• Professional Camera Solutions

Společnost Panasonic představuje unikátní 4K/60p PTZ kameru s podporou NDI a SRT

Kamera Panasonic AW-UE100 je ideální pro vysoce kvalitní živou a studiovou produkci. Je vhodná pro obrazové vysílání, jevištní inscenace i firemní a sportovní akce. Jedná se o první 4K/60p kameru v oboru s otáčením/náklonem/zoomem podporující NDI s vysokou šířkou pásma a SRT.

Praha, 6. května 2020 – Společnost Panasonic představuje integrovanou kameru AW-UE100 s otáčením/náklonem/zoomem (PTZ), která podporuje širokou škálu přenosových protokolů IP, včetně NDI s vysokou šířkou pásma, vysoce účinného NDI|HX a protokolu SRT (Secure Reliable Transport). Nová PTZ kamera má inovativně navržený motor s přímým pohonem pro plynulý pohyb při otáčení a náklonu a nabízí flexibilní instalaci, nízký šum a snímání obrazu s vysokým rozlišením. Je ideální pro vysoce kvalitní živou dálkovou a studiovou produkci. Hodí se pro obrazové vysílání, jevištní inscenace i firemní a sportovní akce.

Kamera UE100 disponuje snímačem 4K MOS typu 1/2,5, který produkuje video v rozlišení UHD 4K/60p, a nabízí širokou škálu rozhraní, včetně 12G-SDI, 3G-SDI, HDMI a IP. Kamera UE100 je vhodná pro filmování ve stísněných prostorech i na velkých prostranstvích. Širokoúhlý objektiv s horizontálním zorným úhlem 74,1 stupňů umožňuje snímání široké oblasti z omezeného instalačního prostoru. 24× optický zoom udržuje vysokou kvalitu obrazu i při vysokých poměrech zoomu, což umožňuje snímání ve velkých vnitřních prostorách.

Kamera UE100 NDI s vysokou šířkou pásma nabízí přenos živého obrazu s nízkou latencí v rozlišení 4K/60p při rychlosti přibližně 250 Mb/s a přenos videa ve Full HD rozlišení rychlostí přibližně 100 Mb/s, a to přes jediný LAN kabel. Kamera podporuje také vysoce efektivní protokol NDI®|HX s malou šířkou pásma umožňující přenos videa při nízkých datových rychlostech. Protokol SRT (Secure Reliable Transport) udržuje stabilitu při přenosu vysoce kvalitního videa, a to i v nestabilních síťových prostředích; jeho funkce RTMP/RTMPS zajišťuje přímé vysílání prostřednictvím jediného kabelu pro služby živého vysílání, jako jsou YouTube Live a Facebook Live.

Výstup FreeD umožňuje kameře připojení k systémům AR/VR a umožňuje generovat informace o pohybu kamery (otáčení/náklon/zoom/ostření/clona) pro snadné vybudování systémů bez kodéru. Použití mechanismu přímého pohonu s kompenzací houpavého pohybu zajišťuje lepší stabilitu a ticho během operací otáčení/náklon.

Rozsah otáčení kamery je ±175° a rozsah náklonu je –30° až 210°. Mezi další klíčové vlastnosti patří čtyřpolohový ND filtr (čirý, ¼, 1/16, 1/64), noční režim pro infračervené snímání a podpora napájení PoE ++.

Kamera AW-UE100 bude k dispozici v černé i bílé verzi ve třetím čtvrtletí roku 2020, kdy společnost Panasonic oznámí i cenu.

Více informací o profesionálních video produktech společnosti Panasonic najdete na: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/ptz-camera/aw-ue100