Konektivita

Přesuňte svou kancelář na silnici

Proč představují dokovací systémy mnohem víc než jen soubor dílů   

Obchodní přínosy vybavení mobilních pracovníků odolnými tablety, notebooky a příslušenstvím jsou naprosto nezpochybnitelné.

V celé Evropě je nespočet odvětví, která mají jednu věc společnou. Tisíce, možná milióny pracovníků v terénu v nich při své každodenní práci nedají bez mobilních technologií a užitkových vozidel ani ránu.

Nepochybně by tedy nejvyšší prioritou mělo být bezpečné uložení těchto zařízení během cesty. 

Ale překvapivě největší výhodou dokování ve vozidle je konektivita.

Mnohé firmy si to neuvědomují, ale kvalita bezdrátového připojení mobilních pracovníků nemusí být omezována na kapacitu samotného zařízení nebo jeho softwaru.  Správný dokovací systém pro vozidla dokáže posílit konektivitu sám o sobě.

Budoucnost produktivity mobilních pracovních sil v podstatě spočívá ve výkonné kombinaci dokonaleji připojených odolných zařízení a připojených posilujících hardwarových periferií, speciálně navržených pro používání ve vozidlech. 

Plně funkční mobilní kancelář 

Představte si na moment, že jsou pracovníci v terénu velmi dobře obeznámeni s celou historií servisu poskytovaného u klienta ještě dříve, než k němu dorazí.

Nebo že jsou jim zasílány aktualizace úkolů v reálném čase, zatímco jsou na cestě.

A co kdyby mezi sebou mohli okamžitě sdílet důležité informace z různých koutů republiky?

Považte, kolik času by se dalo ušetřit, kdyby nebyla práce ohrožována rušením připojení díky dokovacím systémům, které pomáhají optimalizovat bezdrátové připojení.

Vše spočívá ve vytvoření dokonalého systému pro dokování zařízení, díky kterému se vozidlo pracovníka přemění na dynamickou kancelář na kolech. A také v neustále připojené vozidlo, ve kterém mohou mít pracovníci stálý přístup k potřebným informacím, kdykoli a kdekoli to potřebují, přímo ze sedadla řidiče či spolujezdce. 

Vybudujte si své připojené vozidlo s pomocí světového lídra 

Společnost Panasonic pochopila, že je konektivita dnešních mobilních pracovníků je naprosto zásadní. V každé dokovací stanici je tak pro optimalizaci bezdrátového připojení integrována duální anténa.

Když vše spojíte s anténou 4G MIMO a odolným bezdrátovým routerem se síťovým řešením pro vozidlo – které kompletně dodá a nainstaluje tým Panasonic Toughbook – terénní pracovníci budou naprosto připraveni maximalizovat svou produktivitu na cestách.

Kromě toho Panasonic nabízí moderní software Mobile Performance Management (MPM) maximalizující síťové připojení v reálném čase.

Produktivita na cestách 

A samozřejmě se terénní pracovníci mohou do budoucna těšit na celu řadu výhod, aniž by se museli obávat problémů s nedostatečným pokrytím nebo ztrátou připojení.

  • Nepřetržitý přístup k informacím v reálném čase
  • Možnost digitálního přístupu k manuálům, historiím servisování, dostupnosti náhradních dílů a plánování požadavků dříve, než dorazí na místo.
  • Spolehlivý záznam a sdílení dat za provozu
  • Kvalitní komunikace
  • Navigace do míst, kam se potřebujete dostat, je mnohem efektivnější díky GPS, GIS a telematickému softwaru.

Díky společnosti Panasonic již firmy napříč Evropou využívají přínosy lepšího spojení na cestách. 

„Chtěli jsme, aby se vozidla pro techniky stala pracovní kanceláří. Systém je také připojen k anténě ve vozidle a zajišťuje efektivní 3G komunikaci na veřejnosti a aktualizace WLAN v depu poskytovatele služeb.“

(Andrew Pettiford, manažer dopravy, Wales & West Utilities.)

„Je-li konektivita špatná, lidé v zařízení rychle ztrácejí důvěru. 4G připojení s výkonnou anténou a směrovačem zajistilo pro náš Toughpad prostřednictvím dokovací jednotky stabilní a spolehlivé širokopásmové připojení.“

(Paul Jennings, policista z týmu pro mobilní data, Hertfordshire Police.)

 

Propojitelnost a přístup k business aplikacím v terénu představují samozřejmě jen dva z mnoha faktorů, které je třeba při rozhodování o integraci mobilních technologií do užitkových vozidel zvážit.  Kompletní představu o tom, co je třeba brát v potaz, získáte v této obsáhlé zprávě, kterou nedávno zveřejnila společnost Panasonic.