• Professional Camera Solutions

FACEIT a Panasonic zajistil turnaj esport

FACEIT spoléhá na Panasonic PTZ kamery pro bezpečné produkční pokrytí turnajů v esportech.

Praha, 14. června 2021 –– Když pandemie zabránila produkčnímu týmu FACEIT odcestovat do Spojených států, aby uspořádal svůj turnaj 2. sezóny Flashpoint pro Counter -Strike: Global Offensive, společnost se rozhodla pro evropský stadion Twickenham ve Spojeném království a použít PTZ kameru a robotiku Panasonic.

FACEIT je přední nezávislá soutěžní herní platforma pro online multiplayerové PvP hráče s více než 20 miliony uživatelů a celkem 40 miliony hodin strávených na platformě každý měsíc. Kromě toho má organizace vlastní televizní a mediální produkční jednotku, která poskytuje profesionální herní pokrytí některých z největších esportových událostí na světě. Pro Flashpoint 2 tým původně plánoval mít všechny hráče na turnaji s výhrou 1 milion dolarů na místě a produkovat show ve svém studiu v LA, ale jak se věci změnily, znamenalo to, že hráči a doporovodný tým měli potíže s cestováním.

Společnost FACEIT se rozhodla v akci pokračovat, ale všichni hráči budou soutěžit na dálku a vytvořit studio na stadionu Twickenham a hotelu. Organizátoři vypracovali plány na snížení všech rizik přenosu viru v prostoru studia. To zahrnovalo snížení počtu lidí přicházejících do kontaktu s moderátorským týmem pořadu. „Chtěli jsme dát talentům prostor a možnost, že nebudou muset nosit obličejovou masku, což jim umožní být před kamerou a dělat svou práci správně,“ vysvětlil Andrew Lane, ředitel vysílání a produkce společnosti FACEIT. "Ovládání kamer nebylo ve skutečnosti možné, protože naše stopa ve studiu by se výrazně zvýšila."

V důsledku toho tým použil kamerový systém PTZ s kamerou Panasonic AW-UE150, a to pro tři účely. Prvním bylo snížení počtu lidí umístěných ve studiu. Druhým bylo mít vysoce kvalitní, programovatelné přednastavené a vyvolávací pohyby, které by bylo možné nacvičovat a používat během show. Třetí bylo umožnit ovládání systému přes síť, aby tým mohl v nejhorším případě fungovat izolovaně ze svých hotelových pokojů.

Systém produkčního týmu zahrnoval šest kamer Panasonic UE150, ovladač AW-RP150 a systém Tuning rail – vše dodávané prostřednictvím ES Broadcast. Kamery Panasonic UE150 a systém ladění dokonale zapadly do prostředí, protože nevyžadovaly proprietární kabely a bylo možné je ovládat z jednoduché IP sítě. Širší produkční systém byl založen na Blackmagic a zahrnoval mixážní pult ATEM Constellation a komunikaci RIEDEL. Tým také použil nekonečnou zelenou obrazovku a efekty Augmented Reality na živé show a v zákulisí, které se používají s kamerami Panasonic UE150, díky jejich kompatibilitě s protokolem FreeD.

„Řešení kamery Panasonic PTZ je ideální pro tento typ pokrytí esportů a je skvělé, že jsme mohli pomoci udržet hráče ve hře a poskytnout fanouškům vysoce kvalitní zážitek ze sledování, který požadují,“ řekl Oliver Newland, Field Marketing Manager společnosti Panasonic Media a zábavní divize.

Více informací najdete zde: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/case-study/FACEIT-and-Panasonic-ensure-it-is-game-on

Foto: Andrew Lane