Bezpečnost

Bezpečnost na prvním místě

Jak bezpečně dokovat mobilní technologie ve vašich služebních vozidlech

„Když jsme testovali naše úplně první mobilní zařízení, pokládali jsme je na sedadla a podlahu policejních vozidel, ale rychle jsme si uvědomili, že při rychlém zásahu se zařízení může stát nebezpečným projektilem. Zřejmým východiskem bylo tedy dokovací zařízení.“
Tim Kyburz, policejní oddělení v Alexandrii (Virginie).

 

„Společnost Panasonic zajistí všechna osvědčení o bezpečnostních a nárazových zkouškách, která vyhovují všem mezinárodním požadavkům.“

Dave Wood, vedoucí pro realizaci infrastruktury, Ocado.

 

„Společnost Panasonic provedla veškeré bezpečnostní nárazové zkoušky, zkoušky čelního nárazu a vibrační zkoušky, aby zajistila, že dokovací řešení bude stejně odolné jako samotné tablety Toughpad.“
Mark Dawson, manažer programu transformace pro silniční provoz, AA.

Ve stále mobilnějším světě jsou největším přínosem pro organizaci pracovníci v terénu, a proto je velmi důležité zajistit jejich bezpečnost.

To znamená, že je nutné, aby byly jejich mobilní počítače ve vozidle bezpečně uloženy a zajištěny. Proto je nutné vybavit jejich vozidla speciálními dokovacími stanicemi a držáky.

 

Specialista na bezpečnost

Pro zajištění maximální bezpečnosti je vždy nutné zvážit tři hlavní prvky. 

  1. Prevence krádeže
  2. Uchycení
  3. Zabránění rozptylování pozornosti řidiče při rízení

Je důležité poskytnout ochranu nejen pro řidiče vozidel, ale také ostatní pasažéry a okolí.

Je třeba se zamyslet nad takovými otázkami, jako je: Jak umístit počítač ve vozidle, aby jej bylo snadné používat, ale aby nebránil ve výhledu řidiči?  Je počítač dobře zajištěn proti pádu?  Lze počítač snadno vyjmout z vozidla, aby nepřitahoval pozornost zlodějů? 

Ve společnosti Panasonic zaujímáme společný přístup k navrhování naprosto bezpečných dokovacích systémů na míru. Spolupracujeme s vámi ve všech fázích navrhování dokonalého dokovacího řešení, od vytvoření koncepce až po instalaci i nad tento rámec, abychom splnili vaše podnikatelské potřeby. Náš tým disponuje schopnostmi a odbornými zkušenostmi, pomocí kterých zvládá celý proces a zajišťuje dodržování veškerých bezpečnostních předpisů, abyste získali řešení, které vaši mobilní operativnost naprosto změní.

Náš technický tým pyšnící se více než 10tiletými zkušenostmi v oblasti instalace systémů do dopravních prostředků dokáže dokonce navrhnout i držáky a spojovací součástky tak, aby přesně seděly do vašich vozidel.

Naše zařízení testujeme nejen běžným způsobem, ale i v různých v prostředí, při vibracích a testujeme také jejich životního cyklus.

Naše zařízení Panasonic Toughbook a Toughpad mají certifikaci E-Mark, což znamená, že byla testována (mimo jiné) na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) a splňují předpisy EU, takže neruší elektronické systémy vozidla. 

Panasonic podrobuje navržené dokovací systémy také nezávislým nárazovým zkouškám ve vozidlech třetích stran, které jsou prováděny podle mezinárodních standardů. Kromě toho máme certifikaci podle konkrétních standardů pro konkrétní odvětví – například máme atestaci CEN 17 pro vozidla záchranné služby. 

To zaručí, že dokovací stanice a držák budou navrženy tak, aby při nárazu absorbovaly co nejvíce energie, neodpojily se a nestaly se při kolizi doslova střelou. Posádka vozidla tak bude v bezpečí.

Není pochyb o tom, že bezpečnost je jen jedním z mnoha aspektů, které se při rozhodování o příslušném dokovacím řešení pro užitková vozidla berou v úvahu. Kompletní představu o tom, co je třeba brát v potaz, získáte v této obsáhlé zprávě, kterou nedávno zveřejnila společnost Panasonic.