Použití v terénu

S IT na cestách

Jak vybrat dokovací systém pro vozidlo pro zajištění maximální produktivity

Kdy je notebook nebo tablet víc než jen dalším kusem výpočetní techniky? To je jednoduché – když je dokovaný v jednom z vašich služebních vozidel.

Zamyslete se nad tím – bezpečně zajištěný notebook nebo tablet změní vaše vozidla na mobilní kanceláře či pracovní stanice. Díky zdokonalené propojitelnosti, výkonným integrovaným řídicím systémům a technologiím pro řízení úkolů budete moci poskytnout podporu svým mobilním pracovníkům při plnění veškerých úkolů a prací, které jsou od nich očekávány, zatímco budou mít neustále přístup k datům a aplikacím jejich domovských kanceláří, které pro svou práci nutně potřebují.

Avšak volbu správného dokovacího a upevňovacího systému do vozidel je třeba pečlivě zvážit.

Rozhodnutí musí brát v potaz:

  • Cíle vaší organizace
  • Bezpečnost vašich operátorů
  • Služby, které poskytujete
  • Úkoly kladené na vaše mobilní pracovníky
  • Očekávané úspory nákladů

Produktivita – kdykoli a kdekoli 

Tak přesně vypadal rozhodovací proces, podle kterého postupovala policie Hertfordshire, když se rozhodla provést revoluční změny ve své práci.

Potřebovali řešení, které by dokázalo odpovědět na jednu zásadní otázku.

Jak vybavit naše policejní vozy nejmodernější mobilní technologií, abychom našim policistům umožnili efektivněji pracovat a zároveň trávit více času mezi lidmi?

Obrátili se proto na tým „ProServices“ společnosti Panasonic, který následně navázal úzkou spolupráci s dodavatelem speciálních vozidel pro policii Hertfordshire, společností Vauxhall Special Vehicles, aby vyvinul dokovací řešení na míru.

Policie měla zájem použít ve 170 policejních vozech Vauxhall nejnovější tablety Toughpad FZ-G1 Panasonic, aby tak měli policisté efektivní přístup ke svým propojeným mobilním policejním stanicím.

Po zadokování je možné ovládat Panasonic Toughpad vybavený nejnovějším operačním systémem Windows 8 prostřednictvím dotykového displeje přímo v kabině vozu. Díky nainstalované výkonné anténě a 4G konektivitě mají nyní policisté přístup k vysokorychlostnímu internetu jak uvnitř vozidla tak i v okruhu 100 m okolo něj.

„Zpětná vazba byla ohromná,“ uvedl policejní šéfinspektor Damien Kennedy. „Policisté nám říkají, že to je ta nejlepší policejní technologie, jaké se jim za posledních 10 let dostalo. Jsme zahlcování příběhy o tom,

jak jim zařízení pomohlo najít hledané osoby s demencí, ukradená vozidla i bojovat s kriminalitou. Tablety Toughpad a související technologie nám umožňují pomáhat obci, odhalovat zločiny a předcházet jim takovými způsoby, které nikdy před tím nebyly možné.“

Taková efektivita přímo vycházející z technologie Panasonic se však neomezuje pouze na veřejný sektor. Pomáháme terénním pracovníkům v celé zemi k lepšímu přístupu k aplikacím při jejich práci v terénu. 

„Chtěli jsme, aby se vozidla pro techniky stala jejich pracovní kanceláří. Zařízení Panasonic Toughbook CF-19 je bezpečně dokováno mimo dohled v zadní části vozidla. V přední části kabiny se pak nachází displej, klávesnice a reproduktory, které lze stáhnout dolů a používat v zastaveném vozidle. Systém je také připojen k anténě ve vozidle a zajišťuje efektivní 3G komunikaci na veřejnosti a aktualizace WLAN v depu poskytovatele služeb.“

Andrew Pettiford, manažer dopravy, Wales & West Utilities

 

Není pochyb o tom, že produktivita je jen jedním z mnoha aspektů, které se při rozhodování o příslušném dokovacím řešení pro užitková vozidla berou v úvahu. Kompletní představu o tom, co je třeba brát v potaz, získáte v této obsáhlé zprávě, kterou nedávno zveřejnila společnost Panasonic.