Tento systém zahrnuje víceúčelovou kameru 8K (AK-SHB800), procesorovou jednotku (AK-SHU800) a software pro řízení snímkování (AK-SFC101) a koncem tohoto měsíce se v Evropě objeví v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu* 130 000 €.

Systém 8K ROI je schopen vytvářet 4 různé HD signály nebo „virtuální kamery“ z jediného kamerového systému 8K. Senzor 8K vytváří široký úhel, velký obraz, ze kterého lze generovat čtyři oddělené „výřezy“ z procesorové jednotky.

Systém zlepšuje provozní výkonnost a snižuje provozní náklady na množství potenciálních produkčních aplikací, jako jsou aplikace sportovního přenosu a inscenační a studiové aplikace. Díky automatizované technologii korekce obrazu kamerový systém také zajišťuje, aby byly všechny zkreslené obrazy korigovány a oříznuty s přirozeným vyříznutým obrazem v plném rozlišení z hlavního 8K obrazu.

Do systému lze integrovat více kamer s hlavní kamerou ovládanou operátorem a připojenou k dalším dílčím kamerám, které mohou být také předběžně naprogramovány před událostí. Výsledkem je, že jediná osoba může ovládat více kamer s několika předem nastavenými výřezy pro všestranný, přesto nákladově efektivní provoz několika kamer.

Nový přepínač 4K (AV-UHS500)

Na veletrhu IBC 2019 bude také představen nový kompaktní živý přepínač 4K AV-UHS500 kompatibilní s modelem 12G-SDI. Živý přepínač 4K představuje vynikající živou videoprodukci v terénu pro různá použití, jako jsou vystoupení, přenosy na stanicích a v přenosových vozech, přednášky na univerzitách a v konferenčních sálech.

Přepínač AV-UHS500, který má být uveden na trh v únoru 2020, představuje další krok v rámci technologie přepínačů od společnosti Panasonic. Ta si rychle získala dobré jméno v oblasti živých kompaktních přepínačů v rozhlasových studiích, u živé zábavy a při sportovních událostech.

Přepínač AV-UHS500 nabízí ve své řadě vysokou úroveň funkčnosti. Kromě podpory více formátů 4K/3G/HD umožňuje zařízení zachovat stejný počet HD vstupů a výstupů i při provozu ve 4K.

Pro splnění potřeb zákazníků bylo také vyvinuto pět volitelných desek. Pro větší flexibilitu a použitelnost lze volně instalovat další volitelné desky, které zvyšují počet vstupů až na 16 SDI* nebo 8 HDMI*, což zajišťuje plynulý provoz při velkých událostech s vysokým počtem kamer. Jednotka je vybavena 5 klíči (keyers), včetně 2ch chroma-key a 2ch PinP, pro umožnění různých produkčních efektů. Přepínač je také vybaven funkcí převodu nahoru/dolů, funkcí převodu HDR/SDR a funkcí převodu ITU-R BT.2020/BT.709. To umožňuje flexibilitu volby výstupu videa dle potřeby v prostředích, kde se používají rozličné formáty.

* Cena sady (zahrnuje víceúčelovou kameru AK-SHB800, jednotku pro zpracování obrazu AK-SHU800 a software pro nastavení snímkování AK-SFC101)