Panasonic uvádí zatím nejodolnější a nejvýkonnější tablet se systémem AndroidTM – TOUGHBOOK A3 s displejem o úhlopříčce 10.1”

Tablet je vybavený sadou Panasonic COMPASS 2.0, špičkovým nástrojem na obsluhu procesů pro zařízení TOUGHBOOK se systémem Android

Praha. 24. června 2020 – Společnost Panasonic dnes posílila oblíbenou řadu Toughbooků se systémem Android uvedením zařízení TOUGHBOOK A3 na trh. Jde o maximálně odolný tablet s 10,1palcovým displejem. Podniky stále častěji u svých odolných mobilních tabletů a handheldových zařízení vyhledávají systém Android. Díky vybavenosti tímto systémem je TOUGHBOOK A3 ideálním zařízením pro pracovníky záchranných složek, terénní a servisní pracovníky, stejně jako pro operátory přepravy a logistiky i ty, kdo pracují v automobilovém průmyslu.

Toto maximálně odolné zařízení disponuje úctyhodnou výdrží baterie až 9 hodin v případě použití standardních baterií a výdrží až 15,5 hodiny při použití volitelných velkokapacitních baterií s možností duální baterie. Je navrženo pro použití a snadné prohlížení za všech světelných a povětrnostních podmínek. Disponuje celou řadou možností portů, které lze nakonfigurovat tak, aby odpovídaly potřebám terénních pracovníků. Zařízení také podporuje Panasonic COMPASS 2.0, špičkový nástroj na obsluhu procesů na odolných tabletech Panasonic TOUGHBOOK a handheldových zařízeních s operačním systémem Android.

„Jako nástupce oblíbeného TOUGHBOOK A2, je toto nejnovější zařízení odolnější, výkonnější a dokáže pracovat v terénu déle, než kterýkoli jeho předchůdce,“ uvedl Jan Kaempfer, generální manažer marketingu pro divizi Mobile Solutions Business Division – Europe. „TOUGHBOOK A3 je ideální volbou pro pracovníky ve skladech a operátory vysokozdvižných vozíků, servisní pracovníky a zaměstnance v automobilovém průmyslu, kteří vyžadují zařízení pro diagnostiku, správu dat a provozní kontroly a také pro pracovníky záchranných složek, kteří vyžadují zabezpečené a efektivní řešení mobilní výpočetní techniky.“

Odolnější než kdy dříve

TOUGHBOOK A3 díky špičkovému vybavení pomáhá terénním pracovníkům v boji s těmi nejtěžšími úkoly v terénu. Je odolný vůči vodě a prachu (IP65) a byl otestován proti pádu z výšky 1,5 m. O výkon tohoto zařízení využívajícího operační systém Android™ 9 Pie se stará nejnovější dlouhodobě podporované jádro Qualcomm® Octa-Core SDM660 (1,8 GHz–2,2 GHz) s 4GB pamětí a rozšířeným 64GB eMMC úložištěm.

Jasný displej s rychlou odezvou

Displej (1920×1200) o velikosti 10,1 palců, který se vyznačuje špičkovou viditelností v interiérech i venku, má snadné použití. Desetibodový kapacitní dotykový displej lze ovládat rukou, rukou v rukavici nebo pomocí stylusu pro účely přesného psaní poznámek či zachycení podpisu, a to dokonce i v dešti. Je také vybaven předním fotoaparátem a mikrofonem pro videokonference a zadním fotoaparátem s bleskem pro pořizování obrazové dokumentace.

Přizpůsobí se potřebám podniku

Tablet disponuje bohatou sadou podnikových rozhraní, včetně USB Type-C® (USB 3.0) a USB Type-A (USB 2.0).  Tři různé možnosti přizpůsobitelných portů příslušenství v pěti různých kombinacích umožňují nakonfigurovat si zařízení přesně podle požadavků podniku, a to včetně volitelné čtečky karet SmartCard, čtečky čárových kódů nebo dalšího portu USB Type-A (USB 2.0).

TOUGHBOOK A3 lze používat s dokovacím systémem ve vozidle. Díky Bluetooth 5.0 jsou komunikační možnosti tohoto zařízení nesrovnatelné a dokáže zajistit rychlejší výměnu dat a komunikaci i na delší vzdálenosti. Podporuje také WLAN IEEE802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w s funkcí MIMO. TOUGHBOOK A3 je optimalizován pro využití globální polohy s podporou systému Galileo a GPS v Evropě, GLONASS v Rusku, QZSS v Japonsku a Beidou v Číně.

Zabezpečený a připravený na práci v organizaci

Pro zajištění bezpečnosti dat a připravenosti na práci obsahuje TOUGHBOOK A3 balíček nástrojů pro obsluhu procesů Panasonic COMPASS. Nejnovější změny v balíčku Complete Android Services and Security zahrnují vlastní nový rychlý nástroj konfigurace, rozšířené balíčky zabezpečení až do konce záruční lhůty plus 3 roky, stejně jako „OMNIA“, novou platformu TOUGHBOOK Mobile Enterprise Application Platform a portál pro žádosti o certifikaci nových aplikací pro zařízení Panasonic s operačním systémem Android.

TOUGHBOOK A3 je vybavený celou řadou příslušenství, 3letou zárukou, na trhu bude k dispozici od srpna 2020. Ceny začínají na 1 328 EUR plus daň.

Fotografie TOUGHBOOKu naleznete ZDE.

*Android je obchodní značka společnosti Google LLC.