Odolný počítač může být šetrný k životnímu prostředí

V roce 2018 oslaví společnost Panasonic 100 let svého trvání. Do té doby chce být nejlepší společností v odvětví elektroniky v ochraně životního prostředí. Co tedy dělají Toughbook a Toughpad pro podporu tohoto ambiciózního plánu?
 
Pokud se zamýšlíte nad společnostmi, které se snaží mít příznivý vliv na životní prostředí, asi vám na mysli okamžitě nevytanou výrobci elektroniky. Co se týká společnosti Panasonic, budete nejspíš muset změnit své dřívější názory.
 
Panasonic si uvědomuje svoji odpovědnost globální společnosti v oblasti vývoje prospěšných produktů a postupů, které podporují udržitelný rozvoj. Proto se zavazuje vyrábět energeticky účinné produkty. Neustále snižuje emise CO2 ve všech svých výrobních závodech a snaží se podporovat aktivity na ochranu životního prostředí po celém světě. 
 
Jedním z příkladů odpovědného přístupu k životnímu prostředí je skutečnost, že již 78 % továren Panasonic recykluje 98 % svých odpadů.
 
Konstruováno s ohledem na životní prostředí
 
Ale jak do toho zapadají Toughbook a Toughpad? Opět jste si možná mysleli, že odolná zařízení pro práci v náročných podmínkách musí škodit životnímu prostředí. Ve skutečnosti je opak pravdou.
 
Všechny produkty Toughbook jsou certifikovány systémem hodnotícím dopad na životní prostředí, který je znám jako Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT). Toto hodnocení pomáhá kupujícím porovnat a hodnotit počítače, notebooky a monitory na základě jejich vlivu na životní prostředí – dle hodnotících faktorů, jako je použití materiálů, které mohou škodit životnímu prostředí nebo úspora energie.
 
Zákazníky musí přesvědčit to, že všechna zařízení Toughbook jsou podle EPEAT hodnocena ve zlaté nebo stříbrné kategorii, což znamená, že patří k těm nejlepším z pohledu šetrného přístupu k životnímu prostředí.
 
Dalším etalonem je program Energy Star, který stanovuje mezinárodní standardy pro energeticky účinné spotřebiče. Podle publikace Greenpeace Guide to Greener Electronics, která byla vydána v listopadu 2012, mají notebooky Panasonic téměř o 25 % lepší parametry, než požaduje tento program.
 
Významné přínosy specializovaných zařízení
 
Pokud se podíváte blíže na tato zařízení, je šetrnost k životnímu prostředí zřejmá hned z několika pohledů. Vlastnosti produktu, který je navržen tak, aby byla zaručena nízká spotřeba energie, možnost vyměnitelné baterie a mimořádně dlouhá životnost (což má za následek menší množství odpadu) znamenají, že Toughbook a Toughpad v menší míře škodí životnímu prostředí ve srovnání s méně specializovanými zařízeními.
 
Stejně tak iniciativa zpětného odkupu zařízení Toughbook a skutečnost, že tato zařízení snižují nutnost cestovat autem, autobusem nebo vlakem, přinášejí významné přínosy pro uživatele i životní prostředí.
 
Takže, pokud hledáte mobilní zařízení, které neškodí životnímu prostředí a je odolné na každém pracovišti, Panasonic má pro vás odpověď. Ve světě, kde je pro vládní instituce i potenciální zákazníky prioritou ochrana životního prostředí a odpovědné chování, se přínosy netýkají pouze prostředí okolo vás – mohou mít i pozitivní vliv na vaši ziskovost.