Panasonic COMPASS 2.0 přináší novou generaci nástrojů pro správu systému Android Enterprise

Panasonic COMPASS 2.0 nabízí služby a zabezpečení na platformě Android.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA. XX. března 2019 – Společnost Panasonic, evropský lídr v oblasti odolných výpočetních zařízení, dnes oznámila novou generaci služby Panasonic Compass, špičkového nástroje na obsluhu procesů na odolných tabletech Panasonic TOUGHBOOK a mobilních zařízeních s operačním systémem Android. Nejnovější vylepšení balíčku Complete Android Services and Security zahrnují:

nový proprietární konfigurační nástroj
lepší zabezpečení až po dobu 10 let od začátku provozu
platformu Mobile Enterprise Application Platform
portál pro žádosti o certifikaci nových aplikací pro zařízení Panasonic s operačním systémem Android.

„Náš poslední průzkum[1] ukázal, že používání tabletů a mobilních zařízení s operačním systémem Android v komerčních aplikacích je stále na vzestupu, ale reakce některých zákazníků ukazují obavy týkající se zabezpečení. Nicméně 60 % kupujících zákazníků tvrdí, že se používání systému Android v jejich organizacích rozšiřuje a očekávají, že v následujících třech letech bude dále vzrůstat,“ říká Rob Blowers, General Manager of Engineering and Project Management v divizi Panasonic Computer Product Solutions Europe. „Služba Panasonic COMPASS 2.0 poskytuje podnikům vše, co potřebují k bezpečné konfiguraci, nasazení a správě tabletů a handheldových zařízení se systémem Android. COMPASS 2.0 slouží hlavně k tomu, aby poskytl potřebnou důvěru k využívání flexibility operačního systému Android a zároveň dodává jistotu, že zařízení Panasonic budou připravena pro firemní aplikace, správu a zabezpečení.“

Služba Panasonic COMPASS se skládá z pěti základních prvků pro organizace používající odolná zařízení Panasonic s operačním systémem Android:

 

COMPASS Custom

Aby mohl uživatel používat zařízení hned po pořízení a aby bylo v souladu s identitou společnosti, služba COMPASS Custom nabízí různé úrovně přizpůsobení operačního systému Android. Tyto úpravy sahají od změn základního zobrazení a přijímání operačního systému, až po jádra systému určitými ovladači až po úplný přístup do vývojového prostředí.

 

COMPASS Air

Technologii Firmware-Over-The-Air (FOTA) lze použít pro aktualizace firmwaru, opravy zabezpečení, modernizaci aplikací a opravy ovladačů pomocí datového připojení. Aktualizace jsou všem zařízením Panasonic TOUGHBOOK zasílány dvakrát ročně jako součást standardní bezplatné služby.

Rozšířená technologie FOTA je placená služba pro organizace, které požadují větší kontrolu nad aktualizacemi.  Manažeři IT rozhodují, kdy a jaká pravidla stanoví a pro která zařízení. Nová technologie FOTA také poskytuje přístup k funkci Panasonic Software Component Management Object (SCOMO) pro podobné řízení softwarových komponentů.
 

COMPASS Manager

Služba COMPASS Manager nabízí různé nástroje pro vzdálené monitorování nebo správu mobilních zařízení, včetně licencí a certifikací softwaru Enterprise Mobility Management (EMM) nebo Mobile Device Management (MDM).

 

Výchozí konfigurace jednotky

Společnost Panasonic nabízí mnoho možností konfigurace.. Možnosti zahrnují testování nastavení zařízení společností Panasonic ve středisku TOUGHBOOK Configuration Centre; Enterprise Mobility Management (EMM) nebo testování Mobile Device Management (MDM) prostřednictvím kódu Quick Response (QR) nebo NFC bump; a testování prostřednictvím paměťového zařízení USB do speciálního oddílu. Pro zákazníky, kteří nemají přístup k těmto aplikacím nebo datové síti, je určen nový nástroj Panasonic Rapid Configuration (PARC). Zákazníci mohou konfigurovat přes 40 nastavení a vytvořit zabezpečené účty v konfigurační konzole na počítači, které poté generují QR kód pro skenování zařízením nebo zařízeními, která mají být konfigurována. S nástrojem PARC lze provést také nastavení NFC.

