• FZ-G1

    Lehký a odolný tablet se systémem
    Windows 8 a 10,1" Full HD displejem
    nejnovější generace, vhodným pro
    použití v terénu

Plně odolný tablet Panasonic navržený pro odvětví, kde hrozí nebezpečí výbuchu

Tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX nabízí ještě delší výdrž baterie a vyšší výpočetní výkon pracovníkům v chemickém průmyslu a v oboru zpracování ropy a zemního plynu          

 

Společnost Panasonic představila nejnovější verzi svého populárního plně odolného tabletu Windows s certifikací ATEX, 10,1palcovým displejem, výdrží baterie až 14 hodin a ještě vyšším výpočetním výkonem. Tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 byl certifikován podle standardu ATEX pro použití na povrchu, pracovní prostředí skupina 2 v potenciálně výbušném prostředí*, jako je chemický průmysl a obor zpracování ropy a zemního plynu.

 

Odolný tablet mohou mobilní pracovníci používat pro řadu účelů, jako je přístup ke geoinformačním systémům, údržba a instalační projekty a také správa pracovní síly a majetku. Zaměstnanci se mohou připojit k infrastruktuře a rychle nalézt problémy, prohlížet si digitální dokumenty a nákresy, objednávat náhradní díly online a být rychle navigováni k dalšímu úkolu.

 

Tito operativní pracovníci musí často pracovat venku a potřebují zařízení, které odolá živlům, ať už potřebují psát na obrazovku v dešti, odečítat z displeje za jasného slunce nebo komunikovat se zařízením s použitím pera nebo v rukavicích.

 

Když jsou v terénu, vyžadují také přístup ke všem digitálním informacím dostupným od podpůrných systémů a toto vysoce výkonné zařízení Windows 10 Pro s procesorem Intel Core i5-6300u vPro CPU 6. generace poskytuje širokou kompatibilitu a možnosti konektivity.

 

Životnost baterie za provozu je až 14 hodin a výměna je možná za chodu. Tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX tak může v terénu pracovat tak dlouho, jak je třeba. Jeho komplexní ekosystém příslušenství a periferních zařízení zajišťuje jeho použitelnost v jakémkoli prostředí, ať již je v dokovací stanici ve vozidle nebo ho nesete s sebou. A jako širší řada plně odolných zařízení Panasonic je i tablet testován tak, aby obstál v extrémních podmínkách, a může vykázat hodnocení MIL-STD 810G a IP65. Díky flexibilním možnostem konfigurace lze tablet vybavit čtečkou čárového kódu 2D, GPS, mikro SD, 2. USB 2.0, kabelovým LAN nebo čtečkou karet SmartCard. Aby zařízení splňovalo certifikační standardy, vyvinula společnost Panasonic pro tablet speciální baterii a ukládá zařízení do speciálně vytvořeného koženého pouzdra.

 

„Panasonic navrhuje a vyrábí odolná mobilní výpočetní zařízení v souladu s ATEX od doby, kdy byl tento bezpečnostní standard před 14 let zaveden,“ uvedl Jan Kaempfer, generální ředitel marketingu ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Tento nejnovější odolný tablet je naším zatím nejvšestrannějším mobilním zařízením ATEX a dává mobilním pracovníkům v oborech, kde je bezpečnost citlivým tématem, přístup ke stejné úrovni výpočetní techniky, funkčnosti a designu, jakou mají ostatní pracovníci. Zařízení je ze své podstaty bezpečné a nemusí přitom dělat kompromisy ohledně funkčnosti a flexibility.“

 

Tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX bude dostupný od února 2018 a prodejní cena začíná na 3 028 € (76 790 Kč) bez DPH.

 

* Certifikace ATEX pro Panasonic Toughpad FZ-G1:

 II 3 G  Ex ic ec IIB T3 Gc  (s WWAN)
 II 3 G  Ex ic ec IIC T3 Gc  (bez WWAN)

 

 

 

 

 

 

Pro vice informací kontaktujte:

 

Jiří Kroulík

Account Manager

jiri.kroulik@pram.cz

m: +420 734 428 603

 

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
 

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

Broadcast & ProAV nabízí v oblastech dálkově ovládané kamery, přepínačů, studiové kamery a ENG P2 vysoce kvalitní produkty a řešení pro zajištění hladkého provozu a vynikající poměr cena-výkon pro koncové uživatele. Řada profesionálních digitálních videokamer VariCam je zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
Communication solutions nabízí nejlepší komunikační řešení včetně profesionálních skenerů, telefonických systémů a terminálových zařízení SIP.
Computer Product Solutions pomáhá mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu se svou řadou plně odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů Toughpad a elektronických prodejních systémů (EPOS). Panasonic Toughbook byl v roce 2016 evropským lídrem trhu odolných notebooků s tržním podílem 67 % a Panasonic Toughpad na trhu odolných tabletů s podílem 56 % (VDC Research, březen 2017).
Industrial Medical Vision poskytuje aplikace v různých segmentech, například zdravotnictví, biologických vědách, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje ucelená a OEM řešení mikrokamer. Koncoví uživatelé, systémoví integrátoři nebo distributoři si mohou vybrat ze široké škály řešení ucelených produktů a komponentů zobrazovací technologie.
Security Solutions včetně kamer a rekordérů pro sledování, video interkomů a alarmů.
Visual System Solutions zahrnuje projektory a profesionální displeje. Panasonic nabízí nejširší řadu vizuálních produktů a s tržním podílem 37,20 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource >5klm (FR16, duben 2015 – březen 2016, mimo 4K & digitálního kina).

 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 495 dceřiných společností a 91 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,711 miliardy EUR za rok končící 31. března 2017. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global