• Professional Camera Solutions

Panasonic na veletrhu InfoComm 2019 představil PTZ kameru s ultra širokým úhlem

Společnost Panasonic Business na veletrhu InfoComm 2019 představila nejnovější přírůstek svého portfolia kamer PTZ, nový model AW-UE4 s větší mírou flexibility a využitelnosti filmovacích řešení pro profesionály v oblasti AV.

U příležitosti desátého výročí portfolia kamer PTZ společnosti Panasonic byl jako nástupce oblíbené kamery AW-HE2 s dálkovým ovládáním představen model AW-UE4WG/KG, který přináší upgradované funkce včetně 4K rozlišení a ultra širokého úhlu záběru 111 stupňů.

Jeho úkolem je prostřednictvím širokého záběru videa zlepšit kvalitu a flexibilitu filmování napříč aplikacemi s minimálními prostorovými nároky.

Kromě toho kamera nabízí technologii jediného senzoru typu 1/2.5 s rozlišením 8M pixelů, který umožňuje snímání kvalitních obrazů v rozlišení 4K 3840 x 2160 a podporuje různé videoformáty s parametry 30p/29.97p/25p.

Stejně tak se pyšní vysokou úrovní konektivity, kterou zajišťují tři výstupní video terminály typu HDMI, LAN a USB, a také podporou komunikačních protokolů RTSP/RTMP pro přímé streamování v reálném čase na platformách jako např. YouTube. Kameru lze také napájet prostřednictvím kabelu USB. Díky tomu se jedná o řešení, u něhož jediný kabel LAN nebo USB umožňuje video přenos, řízení kamery a napájení zařízení.

Díky kompaktnímu designu a vysoce kvalitním funkcím se tato kamera skvěle hodí pro použití v malých učebnách, zasedacích místnostech a během živých událostí.

„Model AW-UE4 byl vytvořen pro profesionály v oboru AV a vyznačuje se ultra širokým úhlem záběru pro flexibilní instalaci v různých prostorách,“ uvedl Andre Meterian, Director Professional Video Systems Business Unit EMEA ve společnosti Panasonic.Navíc díky obsahu v rozlišení 4K, vysoce kvalitní konektivitě a možnosti přímého nahrávání videa do live streamovacích služeb je pro nás AW-UE4 důkazem neustálé inovace, která v sektoru PTZ zajišťuje naše přední postavení na trhu.”

Model AK-UE4 je připraven k uvedení na trh v říjnu 2019.