Notebooky a tablety Panasonic TOUGHBOOK zlepšují produktivitu a služby v kontejnerovém terminálu

BRACKNELL, VELKÁ BRITÁNIE. 25. února 2020 – Společnost DP World, jejíž služby umožňují realizovat globální obchod, využívá odolné notebooky a tablety Panasonic TOUGHBOOK. Nakupuje je prostřednictvím společnosti Colva Ltd, ke zlepšení produktivity a zákaznických služeb PŘI provozu vytíženého terminálu v Southamptonu. Video s bližšími informacemi najdete zde.

Původně hledal terminál DP World Southampton řešení mobilní výpočetní techniky pro vedoucí pracovníky, kteří u všech jednotlivých lodí, nesou odpovědnost za zajištění bezpečné a správné nakládky a vykládky kontejnerů.

„Vedoucí operátoři dosud používali seznamy jeřábnických prací a plány přístavu v papírové podobě, které byly zastaralé ihned, jak se vytiskly,“ sdělil Mark Hooper, manažer provozu, DP World Southampton. „Změny provedené vedoucími operátory se zapisovaly a pracovníci si je sdělovali vysílačkami. Při práci za každého počasí, ve dne v noci, se papírové dokumenty snadno poškodí, jsou nečitelné, matoucí, poničené počasím, vrátí se pozdě nebo se ztratí.“ 

Poté, co se IT odborníci společnosti DP World seznámili s různými odolnými zařízeními a konzultovali je s koncovými uživateli, rozhodli se pro tyto činnosti zvolit odolné tablety Panasonic TOUGHBOOK G1 a vytvořit vlastní softwarový program. Ten poskytne vedoucím operátorům data v reálném čase a zajistí jim nezávislost při rozhodování na pracovišti. Přispívá tak ke zvýšení produktivity a snižování nákladů. Po úspěšných zkouškách u jednoho doku nyní balíček funguje na celém terminálu (15 nábřežních jeřábů). 

„Vedoucí operátor nyní může zvolit, na kterém doku plavidla bude pracovat a prostřednictvím interakce potvrdit pozice kontejnerů. Žádný jiný terminál nepoužívá mobilní zařízení vybavená tak pokročilým softwarem, který by umožňoval operátorům interakci s nakládkou a vykládkou plavidel v reálném čase. Ta zvyšuje rychlost jeřábové překládky, zkracuje dobu pobytu plavidla a poskytuje dopravcům aktuálnější informace,“ řekl Hooper.

Od zavedení tohoto řešení se zvýšila rychlost jeřábové překládky. Díky tomu plavidla stráví v přístavu méně času a mohou rychleji odjet do další destinace. Aktualizace v reálném čase, které přicházejí od vedoucích operátorů, také představují kvalitnější informace, které se prostřednictvím webu „Where’s my container?“ terminálu DP World Southampton předávají dále zákazníkům. 

Aplikace se průběžně aktualizuje z tabletu Panasonic TOUGHBOOK, který přepíná mezi připojením pomocí sítí 4G a Wi-Fi, aby zajistil nepřetržitou konektivitu. Vzhledem k pracovnímu prostředí, ve kterém se vyskytují obrovské kovové konstrukce a velká masa na sobě naskládaných kontejnerů, které narušují signál, spolupracuje terminál s partnerem společnosti Panasonic, firmou NetMotion, jejímž úkolem je zajistit nepřetržité připojení zařízení.

Na schopnost operátorů prohlížet a obsluhovat obrazovku mobilních zařízení mohou mít také negativní vliv extrémní povětrnostní podmínky. Díky tabletům Panasonic TOUGHBOOK může uživatel přepínat mezi standardním ovládáním dotykové obrazovky a ovládáním perem, což umožňuje pokračovat v práci i za těch nejnepříhodnějších podmínek.

Kromě řešení pro vedoucí operátory vybavila společnost DP World odolnými notebooky Panasonic TOUGHBOOK 33 také vozíky, které slouží k přesouvání a stohování přepravních kontejnerů. Tým ProServices společnosti Panasonic také na zakázku navrhl a realizoval dokovací jednotku pro zařízení, díky které lze řešení snadno a bezpečně používat i ve specializovaných vozidlech.

I týmy údržby společnosti DP World používají odolné notebooky Panasonic TOUGHBOOK typu 20 a 33 jako nezbytné nástroje pro diagnostiku a správu údržbových úkonů u vozidel v terminálu.

Po úspěšném nasazení této technologie zavádějí nebo zvažují zavedení řešení Panasonic TOUGHBOOK nejen ostatní terminály DP World, ale i další lokality po celé Evropě a ve zbytku světa. I zákazníci si uvědomují výhody tohoto nového řešení.

Darren Munday, Transport & Manufacturing Business Manager for Panasonic TOUGHBOOK, uvedl: „Operace kontejnerové dopravy, jakými je právě provoz DP World Southampton, představují pro provozování mobilní výpočetní techniky ty nejsložitější a nejnáročnější podmínky. Díky úzké spolupráci s našimi servisními týmy a partnery pro aplikace dokázal Panasonic dodat společnosti DP World řadu řešení výpočetní techniky, která pomohla zvýšit produktivitu, zákaznické služby i práci uživatelů.“