Panasonic představuje novou generaci chytrých baterií pro své odolné Toughbooky

Nová struktura baterie, auto-prediktivní monitoring a aktivní chytré nabíjení přináší zvýšenou efektivitu, výkonnost i bezpečnost baterií.

 

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 21. února 2019 – Společnost Panasonic, přední výrobce s 96 lety zkušeností na poli inovativního designu a správy baterií, představuje novou generaci technologie chytrých baterií pro svou řadu odolných zařízení TOUGHBOOK. Nová struktura článků baterie, auto-prediktivní monitoring a aktivní chytré nabíjení přináší zvýšenou efektivitu, výkonnost i bezpečnost baterie. V budoucnu tyto moderní inovace zákazníkům umožní vzdáleně monitorovat a optimalizovat výkon baterie v zařízeních TOUGHBOOK prostřednictvím umělé inteligence.

Předpovídat, ovládát a předcházet

Nejnovější technologie chytrých baterií v zařízeníchTOUGHBOOK zákazníkům umožňuje lépe předvídat a kontrolovat problémy s baterií a předcházet jim, a to díky třem inovacím na trhu:

Nová bezpečností struktura článků baterie, navržená společností Panasonic, používá válcovité články oddělené ochrannou stěnou, která v případě hrozby zabrání dalšímu šíření vznícení. Struktura stěn zabraňujících ohni využívá materiály, které jsou sedmkrát méně hořlavé, než určuje Flammability Standard UL 94V-0*. V kombinaci s krytem baterie vyrobeným ze slitiny hořčíku, který zabraňuje šíření ohně do vnějšího prostoru zařízení a promáčknutí buněk v případě pádu zařízení, tyto inovace výrazně zlepšují bezpečnost.

Auto-prediktivní monitoring nabízí předběžná upozornění na potenciální problémy s baterií. Prediktivní diagnostika probíhá formou stálého monitorování výkonu baterie - proudu, napětí a teploty.

Aktivní chytré nabíjení dynamicky kontroluje napětí při nabíjení a úroveň nabití baterie pro maximalizací výkonu. Monitoruje také úrovně teploty baterie a automaticky baterii vybíjí, jsou-li doporučené úrovně překročeny.

Tyto inovace chytrých baterií již byly nasazeny u většiny modelů TOUGHBOOK a v blízké době budou nasazeny u všech modelů**.

Novou technologii chytré baterie lze také využít v kombinaci se záručním servisem chytrých baterií TOUGHBOOK ve spolupráci se společností B2M. Tato služba upozorní správce e-mailem, je li potřeba baterie vyměnit a zároveň poskytuje možnost náhradní baterie objednat.

„Rozsáhlé zkušenosti společnosti Panasonic s vývojem technologie baterií, které se používají v řadě různých průmyslových odvětví, nám umožnily představit tuto novou generaci chytré baterie dříve než naši konkurenti,“ uvedl Jan Kaempfer, generální ředitel marketingu ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Tyto inovace budou základem pro budoucnost, ve které budou moci zákazníci automaticky monitorovat a spravovat výkon baterie u svých zařízení Panasonic TOUGHBOOK s využitím umělé inteligence k analýze dat, predikci úkonnů a zavádění změn za účelem zvýšení výkonu.“

* Underwriters Laboratories ve Spojených státech

** Podrobnosti získáte u zástupce společnosti Panasonic