• Field sales support

Toughbook a prodej v terénu

Prodej v terénu funguje na jednoduchém principu – přijít za zákazníkem je jistější než doufat, že zákazník přijde za vámi.

Proto by měl prodejce z každé návštěvy vytěžit co nejvíce. Toho lze dosáhnout, pokud si uvědomí, že návštěva je příležitostí:

  • k prodeji
  • k vyřešení problému zákazníka
  • k poskytnutí informací
  • k získání informací
  • k překonání prodejních argumentů konkurence
  • ke zvýšení spokojenosti zákazníka
     
Jaké jsou hlavní bariéry v procesech?

Samostatnost – má-li být obchodní zástupce v terénu efektivní, musí být schopen prodat výrobek či službu a zároveň vyřešit problémy zákazníka. Musí však toho být schopen samostatně, bez přístupu k podpůrným týmům a k datům, v prostředí, které často nepřeje moderním technologiím.

Čas strávený na cestě – efektivní cestování je každodenním úkolem prodejců v terénu, který přináší problémy. Musí si důkladně naplánovat cestu, aby optimalizovali čas a výdaje. Trasy se však po určité době naučí. Dalším problémem je nedostatečná kapacita baterií, která prodejce nutí přerušit cestu, protože se jim vybila baterie v počítači.

Dostupnost zákazníka – prodejci často stráví spoustu cenného času čekáním, až na ně bude mít zákazník čas. To proto, že většinou cestují za zákazníkem tam, kde se věnuje své práci.

Jak Toughbook zlepší procesy?

Počítače Toughbook zvyšují efektivitu individuálních prodejců. Je to prosté - vyšší efektivita prodejců znamená více času věnovaného prodeji. A více času věnovaného prodeji znamená vyšší příjmy.

Jak to Toughbook dokáže?

Bezdrátové připojení – špičková konektivita počítače umožňuje prodejcům koordinovat zdroje celé společnosti a řešit tak problémy zákazníků. To urychluje prodejní proces.

Provedení počítače – nejhorší prodejci sedí s notebookem u stolu v přijímací kanceláři zákazníka a čekají, až k nim přijde. Nejlepší prodejci využívají moderní technologii ve správné formě, která jim umožňuje pokračovat v prodeji v každém prostředí, tedy např. v kuchyni, na výrobní lince, přeplněném prezentačním sále či venku. Na vlastní oči vidí, jakým problémům zákazník čelí, a dobře chápe způsob jeho práce.

Počítače Toughbook se vyrábějí v různém provedení a jsou zkonstruovány tak, aby fungovaly i v nejnáročnějších podmínkách.

Informace o konkurenci -  prodejci vybavení počítačem Toughbook mohou při návštěvě zákazníka shromažďovat informace o konkurenci a díky integrované kameře zkoumat její výrobky v praxi.

Dlouhá výdrž baterie – díky výkonným bateriím a energeticky úsporným komponentám počítačů Toughbook mohou prodejci prodávat a nemusí čekat, až se jim nabije počítač.

Hmotnost a přenosnost – konkurence vyrábí tenké a lehké počítače tak, že do nich nemontuje některé komponenty. Takové počítače jsou však nejen tenké a lehké, ale taky slabé. Počítače Toughbook jsou odolné, vypadají elegantně a jsou tak lehké, že je lze bez námahy nosit celý den.