• Specialist engineering

Vyvinuto specialisty společnosti Panasonic pro specialisty z nejrůznějších segmentů

Notebooky a tablety Toughbook a Toughpad nejsou jen tak ledajaká zařízení. Každou jejich součást totiž navrhují a sestavují naši techničtí specialisté a profesionálové v oblasti výroby. Jednotlivé tvary, vlastnosti a funkce mají svůj účel.

Zajímá vás, jak víme, co je potřeba? Už od začátku se řídíme étosem „hlasu zákazníka“. Nejprve nasloucháme vašim potřebám a poté přicházíme s průlomovými technologiemi v mnoha odvětvích. Daří se nám tak ve všech oblastech udržovat dokonalou rovnováhu mezi optimálním výkonem a unikátním zákaznickým prožitkem.

 

Odolné technologie

Není tajemstvím, že Toughbook se proslavil právě svou odolností. A dodnes je světovou jedničkou. Modely Toughbook i Toughpad jsou navrženy tak, aby byly skrz na skrz odolné - nejde tedy o klasické produkty, které se po určité konverzi jako odolné jen tváří.

U našich zařízení je například upevnění všech komponent realizováno flexibilně, čímž se zvyšuje odolnost. Skříně a šasi se vyznačují velkou pevností v krutu a pozlacené konektory zase zajišťují odolnost proti korozi. Jedinečnou odolností se vyznačují dokonce i naše AC adaptéry a USB porty, které podléhají pečlivým zkouškám (jsou stavěny na 30 tisíc vložení).

S našimi produkty se samozřejmě pojí také certifikace. Stupeň krytí IP68 zajišťuje u našich zařízení odolnost proti vodě a prachu a certifikace MIL-STD 810G zase odolnost proti pádu.

   

Technologie displeje

Co se týče technologie displeje u zařízení Toughbook a Toughpad, jde o jemně vyladěnou kombinaci odolnosti a maximálního uživatelského komfortu. Při práci s těmito zařízeními dochází často k nárazům a různému otloukání. A právě z tohoto důvodu není displej napevno přišroubován ke skříni, ale je flexibilně upevněn v hořčíkové slitině, takže dokáže absorbovat otřesy mnohem lépe než ostatní notebooky a tablety.

Naše technologie dotykového displeje navíc zabíjejí dvě mouchy jednou ranou, protože se vyznačují špičkovou praktičností a vysokou odolností. Kapacitní displeje Panasonic poskytují přesný a pohotový výkon za jakýchkoli podmínek a patentované technologie umožňují uživatelům práci i v těžkých průmyslových rukavicích. Terénní pracovníci ocení technologii rozpoznávání podpisů a o snadné používání na cestách se u Toughbooku a Toughpadu stará perfektně zpracovaný displej se skvělou čitelností i ve venkovním prostředí.

A konečně, když je potřeba najít kompromis, opět je nejdůležitější slovo zákazníka. Jsou případy, kdy je například důležitější efektivní spotřeba než ultra vysoký jas. Úspora, které se docílí v oblasti jasu, je pak v našem zařízení vyvážena spotřebou.

   

Technologie baterie

Není žádným překvapením, že klíčovou složkou našeho speciálního technického zpracování je technologie baterie. Koneckonců, společnost Panasonic je největším výrobcem baterií na světě. Technologie baterií pro mobilní zařízení jsou pro úspěšné používání v terénu zcela zásadní, a proto máme díky své pozici určitou výhodu.

Naše zařízení disponují bateriemi s dlouhou životností, které bývají většinou vyměnitelné, a někdy i za provozu – u některých modelů se lze setkat i s volitelnou druhou baterií. A v zájmu prodloužení životnosti baterie u nás na rozdíl od mnoha konkurentů probíhá optimalizace designu produktu v souladu s referenčním designem systému, který obdržíme od našich partnerských výrobců čipů/rezistorů.

   

Technologie rozhraní pro firmy

Má-li zákazník požadavek, dokážeme jej při konfiguraci Toughbooků a Toughpadů zohlednit, a to takřka bez omezení. Jedná se například o veškeré standardní porty, i staršího typu (True Serial atd.), a podporu pro HDMI, VGA a standardní USB (typ C).

Protože si u našich zařízení zakládáme na „modulárním“ konceptu, další konfigurační úrovně mohou naše produkty proměnit ve vertikálně orientovaná řešení vhodná i pro velmi specifické účely. A rozhodně máme velmi daleko k neefektivitě klasických notebooků a tabletů, které vyžadují nestabilní a nepraktická rozšíření.

   

Bezdrátová technologie

K čemu by vám byl špičkový odolný design, kdybyste nebyli připojeni k datům, aplikacím a důležitým firemním systémům. Jsme jediný výrobce bezdrátových mobilních počítačů, který navrhuje a vyrábí své vlastní antény.

Vestavěná bezdrátová funkce se u každého zařízení Toughbook a Toughpad důkladně testuje v bezdozvukové komoře společnosti Panasonic, která je největší na světě a na poli výroby tabletů a notebooků je naprostým unikátem.

Vestavěná bezdrátová technologie umožňuje eliminovat vnější komunikační interference, takže připojení vydrží i v těch nejextrémnějších situacích déle a při vyšší rychlosti.

   

Technologie dynamického výkonu

Potřebujete co nejvýkonnější zařízení v co nejpraktičtější podobě? Na hledání této rovnováhy jsme specialisté. Naše produkty se vyznačují jemným vyladěním, pokud jde například o tepelné charakteristiky. Bezventilátorové provedení umožňuje v některých případech minimalizovat hmotnost a spotřebu a maximalizovat ochranu. U zařízení s ventilátorem je vše v zájmu zajištění optimálního výkonu řízeno (namísto standardního „zap.“ nebo „vyp.“) tak, aby nic nešlo na úkor odolnosti.

Uživatelský prožitek je u našich zařízení podpořen i způsobem odvodu tepla. „Tepelná odpařovací komora“ přenáší teplo z vysokoteplotních modulů do méně namáhaných oblastí, což znamená, že uživatel při používání zařízení nikdy nenarazí na horká místa.

   

Technologie hmotnosti

Minimální hmotnost zjednodušuje pracovníkům život – a zvlášť pokud s Tougbookem či Toughpadem pracují v terénu osm a více hodin.

Každý aspekt našich produktů je tedy navrhován s ohledem na co nejmenší hmotnost. Vstřikování hořčíkové slitiny do forem nám umožňuje vyrábět propracované, komplexní, ale stále extrémně lehká těla. Díky pečlivé analýze struktury můžeme do zařízení vyvrtat otvory za účelem snížení celkové hmotnosti při zachování původní odolnosti (využíváme stejný přístup jako v leteckém průmyslu). U odolných modelů pro firmy jsme zašli dokonce tak daleko, že jsme přistoupili k leštění skla v zájmu jeho odlehčení.