• Ochrana na cestách (zodolněné)

    Sensible protection for the most
    frequently damaged components.

Toughbook s ochranou na cestách

Smysluplná ochrana nejčastěji poškozovaných komponent.

Displej, pevný disk a klávesnice jsou komponenty, které se u běžných notebooků často poškodí. Právě na to jsou zaměřena ochranná opatření u zodolněných modelů Toughbook. 

Odolnost notebooků Toughbook - zodolněné byla značně vylepšena pomocí pádových testů: Tyto notebooky vydrží bez poškození ve spuštěném stavu pád z výšky až 76 cm. Pevný disk zůstane nedotčený.

Ani nechtěně vylité nápoje, další příčina četných závad pracovních notebooků, počítačům Toughbook - zodolněné neuškodí. Díky speciálnímu odtokovému systému jsou klávesnice, touchpad a jiné citlivé komponenty při postříkání tekutinami spolehlivě chráněny, a to i na cestách. Tekutina z plné 200ml sklenice vylitá přímo na klávesnici a touchpad prostě vyteče vodicím systémem ven. Veškerá elektronika v notebooku zůstane suchá, a tedy nedotčená.

Díky optimálnímu rozprostření tlaku snesou zodolněné modely Toughbook tlakovou zátěž až 100 kgf (0,98 kN). Tím je chráněn citlivý LCD displej proti zlomení a jiným poškozením. Před škodami, které by mohly vzniknout v důsledku vnějších nárazů a vibrací, je chráněn i pevný disk: je uložen v nerozbitném plášti ze slitiny hořčíku se čtyřmi tlumicími podložkami vyrobenými z moderního vysoce účinného materiálu.