• TOUGHBOOK M1

    Kapesní velikost, bez ventilátoru, plně odolný tablet s Windows 10 Pro a displejem pro venkovní použití

Plně odolný tablet s termokamerou nabízí různorodé možností využití

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 s termální kamerou FLIR Lepton nabízí ideální možnosti využití v průmyslu

 

Společnost Panasonic představila plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 vybavený termálním zobrazováním, který je navržený tak, aby umožňoval snímat a zpracovávat fotografie na cestách. Tento praktický tablet s uhlopříčkou 7 palců vybavený mikrokamerou s termálním zobrazováním FLIR funguje na systému Windows a umožňuje pracovníkům v terénu na místě snímat a zpracovávat přesné termální fotografie, které mohou následně odesílat pomocí podnikových aplikací a přidávat k nim další obsah s metadaty, například QR kódy.

 

Kombinace termální kamery a výkonného odolného tabletu Panasonic s jeho všestranným a konfigurovatelným nastavením je ideální pro různé podnikové oblasti a použití. Kromě zřejmých použití při vyhledávání tepla, které mohou využívat protipožární a jiné nouzové služby nebo zaměstnanci v sektoru obrany, lze tepelné zobrazování využít ve výrobě ke kontrole výrobní linky a při zajišťování kvality. Dále také při provádění údržby a oprav technickými a terénními službami, v oborech týkajících se ropy a plynu, letectví, automobilového průmyslu nebo stavebnictví při správě aktiv a diagnostice.

 

Aplikace pro termální zobrazovaní byla vyvinuta společností Panasonic. Ta využila své 20leté zkušenosti v oblasti poskytování hardwarových a softwarových řešení pro podnikové zákazníky. Díky softwarovým možnostem Standard a Pro (dodatečná licence) mohou uživatelé měřit nejvyšší a nejnižší body teploty, pořizovat fotografie nebo videa a přidávat ke snímkům metadata, například QR kódy. Tato dodatečná datová funkce umožňuje integrovat snímky s různými podnikovými aplikacemi díky možnostem a funkcím připojení tabletu Panasonic Toughpad.

 

Mikrokamera s termálním zobrazováním FLIR Lepton nabízí rozlišení termálního zobrazování 160x120 a umožňuje zobrazovat teploty v rozsahu od −20 °C po +400 °C s odchylkou do pěti stupňů.

 

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 nabízí vysoký pracovní výkon a funkci multitaskingu díky operačnímu systému Windows 10 Pro a procesoru Intel Core nebo Atom Core 6. generace. Pracovníkům v terénu nabízí zařízení 8hodinovou výdrž baterie s volitelnou 16hodinovou výdrží a možností výměny baterie za chodu. Displej čitelný na slunečním světle lze obsluhovat pomocí stylusu nebo dotykového displeje, který lze používat i v rukavicích.

 

Díky flexibilním možnostem přizpůsobení lze zařízení podle potřeby nakonfigurovat pomocí čtečky čárového kódu, sériového portu, sítě 4G nebo karty Smartcard. Díky plně odolnému provedení bez ventilátoru je tablet odolný vůči pádům až z výšky 180 cm, dále má certifikaci odolnosti IP65. Zároveň je dostatečně kompaktní a lehký, aby jej bylo možné nosit v kapse.

 

„Tablet Toughpad FZ-M1 s tepelným zobrazováním FLIR je další ukázkou toho, že společnost Panasonic dodává již připravené a praktické podnikové aplikace využívající naše špičková a odolná mobilní zařízení, jako i toho, že rozumíme potřebám mobilních zaměstnanců,“ říká Jan Kaempfer, generální vedoucí marketingového oddělení ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Toto řešení už bylo úspěšně mezinárodně ověřeno v širokém rozsahu podnikových použití od kontroly účinnosti klimatizačních jednotek ve vlakových vozech až po sledování opotřebování asfaltových silnic.“

 

„Jsme rádi, že můžeme uvítat společnost Panasonic jako partnera v programu „Thermal by FLIR“ díky jejich tabletu vybavenému mikrokamerou s termálním zobrazováním FLIR, která je určený především pro podnikové zákazníky,“ říká Frank Pennisi, prezident průmyslové a podnikové jednotky společnosti FLIR. „Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 umožňuje společnosti Panasonic nabízet možnosti, které jsou jedinečné pro uživatele odolných tabletů. Těšíme se, že více lidí bude moci objevit výhody termálního zobrazování a funkce World’s Sixth Sense.“   

 

Kamery s termálním zobrazováním budou v průběhu roku 2018 k dispozici také v dalších produktech.

 

 

Fotografie: https://pramconsulting-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/jiri_kroulik_pra...

 

 

 

Pro vice informací kontaktujte:

 

Jiří Kroulík

Account Manager

jiri.kroulik@pram.cz

m: +420 734 428 603

 

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
 

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

Broadcast & ProAV nabízí v oblastech dálkově ovládané kamery, přepínačů, studiové kamery a ENG P2 vysoce kvalitní produkty a řešení pro zajištění hladkého provozu a vynikající poměr cena-výkon pro koncové uživatele. Řada profesionálních digitálních videokamer VariCam zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

Communication solutions nabízí nejlepší komunikační řešení včetně profesionálních skenerů, telefonických systémů a terminálových zařízení SIP.
Computer Product Solutions pomáhá mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu se svou řadou plně odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů Toughpad a elektronických prodejních systémů (EPOS). Panasonic Toughbook byl v roce 2016 evropským lídrem trhu odolných notebooků s tržním podílem 67 % a Panasonic Toughpad na trhu odolných tabletů s podílem 56 % (VDC Research, březen 2017).
Industrial Medical Vision poskytuje aplikace v různých segmentech, například zdravotnictví, biologických vědách, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje ucelená a OEM řešení mikrokamer. Koncoví uživatelé, systémoví integrátoři nebo distributoři si mohou vybrat ze široké škály řešení ucelených produktů a komponentů zobrazovací technologie.
Security Solutions včetně kamer a rekordérů pro sledování, video interkomů a alarmů.
Visual System Solutions zahrnuje projektory a profesionální displeje. Panasonic nabízí nejširší řadu vizuálních produktů a s tržním podílem 37,20 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource >5klm (FR16, duben 2015 – březen 2016, mimo 4K & digitálního kina).

 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 495 dceřiných společností a 91 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,711 miliardy EUR za rok končící 31. března 2017. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global