 

Správa aplikací

Modely Panasonic se systémem Android disponují certifikací několika významných poskytovatelů EMM (Enterprise Mobility Management). Mezi výhody certifikace EMM patří aplikace optimalizované pro zařízení Panasonic a příležitosti pro získání exkluzivních edic aplikací EMM v obchodě Google Play. Aby se usnadnilo nasazení, mohou se modely Panasonic dodávat i s předinstalovanými klienty EMM.

 

Portál nabídek APK

Pokud chcete získat certifikaci, Nahrajte svou aplikaci na portál APK, aby získala certifikaci Panasonic na zařízení TOUGHBOOK. Díky tomu bude v zařízení správná verze aplikace, které bude odolná proti nechtěným únikům dat.

 

Mobile Enterprise Application Platform (MEAP)

Platforma MCL Mobility Platform je jedinečná platforma MEAP pro vytváření, nasazování a správu aplikací v různých operačních systémech a hardwarových zařízeních. MCL Mobility Platform nabízí centralizovanou a virtuální správu kompletní infrastruktury mobilního zařízení. Kromě toho také odstraňuje potřebu složitého a časově náročného vývoje a testování, snižuje náklady, zkracuje dobu uvedení na trh a vytváří aplikace, které se přizpůsobí budoucímu vývoji při migraci na jiné operační systémy a také změnám hardwaru.

 

COMPASS Security

COMPASS Security je kompletní řešení pro zajištění a správu celého životního cyklu zařízení TOUGHBOOK s operačním systémem Android, které zajišťuje ochranu mobilních zdrojů a optimalizovaný výkon zařízení. COMPASS Security dává správcům IT možnost nasazovat aktualizace na místě nebo na dálku, přes MDM, FOTA nebo Advanced FOTA a funguje dlouho po konci životnosti produktu.  Standardní služba zahrnuje 2 aktualizace za rok, s pokračováním po dobu 1 roku po skončení životnosti produktu. Prémiová služba poskytuje podporu až 3 roky po skončení životnosti produktu a lze ji prodloužit až na 5 let s častějšími opravami, včetně pomoci při změně operačního systému.

Řešení zabezpečení a šifrování třetích stran lze také certifikovat a předem instalovat na vyžádání. Pro tuto službu využijte našich možností přípravy a nasazení COMPASS Manager.

 

COMPASS for Enterprise

Řada nástrojů pro zjednodušení a zajištění optimalizace zařízení společnosti pro použití při každodenních aktivitách.

Enterprise Launcher

Toto rozhraní umožňuje přizpůsobit možnosti použití pro jednotlivé uživatele v režimu kiosek.  Nástroj Enterprise Launcher umožňuje, aby bylo zařízení omezeno na jednu nebo několik vybraných aplikací pro určené koncové uživatele. Jedná se o nastavení Corporate Owned, Single Use (COSU) a Corporate Owned, Personally Enabled (COPE).

MCL Developer

MCL Developer je nástroj pro vývoj aplikací stylem low-code pro zařízení, která používají platformu MCL. Aplikace navržené pro platformu MCL mohou být nasazeny na různých operačních systémech, hardwaru a modelech zařízení.  Společnost Panasonic také nabízí službu vývoje aplikací, která zahrnuje konzultace v průběhu vývoje a návrhy na vylepšení každodenních operací.

 

Zařízení Panasonic s operačním systémem Android

První Panasonic TOUGHBOOK se systémem Android se objevil v Evropě v roce 2011. V současné době společnost Panasonic nabízí celý sortiment předních odolných tabletů a handheldových zařízení s tímto operačním systémem, které díky řadě různých velikostí displejů splní požadavky všech mobilních pracovníků. Nová zařízení TOUGHBOOK s operačním systémem Android budou společností Google certifikována jako odolná zařízení Enterprise Recommended.

 

[1] Průzkum Android on the March in Business, provedený pro Panasonic Business.