• Professional Camera Solutions

Panasonic novinky z oblasti produkce na NAB 2019

K desátému výročí uvedení kamer řady PTZ na trh představila společnost Panasonic Business nejnovější přírůstek do řady PTZ. Představení proběhlo v rámci výstavy NAB 2019 v expozici věnované sedmi vybraným řešením se zaměřením na vysílání, sportovní akce a živou produkci.

Na výstavě bylo možné vidět PTZ kameru AW-HE42 s rozlišením Full HD a dálkovým ovládáním, která podporuje širokou škálu rozhraní včetně 3G-SDI, HDMI, IP a Genlock. Kamera HE42 má široký horizontální pozorovací úhel 65,1 stupňů, optický 20X zoom a 30X i.Zoom.

Tato kamera byla jednou z rosáhlé řady prodůktů PTZ, které nabízejí podporu NDI|HX.[1]V expozici Panasonic probíhalo několik ukázek natáčení, pořizování a distribuce videozáznamů pomocí dálkově ovládaných kamerových systémů[AA1] spolu s různými aplikacemi pro režijní pult AV-HLC100.

Společnost Panasonic také odhalila další informace o multi-kamerovém systému 8K ROI (Region Of Interest) (AK-SHB800GJ), který byl představen na výstavě IBC 2018. Jeho uvedení na trh je plánováno na červenec 2019[AA2]. Systém se vyznačuje kompaktním hranatým provedením a je vybaven držákem EF objektivu pro širokoúhlý 8K obraz z jednoho obrazového snímače CMOS. Umožňuje sestříhat až čtyři různá videa ve vysokém rozlišení, posouvat je, naklánět a jednotlivě přibližovat, takže díky spojení čtyř HD kamer do jedné je systém jednodušší a klesají celkové náklady, zlepšuje se efektivita a klesají provozní náklady při použití na živých událostech a sportovních akcích.

V sortimentu smart studio představila společnost studiové substémy nové generace, které umožňují vyšší efektivitu a úsporu práce díky automatickému sledování účinkujících pomocí kamery ROI a pomocí sledovacích systémů v reálném čase BlackTrax. Dále podporují funkce AR (Augmented Reality) s použitím AW-UE150, dálkově ovládané kamery s rozlišení 4K 50p, vyvinuté ve spolupráci s partnerskými společnostmi Technopoint a Brainstorm.

Společnost Panasonic také oznámila uvedení ‘P2 řešení pro workflow’ AWS spolu s vývojem nového kamerového rekordéru P2 4K a kompatibilitu záznamu P2 MXF pro nově uvedenou handheld kameru AG-CX350. To vše můžeme očekávat během roku 2019. Začalo již také testování cloudu EDIUS (Grass Valley) na AWS a probíhají přípravy pro letošní uvedení této služby.

V oblasti živé produkce vystavovala společnost Panasonic řešení natáčení pro živý přenos pro celou řadu scénářů, včetně předvedení bezdrátového přenosu v rozlišení 4K prostřednictvím propojení s jinými společnostmi. Vedle toho společnost Panasonic oznámila vývoj nové koncepce přepínače broadcast switcher. Sada pro živou produkci LPS (Live Production Suite), která je kompatibilní s obrazem v rozlišení 4K a IP přenosem, nabízí flexibilitu a škálovatelnost pro sestavení systému podle potřeb uživatele. Přenos MoIP (Media over IP) osvobozuje uživatele od obvyklých omezení vzdálenosti přenosu s použitím IT infrastruktury, takže je možné dálkové ovládání z vysílací stanice bez nutnosti použití místního studia nebo externího přenosového vozu.

Sivashankar Kuppusamy, Marketing Manager Broadcast & ProAV EMEA ve společnosti Panasonic, k tomu dodal: “Společnost Panasonic si drží vedoucí pozici na trhu zařízení PTZ, takže jsem nadšený, že můžeme na výstavě NAB ukázat nejnovější technologické pokroky v této oblasti. Kamera AW-HE42 poskytuje video nejvyšší kvality, umožňuje přesné ovládání a pohyb, který naši zákazníci pro své produkce požadují.

“Máme velkou radost z nové sady Live Production Suite, o které si myslíme, že může přispět k posílení rychle rostoucího podílu společnosti Panasonic v oblasti sportu a studiového vysílání. Tento produkt může výrazně přispět k větší efektivitě a zjednodušení práce, díky kterému mohou vysílací společnosti provozovat všechny typy mimostudiového vysílání.”

Výstava NAB (National Association of Broadcasters) se bude konat v Las Vegas od 8. do 11. dubna[AA3] .

1. Podpora NDI|HX* vyžaduje zakoupení licence NewTek, Inc. https://store.newtek.com/index.php/ndi-hx-upgrade-for-cameras/panasonicn...

 

Další informace o produktech Panasonic Broadcast a ProAV najdete na webu http://business.panasonic.eu/broadcast-and-proav

 

K desátému výročí uvedení kamer řady PTZ na trh představila společnost Panasonic Business nejnovější přírůstek do řady PTZ. Představení proběhlo v rámci výstavy NAB 2019 v expozici věnované sedmi vybraným řešením se zaměřením na vysílání, sportovní akce a živou produkci.